Obhrýzanie nechtov

luckabosakova
18. aug 2024

Prvý krát píšem takto verejne. Mam od malička problém s okusovanim nechtov. Mam tri deti, pracujem v banke kde je dosť stres. Manželstvo mam v poriadku ale neviem prestať s okusovanim a tento jeden prst mam tak nechutný ze sa až hanbím. Myslim ze je to sebaposkodzovanie. Poraďte, na koho sa obrátiť?

thirstymonk
18. aug 2024

@luckabosakova Mal som ten istý problém, prestal som až po svadbe, časom... čo ja viem, možno tak tri roky dozadu? A ako? Proste som sa tak rozhodol. Za žiadne sebapoškodzovanie som to nepovažoval.

No a ty si žena, tak máš, prirodzene, jednoduché riešenie. Daj si gellak, alebo niečo také, čo sa nedá okusovať.

luckabosakova
autor
18. aug 2024

@thirstymonk
Ďakujem za radu. Vložila som i fotku 🤮😔

lylyjana
18. aug 2024

@luckabosakova daj si urobit gelibe nechty, tie neokuses a prestanes

luckabosakova
autor
18. aug 2024

@lylyjana skúsim, dakujem

marca12
18. aug 2024

@lylyjana Ak je to uz v takomto stadiu,mozno ani tie nepomozu. Ale tiez by som skusila gelove nechty. Mne moja nechtatka vravela,ze ma zakaznicku,ktora si aj gelove obhryza. To uz neviem ako dokaze.

ukgirls
18. aug 2024

na toto nedavaj nic a smer medicialna nechtarka .. to sa musi osetrit a nechat vyrast .. a az potom riesit zvysok

isis234
18. aug 2024

ako píše @ukgirls - medicínskej nechtárke

lonely66
18. aug 2024

och, ty máš všetky tie prsty strašné, ale ten jeden je už ultra hrozný. ja by som sa obrátila na kožného lekára, že čo s tým. a potom asi psychológ, pracovať na príčine ohryzovania a odstrániť ju.

30katrusa40
18. aug 2024

@luckabosakova na toto by som dáke bežné umelé nechty nedávala. Ja som teraz pozerala a idem kúpiť lak na nechty v lekárni je horký , je to na oducenie okusovania nechtov. Mal by aj liečiť poškodené nechty. Ja to potrebujem pre dcéru. Radšej by som skúsila asi ísť najskôr touto cestou. A kúp si dáku antistresovi hmotu ktorú môžeš strácať pri rozmýšľaní a strese aby si mala zamestnané ruky .

lylyjana
18. aug 2024

@luckabosakova na ten skaredy framykoin by som u dala, vyzera riadne zapalene. A az ked budea mat ho zdravy tak potom nechty. Pripadne na ostatne gelive a tento preliecit.
Mozes so dat aj gellak iba, nemusis mat vobec dlhe, len tvrde aby ai neokusala

svokrinjazykmonika
18. aug 2024

@luckabosakova na ostatné si daj gélové nechty a to ti radím ako niekto kto ich neznáša 😬 ale ten jeden treba nejako nechať zahojiť. Asi to chce doktora

janinah
18. aug 2024

Kožná amb.

lenicka999
18. aug 2024

Oj chudinka, vyzerá to nie veľmi pekne. Ešte poradím skús často krémovať a olejovať, môžeš si napríklad kúpiť olejicek na nechty a mať ho niekde vždy po ruke napriek pri telke, počítači v práci atď natierať viackrát na deň. A strihať zadierky ostrými nožnicami na to určenými aby si ich neťahala ďalej do živého. A ako ti tu baby radili nechaj si spraviť pekné nechty alebo aspoň nalakuj sama lakom. Ešte môžeš skúsiť nahradiť jeden zlozvyk iným a potom sa ho postupne zbaviť. Pohľadaj nejaké techniky na nete.

andulka1988
18. aug 2024

@luckabosakova ja som si tiež okusovala nechty akosi som prestala za život asi 4 krát. Celkom pomáha aj dať si urobiť gélové nechty

korra
18. aug 2024

@luckabosakova poznam...trapila som sa tiez dlho...a mala som to v podobnom stadiu. Pomohli mi gelove. Ale chce to velmi sikovnu nechtarku. Na ten najposkodenejsi asi namodelovat teraz nepojde nic. Ja som si prelepovala, kym sa nevyhojil a dala sa urobit modelaz. Zacinali sme s minimalnym predlzenim, nech sa zvacsia lozka. Max 2-3 tyzdnove intervaly. Kvalitna manikura a nechat si poradit a kontrolovat sa. To bolo najtazsie. Ale nie nemozne. Trapila som sa a hanbila takmer 40 rokov. Teraz ich do "huby" nepichnem ani keby coby! Sa mi to nejak zhnusilo 😁 A vzdy sa na nechty tesim a neskutocne potesi, ked mi ich pochvali trebars predavacka, uz aj pani v banke, kolegyne a muz si uziva skrabkanie. Drzim ti palce! Svetlo na konci tunela je, len to nevzdavaj! ♥️

alickapusinka
18. aug 2024

čista otrava

zuzinapipina
18. aug 2024

@luckabosakova ja by som sa z psychologickeho hladiska opytala, kedze pracujem aj ako TethaHealing terapeut, preco to robis? Zo stresu? A isla este hlbsie, co sposobuje ten stres, je to nejaky tlak na teba, ake mas za tym pocity? Citis sa neista, nedocenena, je vela toho na teba, nedoverujes si, zlyhavas, tlaci na teba niekto- mozno aj ty sama? a na zaklade toho sa este hlbsie zamysliet, zazivala si nieco take aj v detstve? A ako jedina utecha alebo skor ukludnenie bolo okusovanie nechtov?

