Nosili ste počas karantény rúško aj pri deťoch?

romanka_369
18. apr 2021

Baby neviem ako nazvat temu🤷..len ma zaujima tie co ste boli s manzelom pozitivne a v jednej domacnosti aj s malymi detmi nosili ste rusko pri detoch aby ste ich mozno este ochranili pred covidom?dakujem

23lenka
18. apr 2021

@romanka_369 u nás bol pozitívny len manžel, žili sme úplne normálne, ale chránili sme sa klasiky ako pri hociakej chorobe. To znamená žiadne pusinky či deti alebo mňa, manžel mal vlastný pohár a dával pozor aby sa z neho nekto nenapil. Ale nejak sme ho nezavreli do inej izby ani nič. Brali sme to tak, že čo má prísť to príde. Nedostali to ani deti ani ja.

vikybotka
18. apr 2021

My sme s mužom boli obaja pozitívny a fungovali sme normálne taktiež ako pri inej chorobe a malej nič nebolo až na to že mala dva dni soplik

romanka_369
autor
18. apr 2021

@23lenka dakujem za odpoved🙂..manzel je pozitivny od utorka a bol separovany v jednej izbe a ja uz mam dneska tiez priznaky..to ze deti so mnou spavali tych 5 dni v izbe a fungovali len so mnou a dcerka ma 1 rok takze to je taka lepicka😁..tak uz len cakat co ukazu testy v stredu🤷..

majamat
18. apr 2021

u nas som bola pozitivny ja a fungovali sme tiez normalne,a ko pri inej infekcnej chorobe. mm zostal negativny, dcera netestovana. chora nebola.

kamoska tiez takto fungovala, mm nemala doma. jej mama ochorela asi 2 dni po nej, nakazila ju zrejme este ked nemala prizanky a nevedela, ze je pozitivna. obe dcery zdrave, starsia testovana a negativna. mladsia netestovana.

zuzi56
19. apr 2021

@romanka_369 nenosili

mattkapd
19. apr 2021

Tiež som bola pozitívna a teda fungovali sme normálne aj som s malým spávala.. Manžel to nechytil a malý chorý nebol.. Sestra s mužom boli tiež pozitivny doma 5 a 1 ročne deti.. Deti boli zdravé.. Babka s dedkom tiež pozitívny býva u nich moja ďalšia sestra ma 7 ročne dievčatko.. Obe zdravé.. Sesternica s mužom pozitívny ich 6 ročný mal 2 dní sopeľ..

romanka_369
autor
19. apr 2021

Dakujem za odpovede🙂..a ono ako to vlastne je ked sme v karantene od 14.4. ked bol manzel pozitivny a ja s detmi sme boli na pretestovani kvoli skole a teda vysledky boli negativne..dva dni mam priznaky a na pretestovanie ideme teraz v stredu..ak moj test bude pozitivny tak mi staci dokoncit tych zacatych 14 dni alebo od mojho testu zas dalsich 14 dni.? Lebo som z toho jelen..

23lenka
19. apr 2021

@romanka_369 nooo mne bolo povedané, že ak by som sa nakazila v karanténe tak ta sa ráta odo dňa vykonaného pozitívneho testu.. Čiže na novo 14dní.. .ale možno sa uz zas dačo menilo.

romanka_369
autor
19. apr 2021

@23lenka och to vazne?🤦..a manzel moze ist po svojej karantene do prace ci musi byt dalej so mnou?to neviete prosim?

dibarbora
19. apr 2021

@romanka_369 ty od pozitivneho vysledku mas novych 14dni karanteny,muzovi konci po 14tich dnoch od jeho testovania. Cize on uz moze do prace,obchodu atd

dibarbora
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
romanka_369
autor
19. apr 2021

@dibarbora dakujem za odpoved👍..

23lenka
19. apr 2021

@romanka_369 manžel keď končí karanténu po covid, tak môže ísť do práce po 14 dňoch , ostatní členovia ktorí zostanú pozitívni postupne nie. Ostatní sú doma 14dní od pozit. testu.
Prajem skoré uzdravenie 🙏

romanka_369
autor
20. apr 2021

@23lenka dakujem🙂..ale napr.syna mame prvaka a ak on bude negativny a ja pozitivna s tym ze musim dodrziavat 14 dni znova karantenu syn musi byt asi doma stale so mnou vsak?

23lenka
20. apr 2021

@romanka_369 jasné, musí byt s vami doma.. Bohužiaľ 🙄