Nutná dokorekcia po laserovej operácii očí

wildstorm
23. apr 2021

Ahojte, je tu niekto kto po laserovej operacii oci musel podstupit aj dokorekciu, nakolko zakrok nepriniesol 100% kvalitu zraku? Ja som pri mojich nizkych dioptriach cakala ze budem po operacii mat 100%ny zrak a namiesto toho mi po 3 mesiacoch od operacie skocil skoro na polovicu povodnych dioptrii, a to som mala nizke dioptrie. A teraz mi odporucaju dokorekciu, len sa obavam, ci sa nestane to iste.

terezka1947
23. apr 2021

@wildstorm vzdy je to operacia,vzdy je to riziko.
Ale to ti urcite povedali pred operaciou.
Tak,ci tak sa po operaciach dpt vratia. Niekomu po 5rokoch,niekomu po 10r.
Vzdy je to "operacia".

mina17
24. apr 2021

ja som bola tiež na laserovú operaciu a tiež mi povedali že je veľka pravdepodobnosť že do 2 rokov sa mi može dioptria vrstiť (LO 4,75 PO 5,20) a ak tak to zoperuju lebo to je v záruke a mala som 7 rokov pokoj a teraz po pôrode sa mi zhoršil uplne zrak ale keď by trebalo išla by som znova 🙂

mirusik55555
24. apr 2021

Ja som bola ako babo 2 sa nevydaril a vBA 3 už áno

wildstorm
autor
26. apr 2021

@terezka1947 chapem.ze to je operácia. Len som nedostala uspokojivu odpoved v centre a preyo neviem sa rozhodnut. Preto hladam človeka s realnou skúsenosťou

terezka1947
26. apr 2021

@wildstorm vies,tento typ operacii nie je mozne opakovat donwkonecna. Rohovka ma svoje limity.
A vwrim,ze aj lekari ta v centre upozornili,ze reoperacie su vzdy na posudeni konkretneho stavu,kinkretneho cloveka.
Univerzalna rada ti nepomoze. Tak isto aj keby ti niekto napisat kinkretnu skusenost od lekara,kt.operoval teba,resp.by mal aj rovnake dpt,aj tak u vas vysledok nemusi byt rovnaky.
Urcite zajdi a poinformuj sa este raz u nich poriadne.

wildstorm
autor
7. máj 2021

@terezka1947 ano, ja tomu chápem, ze sme kazdy ini. Korekciu mi odporucili, na 1 oko zatial, to slabsie. Ze rohovka je dobra. Len proste nevedia mi povedat, ci mi zas neskoci dioptria po 3 mesiacoch hore. A to som sa s primarom bavila, vysvetlila som mu moje obavy. Len mi proste pride divne, ze pri -2 dioptriach mam po operacii skoro polovicu povodnych dioptrii. Najskor klesli na polky asi, a po 3 mesiaoch od operacie som mala az -1 zas. Doktorka sama nechapala. A nechcem to podstupit zas s rovnakym vysledkom.

terezka1947
8. máj 2021

@wildstorm vidis,to je presne to,ze ludia cakaju,ze operaciou sa zbavia dpt. Nastalo.

Ale nie je to tak.
Nepoznam nikoho,komu by sa dpt po case nevratili,ci dikonca po operacii neskocil nejaky cylinder. A ked nie hned,pride to po par rokoch.
Oci su po iperacii citlivejsie,casto ludia citia vietor intenzivnejsie,pocit sucheho oka,atd.
Cize...je to operacia. A ako kazda,ma svoje vyhody,aj nevyhody.
Pokial by som nebola nutena,nedala by som si dpt riesit operaciou.

zuzanockamt
8. máj 2021

Ja som mala ťažkú krátkozrakosť -8.5 a -6.5...operácia bola pred 17 rokmi v BA...nízke dioptrie mi po operácii ostali,ale plusové a bola som 14 rokov bez okuliarov, teraz už nosím znova,hlavne na čítanie

paja07
28. júl 2021

na ktorej klinike si bola na operacii? Tiez zvazujem ist na operaciu. Vdaka

wildstorm
autor
24. aug 2021

@paja07 excimer

paja07
24. aug 2021

@wildstorm vdaka

roja21
9. jan 2022

@wildstorm ako si to nakoniec riešila? Ja som bola tiež v excimer a po roku sa mi výrazne zrak zhoršil. Ďakujem.