luckabosakova
autor
18. aug 2024

@zuzinapipina áno, v týchto otázok mi to dava zmysel. Ukludnuje ma to keď mám z niečoho stres,nervy.

zuzinapipina
18. aug 2024

@luckabosakova super prvy krok je pomenovanie, spominas si kedy si taketo stresy mala napriklad prvy krat? ze ta ukludnilo okusovanie nechtov?

sajmi
18. aug 2024

Ja som si nechty hrýzla cca 20 rokov a teda nič iné ako gélové nechty mi nepomohlo 🙈 nechtové lôžko som mala ešte o polovicu menšie ako je tu na foto, fakt že milimetrové nechty. Nepomohlo podplácanie, nepomohol výsmech v škole, nepomohli špeciálne laky, proste nič. Iba som jedného dňa išla na gélové nechty a takto chodím už zo 10 rokov 🤷🏾‍♀️

natiblaskova
19. aug 2024

@lylyjana to nepomáha...

natiblaskova
19. aug 2024

Proste sa utni a keď si budeš chcieť hrýzť nechty tak si krut vlasy o oprst. Alebo si zamestná ruky. Antistresova hračka nejaká.

timea301196
19. aug 2024

Mňa zachránili gelové nechty. Hrýzla som od mala. Od 17 rokov ako nosím nechty už svoje nwhryziem

zemko99
19. aug 2024

@luckabosakova napíšem ti o sebe. Roky som si obhryzala nechty...od detstva. Nepomohol ani lak na nechty,jednoducho nič. Môj oco mi stále hovoril,že mi dá na nechty štipľavu papriku...myslím,že ani to by nepomohlo. Fakt som to robila od detstva...mala som hrozne nechty...fakt ze otrasne...ja som si to dokázala obhryzt do krvi...potom to samozrejme aj bolelo. No proste katastrofa. Nastúpila som na výšku a ja som sa už hanbila. Ale nedokázala som prestať. Mala.som aj hrozne obdobie. Zomrel mi otec, potom mamka. A jedného dňa...možno práve po týchto hrozných udalostiach som s tým sekla...niekde vo mne sa to zlomilo a povedala som si,že dosť...stačilo. začala som si lakovať nechty. Potom som aj prestala s lakovanim, ale nezačala som si obhryzat.
Momentálne už 4 roky chodím raz mesačne na gel lak a dnes ei už nedokážem predstaviť,že by som si obhryzala nechty.
Obhryzala som si ich od kedy si pamätám až do zhruba 22rokov. Aktuálne mam 34...a kto ma vtedy nepoznal,tak by mi neuveril...každý moje nechty chváli a mňa to veľmi teší a dnes si nedokážem predstaviť,že by som si obhryzala nechty...keď sa nato spatne pozriem,ja neviem prečo som to robila. Mala som ich podobne ako ty...ak nie horšie...do krvi a bolestivé.
Aktuálne moje nechty.
Držím prsty,aby si s tým prestala 🙂

lonely66
19. aug 2024

@zemko99 pri všetkej úcte.... mne osobne sa to zdá hrozné 😀

mimochodom, keby ti bol vtedy otec strčil prsty krave do prdele, prestala by si si obhrýzať, ver mi 😀

akože ja osobne si nechty nelakujem. ale videla som decentne nalakované relatívne krátke nechty (čiže ani špina pod nimi) a akože ok, bolo to pekné. ale mne sa tieto tvoje fotky nepáčia. možno odborníčky na nechty to budú vidieť inak. ja sa na to dívam mojimi očami (skôr mužskými, než ženskými) a teda za mňa nič moc.
pôsobí to neprirodzene, hrubá vrstva niečoho umelého na tvojich nechtoch. takto to pôsobí...

zemko99
19. aug 2024

@lonely66 ďakujem za názor. Každému sa páči niečo iné a mne osobne,aj ľuďom v mojom okolí,aj manželovi sa to páči. Ak sa to niekomu nepáči,ok beriem. Nie všetci máme rovnaký vkus.
Chcela som len autorke pomôcť. Keďže kedysi moje nechty vyzerali rovnako,ak nie horšie,ako jej.

lavazza313
19. aug 2024

@zemko99 absolutne nepocuvaj ostatnych v tomto smere. To vie pochopit len ten kto si nechty naozaj obhryzal a vie ake ich mal predtým. Moj pripad 🙂 mne tiez pomohli gelove. Teraz uz nemam ani tie a nechty si neokusujem. Nemam ich dokonale, ani zdaleka, ale ja sa na nich neviem niekedy vynadivat, ze som to dokázala🙂

zemko99
19. aug 2024

@lavazza313 presne tak, ja sa tiež neviem na svoje vynadívať 🙂
A ďakujem 🙂

lonely66
19. aug 2024

@lavazza313 však ale ty to máš pekné na rozdiel od zemko99....

luckabosakova
autor
20. aug 2024

@zemko99 ďakujem za tvoju skúsenosť