Nové zuby

lulusiq2512
14. mar 2022

Ahojte zháňam asi skôr info, možno nejaké rady. Priateľ si chce dať spraviť zuby nakoľko je mladý a dedične majú škaredé zuby. Prioritne zatiaľ vrchné zuby. Prejdem k veci vôbec netuším ako to funguje aké sú možnosti samozrejme čo to som googlila ale keďže do toho vôbec nevidím ani mi to moc nepomohlo. Ide hlavne o predné zuby čo to obnáša? Aké sú možnosti? Koľko taká sranda stojí - je mi jasné že všade rôzne ale aspoň cca pre predstavu. Ako dlho to trvá a pod. Sme z Popradu čiže možno aj to pomôže v opise cenovej relácie aspoň cca. Ďakujem za odpovede

xiaomi_
14. mar 2022

zalezi ci chce na pevno ci vyberacie, vyberacie by mal mat zdarma

saska112
14. mar 2022

@lulusiq2512 ja by som odporučila konzultácie aspoň s tromi doktormi a oni mu poradia aké má možnosti. Lebo nie vždy všetko ide ako si my predstavujeme 😅 a potom sa rozhodne

chocolatte1
14. mar 2022

@lulusiq2512 moja mamka si dávala robiť zirkonove korunky + nejaké úpravy vrátane implantov. Vrch + spodok cca 40 000€

smoulingirl
14. mar 2022

@lulusiq2512 Ideálne konzultovať s viacerými lekármi, teraz sú možnosti skoro nekonečné, len ich okrem peňaženky pacienta limituje trebárs aj stav kostí, ďasien, susedných zubov,...a cenovo v PP čo mám skúsenosť.. implantát od 1000€, korunka od 250€, fazeta od 100€, ..

dilino
14. mar 2022

@xiaomi_ odkedy sú vyberacie protezy zadarmo kamarátka bola ma vyberacie a platila 500 eur a aby jej to držalo čo mala svoje a korene boli dobre jej zopár nechala za spodok a vrch všetky komplet.Takže žiadne vyberacie niesu zdarma.

syslik81
14. mar 2022

zalezi ako ma zuby poskodene .. ci treba trhat a davat mostik alebo staci fazeta etc.. tiez zalezi aky material kolko zubov chyba ci chce srobovacie alebo staci klasika.. cena sa pohybuje okolo 20 000 (vrchne) ale moze byt aj viac aj menej .. nech ide k zubarom viaceryma da si spravit odhad a potom sa rozhodne

xiaomi_
14. mar 2022

@dilino mam vyberacie uplne zdarma aj spodne aj vrchne a mama tiez

andrejka1974
14. mar 2022

Záleží či chce stále alebo vyberatelne a koľko má svojich zubov mne robili teraz mostík na predné zuby stal má 5000 eur a čakajú ma ešte implantáty celé by ma to malo stať do 20000

smoulingirl
14. mar 2022

@xiaomi_ Plne to tuším poisťovne preplácajú len dôchodcom (alebo preplácali) a pacientom s vrodenými chybami - tam to ale schvaľuje poisťovňa. Nie je to automaticky zadarmo pre všetkých.

dilino
14. mar 2022

Všade je to ináč ale neverim že za materiál vyberacie si neplatila alebo si bola niekde kde to išlo na poisťovňu to znamena v štatnom zariadený.Neverim že sukromný zubár alebo zubárka si nič nezapytal za materiál a za robotu zvlašť v tejto dobe tomu neverim.Ja chodim k zubárke a má aj úkoni na poisťovňu aj na priamu platbu a vždy si niečo pýta či za ťahanie, čistenie plombovanie,takže skôr si myslim že to bolo cez niečo čo hradi poisťovňa.Ved ked to bola súkromna zubárka tak napiš kto to bol že by robila charitu každý kto príde išla by som aj ja kde je to na poisťovňu ale taku asi nenájdem.Každý jeden súkromný zubár si pýta peniaze či za prehliadku alebo za ostatne úkony.Mojej tete robili na maxiofácialnom oddeleni to je v areáli v nemocnici v MT tiež spodne aj vrchne tam je to tiež na poisťovňu a 300 eur jej nepreplatila poisťovňa úkony tak musela si siahnuť do peňaženky.Takže zadarmo neverím.V dnešnej dobe čo s aza všetko plati.Ziaden zubár charitu nerobi.

