Ochrnutá ruka po operácii

julo62
3. apr 2023

D.D.
Ma niekto skúsenosti s ochrnutim,nehyblivosťou zapåstia po operácii ramenneho kĺbu?

veronika33
3. apr 2023

mojej mame ochrnula celá ruka po operácii zlomeniny zápästia, anesteziologička jej pichla zle injekciu - poškodila jej nerv, už vtedy ju to hrozne zabolelo, po prebratí z narkózy čakali 3 dni, či sa to napraví, ale nenapravilo, trvalo 3/4 roka kým znova tu ruku mohla používať - kým jej dorástol nerv, dovtedy v tej ruke nemala žiaden cit, nemohla ju používať...

taktotedanie
3. apr 2023

@veronika33 prepcte ale nervy nevedia dorast

veronika33
3. apr 2023

@taktotedanie tak neviem čo dorástlo alebo nie, alebo sa zreparovalo, ja to neviem presne, ale trvalo to 3/4 roka, tak nejako jej to vraveli, že to bude možno trvať rok, kým jej to dorastie a tu som to našla, článok o tom, nejako tak jej to aj vysvetlili: https://osetrenie.com/doba-hojenia-poškodenia-n...

taktotedanie
3. apr 2023

@veronika33 v poriadku ale nervy nedorastaju len sa mozu zregenerovat a to nie vzdy uplne
Pekny vecer

veronika33
3. apr 2023

@taktotedanie tú ruku po operácii mala aj studenšiu, bola jej na ňu zima, nielen že ju nevedela ovládať, kým mala túto ruku nevládnu, druhu si presilila, takže bolo to naozaj veľmi náročne obdobie... nie som lekár, tak to neviem odborne popísať, či rastú nervy alebo nervové vlákna, ale asi takto nejako to lekár vysvetlil, ako je to v tom článku:
"Nezávislá regenerácia nervu však neprebieha tým, že oba konce opäť rastú spolu, ale skôr úplnou novou tvorbou nervu za léziou. V prípade nervové poškodenie v predlaktienapríklad môže trvať 3 až 6 mesiacov, kým nervové vlákna úplne dorastú a obnovia svoju funkciu." Ospravedlňujem sa za nepresný popis tej situácie po odbornej stránke.