Nutridrink a B12

linki90
27. máj 2022

Ahojte chcem sa opýtať po porode som začala velmi chudnuť , z povodnej vahy 53 kg pri vyske 160cm ,som asi polroka od porodu začala rapidne chudnut.Dnes skoro po dvoch rokoch mám asi 44 kg ,trčia mi rebra,kosti ,všetko na mne visí,citim sa unavená,slabá,zle spim,cez deň jem normálne snažim sa kazde dve hodiny niečo zjesť a večer keď maly spi tak sa prepchávam jedlom.Nezvraciam ani nepriberám .Velmi chcem pribrať lebo sa citim takto zle .Bola som u obvodnej vysvetlila jej všetko ,zobrala mi na moje naliehanie krv na štitnu žlazu a to bolo cele.Dala mi vymenny listok na gastro kde som bola a tam mi dr.povedal ze ludia priberaju a chudnu,iked mám podvizivu,nutridrink ani b12 mi nechce predpisať dal mi len nejaky liek panzynorm ze z toho priberiem.A zobral krv na potravinove alergie kde nic nezistili ,nemam na nic alergiu.Liek beriem uz treti mesiac nepribrala som nic.Dr.mi odporucila ci nechcem navstivit psychiatricku ze z antidepresiv sa pribera ,mám to skusit iked psychicky som podla mna ok? Preco mi nemozu predpisat nutridrinky alebo b12? ako mám teda pribrat mám brat kvoli tomu antidepresiva ? bojim sa aby som nemala zase z toho vedlajsie ucinky lebo vidim niektori co beru taketo lieky ako im to vymyva mozog ze sa im nechce nic robit,len spia,jedia,su utlmeni,mimo realitu to si pri malom dietati nemozem dovolit.Co poradite? ďakujem

martinkatinka
27. máj 2022

Nutridrink nie je na podporu chuti do jedla, pise sa to ako nahrada stravy, co ty nepotrebujes, lebo stravu prijimas. B12 si mozes kupit aj sama.
Skor treba nejake podrobnejsie vysetrenia.

linki90
autor
27. máj 2022

@martinkatinka aké napr.lebo týto lekari mna nikam nechcu poslať

dianadd
27. máj 2022

Napis co v taky priemerny den zjed a vypijes, aky mas jedalnicek na den. Mozno si len zy myslis ze jes vela ale nemusi to tak byt. Zarad do jedalnicka nutricne kaloricke jedla - orechy, orechove masla, avokado, kvalitne oleje do salatov napr, daj si trocha vacsiu porciu priloh ako ryza, bataty, zemiaky, neake kvaskove pecivo…

aandrea9
27. máj 2022

@linki90 každé dve hodiny zješ konkrétne čo? 🤔 Ak kúsok keksika, tak tým večerným hodovanim akurát tak dozenies celodenný energeticky deficit a z toho nepriberies. Ja mam injekciu B12 raz za mesiac už sedem rokov a nepribrala som ani deko, ale neberiem ich kvoli váhe. Antidepresiva kvôli pribratie určite nie. Skus radšej pangamin, tam máš aspoň vitamíny.