Obrusovanie zubov pred nasadením mostíka

junova
6. apr 2022

Dnes mi obrusovali predné tri zuby kvôli mostíku. Zuby sú živé, obrusovanie pohoda ale teraz tá bolesť pri jedení aj pití čistej vody. Veľmi sú citlivé, bolia ma. Tie, ktoré máte s tým skúsenost koľko to bude takto nanič. Neviem ani čo jesť, nemôžem sladké, slané, studené, teplé. Nasadiť mi ho majú o týždeň.

panelacikova
6. apr 2022

@junova a prečo ti na to nedali prechodnú výplň? 😲 ja som mala nasadenú prechodnú výplň, už neviem, aký to bol materiál, ale keď vyrobili mostík, tak mi tú výplň dali dolu absolútne v pohode, vyčistili a nasadili mostík. neviem si teda predstaviť ani len vodu vypiť s obrúsenými zubami, ktoré nie sú zakryté ničím 😲

junova
autor
6. apr 2022

@panelacikova To netuším prečo mi nič prechodné na zuby. Prvý krát mi robia mostík, tak som myslela, že to tak má byť. Ale fakt aj keď rozprávam a ide mi vzduch na zuby bolesť, obyčajná voda na zuby bolesť a o tom že nemôžem nič jesť ani nehovorím.

oli18
6. apr 2022

@panelacikova čo sa nazýva prechodná výplň? Ja som mala urobené náhradné korunky, ktoré mi po obrúsení provizórne nalepili a keď boli trvalé hotové, vymenili.

junova
autor
6. apr 2022

@panelacikova a to nehovorím o tom, že suslem kedze ide o predné zuby. No otras.

oli18
6. apr 2022

@junova Tak to musíš len ten týždeň vydržať a jesť a piť len letné veci. Ono tie náhradné nie je lacný špás. Ja som platila za 6 ks 120 e a teraz ich mám v zásuvke 😉

junova
autor
6. apr 2022

@oli18 ja by som kľudne tých 120 zaplatila aby som sa nebála aj napiť. Asi začnem piť cez slamku

marhulka13
6. apr 2022

@junova mne brúsili naraz všetky horné zuby a musela som tak vydržať cca mesiac, kým sa mi to úplne zahojilo. Všetko som jedla a pila cez slamku a snažila sa toho ani nedotknut, lebo aj dýchanie bola katastrofa. Teraz s odstupom času som za to rada, mám pekne zuby 😁

panelacikova
6. apr 2022

@oli18 áno, možno to boli náhradné korunky, pardon, fakt som si nepamätala na presnejší názov. v každom prípade mi nenechali zuby odhalené, veď by som sa zbláznila...

panelacikova
6. apr 2022

@oli18 čítam ďalej... ja som za ne neplatila navyše, jednoducho asi to už bolo v cene, neviem. skrátka neriešia, dávajú to automaticky u môjho zubára, pretože asi berú na vedomie, že nechať zuby odhalené musí byť utrpenie božie... čiže ja som mala kompletnú starostlivosť zahrnutú v istej cene za mostík (vopred dohodnutej a odsúhlasenej oboma stranami) a v tom boli aj tieto náhrady.

junova
autor
6. apr 2022

@marhulka13 mala si tam aj živé zuby? No veď aj ja si kúpim slamku na pitie a jesť neviem čo budem. Do toho vyslovovanie sykaviek je strašné. Takto chodiť do práce je výzva.

panelacikova
6. apr 2022

@junova aspoň schudneš 😀 (ber s rezervou).... 😀

junova
autor
6. apr 2022

@panelacikova tak to ti blahoželám k zubarke, škoda že som si dopredu nenastudovala o tom. By som bez dočasných koruniek nešla do toho. Chodím ku nej už 15 rokov, nie je lacná. Keďže mne doteraz maximálne vrtala, som jej dôverovala.

junova
autor
6. apr 2022

@panelacikova No zíde sa schudnúť do plaviek🙂 Možno jej budem vďačná🙂

panelacikova
6. apr 2022

@junova ja som si tiež nič neštudovala o tom. jednoducho to tam tak majú a hotovo. ani som netušila, že dostanem nejakú náhradu. proste keď mi to robil, povedal, že kým bude vyhotovený mostík, dajú mi tam náhradu. celkovo cena za celý zákrok nebola zlá, hoci nebola nízka, ale počítala som s takou sumou v danom období (je tomu už cca 3 roky...).
nabudúce teda budeš "múdrejšia" a vopred sa na toto opýtaš 🙂 no a na leto sa zíde trošku zhodiť 😀
držím palce, nech to s tými zubami vydržíš do nasadenia mostíka 🙂

