Obezita a dĺžka života

21. apr 2022

Ahojte, pozerala som prave biggest loser a tak rozmyslam: je naozaj pravda ze obezni ludia ziju vyrazne kratsie? Z mojho okolia (dedo a pradedo, obaja okolo 150kg) sa dozili 70+. (Je mi jasne ze telo a klby trpia)

Ake mate vy “skusenosti” vo svojom okoli? Zaujima ma naozaj vyrazna az morbidna obezita, BMI 50 a viac.

betka233
21. apr 2022

Moj ocko bol dost obezny, hlavne strasne veeeelke brucho mal a dozil sa presne 70r. Okolo 60tky infarkt, mal kancelarsku pracu... vsetky jeho 5 deti sme sklony k nadvahe (alebo lasku k jedlu? 🙈) podedili

diamond007
21. apr 2022

Žili kratšie v minulosti, teraz už vedia dosť pomôcť lekári, vyriešiť cievy.
Aj môj dedko zomrel +-70rokov, ale posledných desať rokov žil onicom... Mozgová príhoda (nerozprával, proste ako dieťa), posledný rok či dva amputácia nôh takže leziaci. Áno, tiež mal nezdravu stravu celý život masovú a nadváhu riadnu v bruchu

heidy222
21. apr 2022

70 rocny zomriet sa v zapadnej Europe berie ako mlady 😊

diewcatqoo
21. apr 2022

Myslim, ze covid dost ukazal, ze obezita je rizikovy faktor. Vsetci z mojho okolia, ktori boli na tom zle alebo to neprezili, boli obezni. Tym nechcem povedat, ze vsetci stihli mali lahke priebehy, ale statisticky nadvaha je rizikova. A je rizikova nielen, co sa tyka covidu, ale ruka v ruke s obezitou ide vysoky cholesterol, vysoky krvny tlak a pod, co ma tiez vyrazny podiel na dlzke zivota.

luccija
21. apr 2022

Tucnejsi ľudia majú v zlom stave cievy, takže časty infarkt, mozgové príhody, cukrovka určite, že kg navyše sú na pritaz.Ale veľa je aj od metabolizmu poznám ľudí čo fajčia, pijú, hrozne sa stravujú a su zdravi

dori2
21. apr 2022

nejde len o dlzku zivota ale aj o jej kvalitu… darmo ta po cmp poubieraju- sice zijes, ale ako?

mistymay33
21. apr 2022

70 ročný človek je starý? Podla mna ani nie, však to bol len 5 rokov na dôchodku, ktorý si nestihol ani užiť...
Ano, obezny človek ma horšiu kvalitu života, skôr dostane cukrovku, vysoký tlak, z toho prameniaci infarkt alebo mozgovu príhodu.

dadis
21. apr 2022

Obezita urcite skracuje zivot

renirv
22. apr 2022

akoze nieco na tom pravdy moze byt ale ako som si sa svoj zivot aktualne stihla vsimnut ze ludia ktori od rana do vecera piju a fajcia sa mozu dozit ovela vyssieho veku ako clovek co si v zivote nezapalil cigaretu alebo nedal alkohol. takze v tomto je to asi len o tom mozno aj ake ma clovek stastie.

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1natasa1
22. apr 2022

raz mi jedna známa povedala, že teraz sa ešte ako tak snaží udržiavať sa a žiť zdravo atď. ale že keď bude na dôchodku, že začne piť , fajčiť a kadečo nezdravé :D že aby telo išlo do hrobu zhumplované :D

bublinka1426
7. sep 2023

@renirv

poznam cloveka co denne pije uz snad 30 rokov a stale zije. poznam ludi co v zivote nepili, a posli :/...ani 60tky nedozili...
podla mna najhorsi je stres.

vler
7. sep 2023

Pracujem v zdravotnictve a len malo mojich pacientov 80+ je obeznych= vacsina obeznych sa osemdesiatky nedozije

bublinka1426
7. sep 2023

@vler

preco ludia co sa stravuju zdravo a nepiju nefajcia maju rakoviny ked nemaju ani v rodine nic? poznam vela pripadov, chudi ludia a infarkty v 50tke. je naozaj stres ten hlavny faktor?
(neobhajujem alkoholizmus, fajcenie ani obezitu) len ma to zaujima.

vler
7. sep 2023

@bublinka1426 podla mna lebo nic 100% zarucene ako ochrana pred rakovinou neexistuje. Napr aj nefajciari dostavaju rakovinu pluc. Zdravy zivotny styl riziko len znizuje

bublinka1426
7. sep 2023

@vler ale je urcite stres spustas mnohych ochoreni, zial. to sa neda popriet.

hladamematku
7. sep 2023

sused dvesto kil umrel ako sestdesiatrocny tlyhanie srdca a a obliciek