Nové zuby - skúsenosti s korunkami

kessica87
9. mar 2024

Ahojte. Čaká ma dlhšia cesta za krajším úsmevom, nakoľko sa mi dosť polamali zuby.
Chcela by som vedieť vaše skúsenosti s korunkami, implatátmi a iné.... koľko Vás to cca stálo a ako to prebiehalo.
Ďakujem za odpovede 😁

koniarova
9. mar 2024

Skúsenosti sú len dobré. Implantát cca 1100-1200 eur, korunka 370 plus kanáliky 280 za jeden zub.

lucyluska
9. mar 2024

@kessica87 už by som išla len do implantátu. Korunku mi robili v zahraničí cez 1000e a cca 3 r potom spravil sa mi abces. Zub musel von.

nikdenikto
9. mar 2024

Ja mám korunky (mostík na mojich zuboch už viac ako 10 rokov). Určite pôjdem meniť, nakoľko mi trochu ustúpilo ďasno takže to nevyzerá z blízka úplne podľa mojich predstáv. Neviem v akom stave budú zuby pod tým, či bude treba niektoré odstrániť a nahradiť implantátom, neviem fakt. V čase keď som si to ja dávala robiť stala korunka 150€ a neviem ako sa to volá, ale mám ich z vonkajších strán biele a vnútri tmavé, vtedy mi nedali na výber. Teraz si dám určite celokeramicke.

Muž si dával v januári 4 korunky celokeramicke a platil 1400€ komplet aj s potrebnými úkonmi.

stankadu
9. mar 2024

Ja by som si korunku uz nedávala. Iba problémy mám - najprv citlivý zub, potom zub odumrel, puchlo mi ďasno a po 3 rokoch musí von.

lakebabe
9. mar 2024

@kessica87 ja mam mostík celokeramicky deväť rokov v tej dobe stal 250 eur jeden zub mam ich 6 dokopy. Budem ho musieť dat prerobiť, lebo sa mi z dvoch zubov zo zadnej strany odlomilo a nedá sa to len tak dorobiť alebo vymeniť. Zubar povedal , aby sme to ešte nechali tak,lebo to odstraňovanie nie je jednoduché. Môže sa ti spraviť aj zápal alebo kaz pod mostíkom robí mi preventívne Ct, či je všetko ok.