makakova
6. apr 2022

Aj mne takto presne zbrusila zubárka 4 predne, žiadnu prechodnú výplň som nemala. Pila som vlažnú vodu a jedla po kúskoch ,žula zadnymi stoličkami. .. normálne som to prežila úplne ok, zajtra bude lepšie, tiež som suslala no casom to prešlo. Ja som.aj chodila behavat ,co dr mi vravela ze určite nie,ze to bude bolieť ten vzduch. A vôbec 😀

amelie2017
6. apr 2022

Ja som nakoniec zdupkala z brusenia a rozhodla sa pre implantaty, ale ano, uz mali prichystany provizorny mostik, ktory by mi nasadili na obrusene zuby, aby neostali odhalene. Obruseny zub je velmi nachylny, okrem toho, ze teda boli pri studenom, teplom, sladkom,...omnoho rychlejsie moze dojst k vzniku kazu. A teda nechcela by som, aby sa mi urobil kaz pod mostikom.

oli18
6. apr 2022

@panelacikova Tak môj zubár asi inkasuje na viac krát po menších čiastkach 😉

panelacikova
6. apr 2022

@oli18 hej, každý to má asi inak. u mňa vymenoval kompletku aj s cenou a ja som kývla 😀 a som spokojná. dokonca mi teraz museli jeden z nich otvárať, ale podarilo sa bez toho, aby dali mostík dolu, lebo ho mám veľmi krehký a nevydržal by to (mám nízky zhryz, či ako sa tomu hovorí a tak mostík je veľmi nízky a krehučký). čiže mi museli úplne tenučkým vrtákom prevŕtať vrch mostíka, aby mi vyčistili odumretý zub. chvalabohu, sa podarilo. bála som sa, že bude musieť ísť mostík dolu, to by ma zase stálo kopu peňazí potom :(

andrejka1974
6. apr 2022

@junova mne dali hneď náhradu a po týždni vymenili takže ma nič nebolelo a nebolo citlivé som zvedavá ako zvládnem implantáty

junova
autor
6. apr 2022

@amelie2017 dobre si urobila, len keby ma neodradzala cena implantátov hneď by som do toho šla. Začnem si na ne sestrit a možno časom vymením mostík za implantáty. Koľko ťa stál jeden implantát? U mňa by išlo o štyri predné horné zuby.

junova
autor
6. apr 2022

@panelacikova ďakujem🙂

junova
autor
6. apr 2022

@andrejka1974 koľko implantátov ti dajú a koľko vyjde cca jeden

panelacikova
6. apr 2022

@junova len pozor pri implantátoch... ja napríklad nemôžem. mám tak tenké kosti (v sánke), žeby sa to vôbec nemuselo podariť :( ale naozaj dobrý zubár ti to na základe CT bude vedieť seriózne poradiť, či do toho ísť alebo nie. keby som nemala "krehkú" sánku, volila by som implantáty.

junova
autor
6. apr 2022

@panelacikova a keby boli pre mňa implantáty vhodné, dá sa zhodiť časom mostík a dať implantáty?

ivka21
6. apr 2022

@amelie2017 ja som tak mala len klin v koreni a na to korunku a ono sa mi tam dostal kaz 😔 ani nie po 2 rokoch mi ho vytrhli úplne, a keď mi povedali ze mi obrusia zuby koli mostíku dala som si implantát

junova
autor
6. apr 2022

@panelacikova inak ja som na sladké a keď som si dnes kúsok dala, tak to bola taká bolesť, že sladkosti nechcem ani len vidieť. A musím uznať, že toto vnímam pozitívne🙂

oli18
6. apr 2022

@panelacikova Tiež som mala v minulosti liečený zub pod korunkou rovnakým spôsobom. Išlo o samostatnú korunku a nedal ju dole ani zbijačkou.

andrejka1974
6. apr 2022

@junova budú mi postupne dávať 6 implantátov každý 1000 eur

marhulka13
6. apr 2022

@junova jasne, všetky boli živé okrem jedného. Vyzerala som jak Drakula. Mne tam nič nemohli dať, veľmi som to mala opuchnuté a krvacalo mi to často. Jediné pozitívum som v Tom videla , že možno trošku shudnem a teda nič moc 😁 zachvilku ma čakajú spodné, tak už sa "teším" na moje slamkove hrnčeky ako ich znovu oprasim

simik19
6. apr 2022

@junova ahoj, ja som to tak mala. Vydrzala som 1 den..mne brusili prednych 6 zubov, boli zive, bolelo ma fakt aj dýchanie no otras...tak mi spravili docasny zubny mostik, zo zivice, ktory stal 90 eur a mala som ho 2 tyzdne. Bolo to take iste, ako ked mas normal mostik 🙂 skús sa popýtať zubára, mne to vyrobili za 1 den.