Obojstranný zápal pľúc spôsobený Covidom

emmakrf
10. mar 2021

Ahojte, mamu (74) hospitalizovali s rozsiahlym zapalom plus obojstranym sposebeny covidom . Mate niekto skusenost ako prebiehala dalej liecba ? Strasne sa bojim o nu.

bloger
10. mar 2021

Mama má chorú kolegyňu ktorá s týmto bojuje obvodný lekár je už bezmocný povedal jej nadiktujte mi aké lieky vám mám predpísať našťastie má synov čo pracujú v nemocnici a stále je doma už mesiac a horúčky stále a teraz aj obojstranný zápal pľúc ak tvoju maminku hospitalizovali tak jej určite pomôžu neboj sa tam vedia čo treba podať aké lieky

monci20
10. mar 2021

@emmakrf v októbri som mala naraz manžela a mamku v nemocnici takisto na obojstranný zápal pľúc, podávali im infúzie, vitamín D a C, antibiotiká, mali aj kyslíkové masky pre prípad, keď sa im ťažšie dýchalo

lucia147852
10. mar 2021

Antibiotika, vitamíny, lieky na podporu, kyslík. Svojor mal tak. 10 dni hospitalizácia. Nastatie sa začal lepšiť. V horšom prípade ventilácia 😫

ivaa_
10. mar 2021

Môjho otca pred dvomi dňami pustili z nemocice, tiež mal obojstranný zápal pľúc, ešte mu pretrváva ale ma už lieky na doma - o mesiac pôjde zasa na kontrolný rtg
Babku sme bohužiaľ dnes pochovali :( ležali tam spolu
Držím maminke palce ,nech je čím skôr doma

zutera
11. mar 2021

Akorát zítra mě mají propustit tatina z nemocnice taky zápal plic po covitu.Akorat nám řekli že třeba dobrat antibiotika co mu dají a pak jen kontrolní rengen,ale to se všechno dozvíme zítra až ho pustí.Přeju brzké uzdravení