Obezita a únava

19. jan 2023

mám nadváhu 25 kilo, po dvoch porodoch za sebou. a nedarí sa mi schudnúť, kvôli veľkej únave. môže mať taká nadváha vplyv na tú únavu, že ke´d schudnem, tak budem mať viac energie alebo to neni tým ? nechcem prísť k doktorke a tá mi povie, že to mám z nadváhy a mam schdnut

trema
19. jan 2023

Moze to byt z unavy aj nemusi, toto treba fakt riesit s doktorkou
Ja som mala tiez nadvahu a unavena som nebyvala..

viestta
19. jan 2023

Unava moze mat povod v tom, ze ti chybaju ziviny a trpis podvyzivou napriek nadvahe. Treba pridat bielkoviny a vitaminy zo zeleniny a ovocia. Ale moze to byt aj chudokrvnost, stitna zlaza, to bez odberov nezistis

autor
19. jan 2023

ja jem celko zdravo, vela ovocia, zeleniny, a take jedla. ja skor akoby unavu zahánam sladkym, a z toho som asi tucna. len už je 8 mesiacov po porode, dieta spi v noci velmi dobre, jedno aj druhe, sice starostlivost cez den vycerpava, ale neviem ci az tak

autor
19. jan 2023

@trema dakujem. ja len zistujem ci to moze mat suvis . muz bol s tlakom a kazala mu schudnut,ze to bude z toho. lieky mu zatial nedala, ze to neni katastrofalne. tak ci aj mna odbije tak,

alex49
19. jan 2023

Zameraj sa na kvalitnú stravu, môže a nemusí to byť z nadváhy

autor
19. jan 2023

@alex49 stravu mam ok, ryby, maso , syry, strukoviny, zelenina a ovocie, vlocky. aj ked chdunut by som chcela, ale sladkosti doplnia rrosku energie chvilkovo a zas je to tam kde bolo s ojou energiou

h2
19. jan 2023

Áno, môže to byť z nadváhy. Ale keby aj nie, celkom určite ti pomôže a nabije ťa energiou, keď schudneš. Prečo sa bojíš, že ti to lekárka povie? Povie ti to, čo je potrebné pre tvoje zdravie. Keď píšeš, že sa ti nedarí schudnúť, ako si to skúšala? Čo si pre to robila?

sonula
19. jan 2023

Moze to byt aj zo stravy, to ze jes vela ovocia a zeleniny, este nemusis znamenat, ze jes zdravo. Zdravo je vyvazeny jedalnicek, ktory tvori aj cukor, aj tuk, strukoviny, maso, vela vody. Mozno jes malo, hovoris, ze chces zchudnut, ale nemala by si si obmedzovat porcie a uz vobec nie take blbosti ako "po 17tej nic nejem".

autor
19. jan 2023

@h2 nebojim sa ze mi to povie, viem ze musism schudnut, len tak by som si usetrila cestu a jej robotu,.
robim reto, ze spanok 7-8hodin sa snazim mat, pravidelna strava, idelane zdrava vyvazena, riesila som aj kaloricke tabulky, cize viem kolko cca mozem zjest aby som chudla, a cvicila som 30 minut denne.

autor
19. jan 2023

@sonula to nerobim, ratala som aj kalorie,.
ale vidis ked tak pises, s tou vodou mam problem, dnes som vypila nar malo. skusim toto napravit a uvidim ci s aunava zlepsi

h2
19. jan 2023

O kalorických tabuľkách píšeš v minulom čase. Čiže už sa nimi neriadiš? Nechceš sa k nim vrátiť? Mne veľmi pomohli.

autor
19. jan 2023

@h2 vydrzala som mesiac s nimi, ale je to moc casovo narocne, hlavne ak mam hlavne jedla varene , domace. teraz si uz tak viem nalozit pribliznu porciu, ze to bude kaloricky ok. ale k comu to je, ked poobede alebo vecer od unavy zjem sladke, cokoladu. ako keby trosku, tak ok, ale celu cokoladu alebo viac keksikov je moc

ropucha6
19. jan 2023

No ak jes vela sladkeho, asi nie si v kalorickom deficite, ze by si chudla. Ale k veci, ved mozes k doktorke ist a ziadat aspon krvne testy, ze citis proste unavu. Neverim, ze ta odbije len vahou.

ropucha6
19. jan 2023

Inak tiez si myslim, ze ti chybaju proteiny, preto mas chut na sladke, ja to tiez tak mam.

autor
19. jan 2023

@ropucha6 ved jasne ze ma neodbije a vezme mi krv, aj muzovi vzala. ale chcem urobit co najviac co viem , a mozno to prejde, predsa len zdravie mame vo svojich rukach.
a ano, nie som v deficite, par dni clovek vydrzi, a potom to dozeiem (skrz tu unavu). a nie je to tak, ze by som si nedopriala, vzdy som si dala do kalorickeho rpijmu aj nieco sladke, pri mojej vahe vzdy vyslo do prijmu
a moze byt, proteiny som naplnila na 60% vzdy, viac sa nepodarilo.
vidis, musim skusit dalsiu vec prv nez pojdem k dr, prijmat viac proteinov, a aj vysie spomenutu vodu.

