Nový všeobecný lekár

kikuska63
25. jún 2022

Ahojte v lete som zmenila všeobecného lekára, ale žiaľ dodnes nemám u nového lekára zdravotnú dokumentáciu. Môj bývalý lekár nereagoval na písomne výzvy lekára, ani na moje písomne výzvy s pečiatkou nového lekára..všetko boli prijaté doporučené listy…. keď som prišla osobne, tak, že mi ju nemôže dať do rúk, ako to mám prosím vás ďalej riešiť ?

viestta
25. jún 2022

Kartu ti vydať nemusí, je to jeho majetok, ale je povinný vydať ti odpis alebo výpis z karty. Za to je oprávnený žiadať poplatok. Ak nevydá ani to, podaj podnet na zdravotnícky odbor VÚC

pribinak
25. jún 2022

@kikuska63 asi by som kontaktivala úrad na dohľadom nad zdrav. starostlivosťou

matabb73
25. jún 2022

@viestta pokiaľ viem, toto platí pre odborných lekárov. Všeobecný lekár je povinný poslať zdravotný záznam novému lekárovi. Ja som lekára menila niekoľkokrát. Od všeobecného som vždy odchádzala s kartou. Dali mi ju do rúk bez problémov. U gynekológa a zubára to tak nebolo. Ja by som kontaktovala VÚC, nech si s ním spravia poriadky.

petamich
25. jún 2022

urcite kontaktovat VUC, pod ktoreho lekar spada, tiez som to tak riesila

pribinak
25. jún 2022

@matabb73 to tiež nie je ok, dávať kartu pacientovi do rúk

matabb73
25. jún 2022

@pribinak viem, že by mala ísť poštou, ale mne ju vždy dali. Podpísala som, že som ju prevzala a aj lekár bol krytý. Ja som par krát prechádzala k lekárke, ktorá bola v tej istej budove, tak aj lekárom sa to zdalo nezmyselné posielať kartu poštou.

matabb73
25. jún 2022

@pribinak Predtým mi nová lekárka dala niečo podobné ako výmenný lístok, kde napísala, že preberá pacienta a žiadala si kartu. Takto som to riešila niekoľko krát u rôznych lekárov, takže je to asi bežný postup.

pauli_s
25. jún 2022

@viestta keď mení lekára musí ju dať novému lekárovi , nemôže si ju nechat, nie je to viac jeho majetok ak si ona nepraje aby nebol jej všeobecný lekár

kikuska63
autor
25. jún 2022

@matabb73 ja som to tak mala pri detskej lekárke, len teraz som sa presťahovala a mám to fakt daleko, a lekár ma s tým hneď stopol, že sa to riesi poštou

matabb73
25. jún 2022

@kikuska63 mne aj pri sťahovaní dali do ruky. Závisí to od lekára. Ak si mu dala výmenný lístok od nového lekára so žiadosťou o poslanie karty a on ju neposlal, tak by som ti riešila na VÚC. Je povinný ju poslať do 7 dni.

luccija
25. jún 2022

@kikuska63 ved sa to riesi postou posles mu vymenny listok a do 30 dni ma ppslat kartu.Novy Ta vysetrit uz moze.Ale aj moj zubar neregoval na vydanie karty novy lekar si zalozil svoju

matabb73
25. jún 2022

@kikuska63 alebo mu ešte predtým skús poslať výzvu doporučeným listom, kde budeš žiadať poslanie karty.

kikuska63
autor
25. jún 2022

@pauli_s áno a najviac ma na tom štve, že lekár ktorí za mna stále poberá nejaký príspevok počas covidu zatvoril čakáreň a ja som čakala vonku so zápalom močových ciest a horúčkami pri 30stupnoch…ani stolička ani nič.. dôchodci čakali podobne.. telefón pravidelne nezdvíhal… zapal močových ciest som si vtedy vlastne tiež sama diagnostikovala

kikuska63
autor
25. jún 2022

@matabb73 2x taký list prebral, telefón nezdvíhal ani mne ani lekárovi, myslím si, že už netreba čakať, ale riešiť

matabb73
25. jún 2022

@kikuska63 tak rovno na VÚC kam spadá. Nech ti povedia ako to treba riešiť.

kikuska63
autor
25. jún 2022

@luccija vyšetriť ma vyšetril, ale potrebujem potvrdenie do prace a potrebuje na vlastne oči vidieť, že netrpím nejakými chorobami o ktorých som mu nepovedala

eeffka
25. jún 2022

@kikuska63 no tak ti poviem... ja tiez odchadzam od lekara lebo ja som lepsi lekar nez on, ale tiez som rozmyslala ze co ked bude nespolupracovat, a spra im nasledovne: sa posadim na vysetrenie , sestra vyberie kartu vezmem jej ju a odidem.

kikuska63
autor
25. jún 2022

@eeffka ale pozor, aby to nebola krádež, lebo ta dokumentácia nie je ani tvoj majetok

matabb73
25. jún 2022

@eeffka toto nie je dobré riešenie. Karta nie je majetkom lekára, ale ani tvojim. Aby si z toho nakoniec nemala ty problémy.

eeffka
25. jún 2022

@kikuska63 kludne nech robi co chce, aby nezavreli jeho. Jeho odbornost je naozaj na urovni zeny nematky. A to ma 55+ rokov

nevenka
25. jún 2022

@pribinak hej a potom sa stane, ze sestricka robi "poriadky", pridem tam a zrazu len tenka karta a povie mi, ze ved to stare som Vam dala, to ste si stratili. Takze polovicu karty vysmarila 🙄

pribinak
25. jún 2022

@nevenka nemyslím si