wildstorm
autor
23. jan 2022

@roja21 zatial nijak, mam.okuliare na tv...ale citim, ze sa to zhoršuje. Som v kontakte s jednou babou, co bola na tom.rovnako ako ja, pred tyzdnom bola na dokorekcii 1 oka...tak som zvedava, ako to bude vnímať

1sally12
25. jan 2022

@wildstorm tiež plánujem ísť na dokorekciu. Krátkozrakosť sa mi vrátila po 8 rokoch, tiež ma to štve že to vydržalo tak krátko, lebo všade čítam tie komentare na fb, že po 20 rokoch od operácie ľudia vidia😒 ale u teba tu bolo fakt veľmi kratko😳

wildstorm
autor
25. jan 2022

@1sally12 aj za 8r by som bola vdacna...v mojej situacii..

1sally12
25. jan 2022

@wildstorm aj sa chystáš na tú dokorekciu? Ja som nenašla nikoho kto by na tom bol, že by mi to mohol opísať či to prebieha ako tá klasická prvá operácia... všetci zatiaľ vidia 😁

roja21
26. jan 2022

@wildstorm prosím daj potom vedieť ako to dopadlo. Ďakujem

roja21
26. jan 2022

@1sally12 bola si tiež v excimer?

1sally12
26. jan 2022

@roja21 áno

lenka123456789123
25. máj 2022

@roja21 Ja som bola a vrátili sa mi dioptrie odrazu po 7 rokoch ale v noci to znamená nočný myopia dosť častá vec . A ešte mám aj sietnicu slabšiu nie som spokojná viac by som na to nešla.

lenka123456789123
25. máj 2022

@mina17 Vec názoru je to zákrok do oka a niekomu sa podarí niekto má následky ja osobne by som do toho viac už nešla vidím tie dôsledky po rokoch a ak mám byť úprimná mnoho ludí zabúda na to ide o kozmetickú úpravu to znamená krátkozrakosť tam bude stále niekomu sa môže vrátiť po pár rokoch niekomu aj po dosť dlhej dobe.

marsmykkok
4. okt 2022

@wildstorm ja by som už nešla, raz si skúsila a stačilo. Bohužiaľ nevyšlo. Je to operácia dosť citlivého orgánu a nevieš či druhý krát nebudú vážne komplikácie, nedajbože oslepneš (aj to sa ojedinele stáva)

lenka123456789123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka123456789123
8. nov 2022

@marsmykkok čo sa ti stalo prečo nevyšlo?

marsmykkok
8. nov 2022

@lenka123456789123 ja som dopadla ok, pisala som to všeobecne, že raz stačí

lenka123456789123
8. nov 2022

@marsmykkok Tak to je potom dobre . Myslím si to isté pretože stále rohovku znižovať nie je riešenie aj tak sa dioptrie vrátia.

lucia2309
21. aug 2023

Ahojte strtol sa už niekto s problemom po operácie a to takým, že na ľavom oku sa mi po operácii vôbec nezmenila dioptria. S pravým okom vidím na 100% no s ľavým stále zle. Po 3 mesiacoch mi odporučili dokorekciu. Nemám sa toho obávať? Ďakujem

lucia2309
21. aug 2023

@wildstorm dobrý deň ako ste dopadli po dokorekcii? Mne sa totiž stalo presne to isté. A dost sa obávam ten korekcie

roja21
22. aug 2023

@lucia2309 ja som nebola a pravdupovediac ani neviem či chcem znovu ísť. Zrak sa mi však stále zhoršuje… hlavne to nočné videnie je hrozné…

poisonblu
27. sep 2023

@1sally12 ahoj, bola si na tej dokorekcii dioptrii? ja sa chystam po 23 rokoch od operacii, ale trosku sa toho aj obavam....