Ochorenie čriev

bobulab
12. jún 2018

Ahojte maminy, prosim, ak niektorá viete, poradte mi, som 10 mesiacov po cisarskom reze a v piatok ma chytila bolest brucha najrv som si myslela, že je to crevná viroza, rozboleli ma kosti po tele a teplota do 37,5, v sobotu hnačky, vracanie nikde, od soboty ma zacal omínat bok, a v nedelu sme isli na pohotovost, kde bolo podozrenie na slepak, v pondelok mi robili sono a nakoniec nasli na konci hrubeho creva až po zaciatok tenkeho creva zápal. Maju teda podozrenie na crohnovu chorobu, myslite, že to može byt aj nieco ine?

bleblu
12. jún 2018

Aj ja som to mala zapal medzi hrubym a tenkym crevom a podozrenie na crohnovu chorobu, ale ostalo nastastie iba pri podozreni, drzala som dietu jedla len varenu ryzu, banan a suchare a neskor zemiaky...atd a pekne to same preslo a vyliecilo sa. Mne lekarka povedala ze niekedy sa creva zapaluju ak clovek skombinuje vela roznych potravin a nejak to zaludok nespracuje, ci co, nieco v takom zmysle

3009
12. jún 2018

Môže to byť len zápal hrubého čreva, nemusí ísť hneď o Crohnovu chorobu. Zápal hrubého čreva sa dá liečiť špeciálnymi antibiotikami, ale často sa to aj vracia späť. Ja som zápal hrubého čreva mala už 3x.

yvana74
12. jún 2018

@bobulab ja by som vam poradila uzivanie vcelieho pelu. da sa to kupit u vcelara alebo v obchodiku so vcelimi produktami susene. uzivam jednu cajovu lyzicku denne, zalejem vodou aby sa rozpustil (najlepsie od vecera do rana) a vypijem po jedle. pel ma velmi priaznivy ucinok o.i. aj na chore creva.

fefe123
12. jún 2018

Ulcerozna kolitida by to tiež mohla byt, dúfam, že nebude

fefe123
12. jún 2018

Ak možem poradiť , kúp si laktobacili od Swissu a chlorellu so spirulinou, treba brat v maximálnych možných dávkach... jesť treba nemastne, ľahké jedla, vyradiť mliečne výrobky, potraviny, čo nafukujú a sladké, bielu muku....

janickadr
12. jún 2018

Sonografiou sa u dospelych zapal creva neda presne zdiagnostikovat, na to treba ine vysetrovacie metody...

bobulab
autor
13. jún 2018

@janickadr mam ist na CT enteroklýzu, na sone mi napisali:difuzne zhrubnuta stena caeca aj c. ascendens, hrubky do 10-12 mm,ciastocne narusena stratifikácia vrstiev, patol. nalez pokracuje na terminálne ileum v dlžke 3 cm. Okolite mezenterialne tukove struktury v okoli caeca so zvýsenou echogenitou, nehomogenne, gracilný lem tekutiny pericekálne, patologická LU v tejto oblasti do 1,5 cm. Difuzne hrubsia stena je v oblasti transversa.

skyahiah
13. jún 2018

pre potvrdenie crohna budu musiet spravit kolonoskopiu a odobrat vzorky z creva na histologiu, vtedy budes mat istotu.

3009
13. jún 2018

Na CT ti presne zistia čo ti je. Mne zistili diverkulitídu.

janickadr
13. jún 2018

Podla mna je CT v tejto faze zbytocne, pre potvrdenie dg a nasadenie liecby bude aj tak potrebna kolonoskopia. CT by malo vyznam skor v pripade patrania po pripadnych komplikaciach...

veriine
13. jún 2018

@bobulab a to si bola teda len na sone? To sa da zapal zistit tam? Pri zapale by malo byt zvysene aj CRP z krvi, ci?

hopo1145
26. jan 2019

@bobdobry den.Mozem sa opytat ako ste dopadla?Ja mam podobny problem.Tiez prihoda brusna zvysena amylaza.Mam zhrubnutu stenu na tenkom creve.Bojim sa co to moze byt.Bola som aj na ct ale bez kontrastu.Aj na kolonoskopii ale ta sa podarila len na 95 percent lebo vraj mam dlhe crevo.

hopo1145
30. jan 2019

@bobulab Dobry den.Prepacte mam nieco podobne teraz mi to na ct nasli ako sa to vyriesilo?Co vam zistili?

liliputka2131
17. mar 2021

@bleblu teraz som natrafila na tvoju odpoved uz presiel cas ale chcem sa ta opytat ake priznaky si mala ze si mala podozrenie na crohnovu chorobu

mailo970
18. mar 2021

@bobulab ste tu?co vam na to dali na pohotovosti?