jana_eyre_2
19. jan 2023

No ale by si si mala dať spraviť krvný obraz, či nemáš malo železa, alebo nemáš niečo zo stintnou.. to všetko môže spôsobovať únavu.. a defacto aj to že sa ti nedarí schudnúť..

leona45
19. jan 2023

Únava moze byt znak anemie tiez

terry658
19. jan 2023

Ak nájdeš odpoveď tak by som ju rada počula. Ja som schudla 29 kg a unavená som bola ešte viac. Potom som pribrala späť a nemám dojem, že by sa niečo zmenilo. Už som rozmýšľala, či nepôjdem navštíviť nejakého psychiatra aj keď nemám pocit, že by som mala nejaké extra depresie. U doktorky sok bola 2x,spravila základné odbery a všetko ok. Vraví že 80% jej pacientov sa posledné dva roky sťažuje na únavu. Takže ma v podstate odbila. Skúsila som vitaminy, minerály , cvičenie, ovocia a zeleniny mám dosť každý deň, vlákninu som zdvihla na 20-25 g denne ale stále nevidím zlepšenie. Ak prídeš na nejaké zázračné riešenie tak budem vďačná lebo ja už fakt nič nevládzem.

autor
19. jan 2023

@jana_eyre_2 ano, samozrejme pojdem sa popýtat 🙂 tiež nad tym tak premyslam, že ci nahodou aj nieco ine v tom nema prsty

h2
19. jan 2023

Kalorické tabuľky vôbec nie sú časovo náročné, už som to tu písala viackrát, že proste nejde o to, aby si tam mala úplne maximálne presne všetko zapísané. Ja doma varím každý deň, alebo aspoň skoro každý, nech neklamem. 😏 A jedlo, ktoré uvarím, si proste nájdem v tých tabuľkách, je tam toho hrozne veľa, dá sa vybrať. Keď nie úplne presne to, čo varím, tak nájdem čo možno najpodobnejšie. Žiadna veda. Určite lepšie, ako vykašľať sa kvôli tomu na zapisovanie úplne. Mne tabuľky pomohli veľmi, pred 2 rokmi som schudla cca 10 kg, ani neviem, ako, išlo to ľahúčko, skoro samo. No a keď som sa na zapisovanie vykašľala, tak mám odvtedy 8 kg späť. Tiež ľahúčko, ani neviem, ako. 😂 Takže už cca 2 týždne zase píšem a ide to dole. Nevzdávaj to! Radšej kalorické tabuľky, než tabuľky čokolády. 😁

autor
19. jan 2023

@terry658 no toto som nechcela pocut . budem zistova, a napisem ak nahodou. musim s tym nieco robit, kedže to dost ovplyvnuje moje denne fungovanie a venovanie sa detom

vler
19. jan 2023

Unava moze byt aj z kolisaveho krvneho cukru-sladkost ho rychlo zvysi, takze tvoje telo vyplavi vela inzulinu aby ten vysoky cukor zase znizilo

autor
19. jan 2023

@h2 to ano, to viem, ale napr co som varila lasagne, tak moje mali o 200kcal menej na 100g . neveim ci to az tak vadi,ale toto ma odradilo. ja varim inak ako klasicke recepty , menej kaloricke sa snazim, menej cukru, menej oleja

autor
19. jan 2023

@vler ale to by bolo po sladkosti nie. a napr rano , cez den ked som este nemala slasdke

kuko55
19. jan 2023

A akú máš váhu, výšku a vek?
Bola si aktívna pred tehotenstvami?
Bývaš v byte či dome?

callisia
19. jan 2023

Ja som bývavala strašne unavená. Dala som si predpisat železo (to voľnopredajné mi nezaberalo) a bývam plná energie. Keď som si ho vzala prvý x, dokonca som zaspala až o 3 ráno čo mi mozog nechcel vypnúť. Určite zájdi za lekárkou.

1gramofon
19. jan 2023

Priateľ mal tiez problém s únavou, začal si dopĺňať magnézium s vitamínom b6 a b12 vyššie dávky a už je to lepšie. A to mu robili trvne testy, všetko v poriadku a aj tak mu to v tele chýbalo.
Ja si dopĺňam železo, s tým mám problém a ešte draslík (aj keď ho mam v strave, vždy ho mam malo z nejakého dôvodu a to chodím častejšie na testy)

luccija
19. jan 2023

Nemáš nízky tlak?aj 2 malé deti a starostlivosť stereotypné dní vedia unaviť.Magnezium, b vitamíny, veľa vody a aj to sladké Ti zvýši prudko cukor a potom prudko zníži, detto kava skus radšej zelený caj
@callisia z jedného železa si nemohla mať problém zaspať🙂

autor
20. jan 2023

@kuko55 pred tehotenstvom som sportovala, v tehotenstve som sa zobsula, zle mi bolo a tak som jedla castejsie a menej, ale zrejme stale vela a skoncila som na 95 kg, predtm som mala 70 a vysku 175. vek 26 rokov

autor
20. jan 2023

@luccija mam nizsi, ale to vzdy, cize to je genetika, nic s tym nenarobim. a ano, vcera som si vsimla, ze po sladkom meeega velka unava a do dvoch hodin to rpeslo