Obsedantno-kompulzívna porucha

18. sep 2022

Možno to vyznie divne. Ale stále musím urobiť niečo viackrát. Napríklad: musím si umyť vlasy 2x (niekedy aj viackrát), musím pustiť vodu viackrát, musím dať vyprať to iste oblečenie viackrát, musím vypnúť tv viackrát, musím sa vrátiť na nejaké miesto viackrát,musím sa niečoho dotknúť viackrát, ja na niečo pomyslím zle a bojím sa, že keď to neurobím viackrát tak sa to stane. Ľahko sa niekomu povie “ mysli pozitívne a nerob to viackrát”. Ale ten strach je silnejší. Samozrejme, že to ide dosť aj do financií. Počula som o chorobe ocd. Vraj je to niečo podobne. Viete nejaké rady ako sa toho zbaviť ? Bez pomoci psychológa a liekov ? Nejaké povzbudivé slova ?

ukulela
18. sep 2022

Psycholog ta praveze usmerni, nebude ti davat lieky. Zacni u neho. Neodmietaj tu myslienku, moze ti pomoct.

biankaaaa
18. sep 2022

Áno, sú to príznaky typické pre OCD. Nie, bez odbornej pomoci sa tak ľahko nevyliečiš. Nestracaj prosím čas a hneď zajtra sa objednaj

lucia851
18. sep 2022

Objednaj sa najprv k psychológovi a ten už povie či treba aj liečbu psychiatra alebo nie

soldi
19. sep 2022

Znama ju ma. Neliecena sa bude zhorsovat. Prvy krok je urcite smer psycholog.
Ked si zlomis nohu, tiez pojdes k dr, toto je to iste.

drahomirrra
19. sep 2022

Uplne bezna choroba tejto uponahlanej, na dokonalost zameranej doby. Psycholog je zbytocny, namierila by som si to rovno k psychiatrovi po liecbu, nekompenzovana OCD je peklo.

marosbotlik
30. jún 2024

Ludia mne na to nezberaju ziadne lieky treba sa vratit v case ked to vzniklo. Jedine u hypnoterapeuta. Len ten to moze zmazat. Mate s tim niekdo niaku skusenost?

lucia851
30. jún 2024

@marosbotlik mne hypnoterapia vôbec nepomohla len lieky

marosbotlik
6. júl 2024

@lucia851 jak to prebiehalo?vratili ta v case ked to zacalo?

marosbotlik
11. aug 2024

@marosbotlik Pomohol magnet do urcitej mieri. Ale clovek musi bit na liekoch.