xiaomi_
14. mar 2022

@smoulingirl tak ja niesom ani ani a mama tiez nebola ani ani a vlani ako dochodca tiez nic neplatila

xiaomi_
14. mar 2022

@dilino ako mam vam dat cislo na zubara

kvetka404
14. mar 2022

@lulusiq2512 Ahoj, cenovo neviem povedať, lebo otec neprezradil, ale má napevno vrch aj spodok a je maximálne spokojný s Centrum Dent Žilina.

66simonka66
14. mar 2022

Ja si idem dať urobiť 4 vrchné zuby, implantáty. Vyjde ma to cca necelých 6000€. Cena záleží od toho čo chce, mostík, implantáty alebo protézu.

oli18
14. mar 2022

Ma prekvapuje, že v každej téme o zuboch sa hovorí o štátnych zubároch. Tí už veľa rokov neexistujú. Všetci sú súkromní. Je však medzi nimi rozdiel. Niektorí totiž nemajú uzavreté zmluvy so zdravotnými poisťovňami. Takže logicky si všetko hradí pacient sám. Aj u tých, ktorí zmluvy majú, sa veľa dopláca. Posledných pár rokov už nevedia, koľko pýtať. Ja som si v min roku dávala robiť 6 zirkonové korunky. Samotné korunky ma stáli 1000 e + ďalšie veci okolo toho 300,- e.

dilino
14. mar 2022

@xiaomi_ áno len tak sa ho opytam či naozaj robi všetko zadarmo.Ze si pýta 0 eur.Opytam sa ho.

jane1987
14. mar 2022

@lulusiq2512 som sice mimo Poprad, ale pokial sa teda nebavime o vyberacej proteze, tak sa bavime o fazetach,korunke/ mostiku alebo implantate. Sla som od najmenej invazivneho. Fazeta je kompozitna (biela plomba) vypln ktorou sa upravi existujuci zub- tvar a farba, korunka a mostik sa nasadia na obrusene zuby, mostik dokaze vyplnit aj chybajuci zub a implantat je nahradenie zubu novym takym stylom, ze sa navrta do kosti a uchyti sa (nieco ako matka a srobik a na vrchu toho srobika je novy zub). Ako snazila som sa to lopatisticky vysvetlit. A sumy su u kazdeho zubara odlisne, takze to uz si treba vydiskutovat so zubarom. A aj tieto moznosti, co som ti spominala, nemusia pre kazdeho platit, zalezi od stavu chrupu

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oli18
14. mar 2022

@vlcik1 Vieš, čím východnejšie, tým nižšie ceny, ale aj platy 😉

lulusiq2512
autor
15. mar 2022

@oli18 áno zirkonove chce mal by ho vyjsť na 200€ jeden zub. S tým že ich chce robiť 8 zubov, všetky ma zničené takže trhať alebo zbrusit a tak.

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lulusiq2512
autor
16. mar 2022

@vlcik1 v Poprade u Kravcika

petulda333
16. mar 2022

@xiaomi_ ja mam hofnu vyberatelnu a platila som 90e

janka1011
16. mar 2022

@chocolatte1 40 000 za zuby??? Odpadla som 😯 To čo presne jej robili? Ako viem, že zuby sú drahé, ale veď keby jej robili každý jeden zub ako samostatný implantát tak to toľko nevyjde...

chocolatte1
16. mar 2022

@janka1011 Ale áno a niekedy oveľa viac. Záleží od toho aký výsledok chceš

cocacola3
4. júl 2022

@chocolatte1 40 000€ preboha to je take draheee😫 ja ze max 5-6000€ ale ze to stoji ako garáž alebo garsónka kedysi tak to ma ani nenapadlo

mirka414
20. jún 2023

@chocolatte1 wauuuu pekna suma toľko nechceli ani u nás vo Švajčiarsku ..