Nosenie okuliarov do diaľky

potkan212
23. okt 2021

Ahojte, ak som dostal okuliare do diaľky mínus 1,25 a mínus 1,00 s cylindrom - 0,5 musia sa také nosiť?

allie458
23. okt 2021

No pri šoferovani si myslim ze ano, ja okuliare inak nenosim len ked viem ze budem citat nejake prezentacie, titulky atd. alebo šoferovat.

nafka0483
23. okt 2021

@potkan212 A ake by si chcel nosit? Ine dioptrie ti nepomozu skorigovat zrak.

Ako keby si sa spytal ci ked mas nohu 45tku tak musis nosit take topanky. No nemusis, mozes sa narvat do 38miciek aj nosit 48ky, ale ako v tom budes chodit je otazne.

ukulela
23. okt 2021

@potkan212 hlavne bez nich nesoferuj. Aj ked okuliare su pri tvojom soferovani mensi problem...Bohynu. asi si nevymysleli, ze celkom dobre nevidis.

potkan212
autor
23. okt 2021

@ukulela Nešoférujem, tak ako som povedal 🙂 Ja len tak sa pýtam, že či ak ich nebudem nosiť, tak, že či nebudem mať o rok nejaké popolníky desiatky. Lebo mne to akože nevadí, že vidím rozmazane, stačí mi to úplne.

nafka0483
23. okt 2021

@potkan212 Ved to nie su velke dioptrie a nosenim odlahcis oci. Ak ich nosit nebudes, tak sa oci namahaju a moze sa to zhorsovat - cize presne opacne ako si myslis.

zuzuliennka1
23. okt 2021

@potkan212 ak ich nebudes nosit, tak tie “popolniky” praveze mat neskor mozes. oci sa budu zbytocne namahat… vsak to su uplne mini dioptrie a tenucke sklicka v okuliaroch, preco by si to nenosil?

potkan212
autor
23. okt 2021

@zuzuliennka1 Nie som s tým akože nejaký stotožnený, žeby som mal nosiť okuliare, pravdepodobne sa mi ani žiadne nehodia....

ukulela
23. okt 2021

@potkan212 kazdemu sa najde vhodny model to za prve. Dobre poradia v kazdej slusnej optike. Za druhe, nejde len o dioptrie, mas aj cylinder. A za tretie, su aj kontaktne.... raz mas slabe oci, bude sa to zhorsovat. Mne by teda ostre videnie chybalo.

potkan212
autor
23. okt 2021

@ukulela Povedala mi aj lekárka, že ten cylinder je úplne minimalistický, sa ma pýtala či mi nepláva podlaha 🙂 A kontaktné sú aj s cylindrom presne podľa tých stupňov?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
23. okt 2021

@potkan212 tak si daj šošovky, lebo o 10 r tie popolníky budeš mať.Asi Ta ešte nebolela hlava či oči, keď spekulujes.Raz máš mať okuliare, tak ich potrebujes

zuzuliennka1
23. okt 2021

@potkan212 ked raz tie okuliare potrebujes, tak sa tomu nevyhnes, otazne je, naco si vobec isiel si dat niekde merat zrak?
a okuliare sa najdu pre kazdeho nejake, alebo su riesenim kontaktne sosovky

potkan212
autor
23. okt 2021

@viestta ale fakt som nejazdil, ja som len ho chcel späť pretože je neprípustné aby mi niekto len tak zobral papiere. Kebyže mi ho zoberú aspoň za chlast, to by som akceptoval.

potkan212
autor
23. okt 2021

@zuzuliennka1 No išiel som k očnej len tak, na všeobecnú kontrolu, akože nič extra čo by ma tam privádzalo 🙂

potkan212
autor
23. okt 2021

@luccija Nie, nebolí ma hlava vôbec. Ja aj dobre vidím, teda nie úplne ako s tými okuliarmi čo mi skúšala, no stačí mi to úplne.

zuzuliennka1
23. okt 2021

@potkan212 no ako myslis. Ja som mala dioptrie -11, takze to uz boli uplne ine okuliare, ale teda -1 a -1,25 su tenucke sklicka, dokonca sa daju spravit aj okuliare bez ramov na take skla.
ak mas dioptrie a cylinder, skodis len sam sebe, ked nechces okuliare a to bud rad, ze su to take mini dioptrie. Aby si to nahodou nedopracoval aj dalej

kkovacovak
23. okt 2021

@potkan212 nechápem čo riešiš. Máš pokazený zrak a máš nosiť okuliare. Vybavené. O rok môžeš mať s takýmto prístupom zhoršený zrak ešte viac. O päť rokov ani nehovorím. Ak takto k zraku pristupuje viac ľudí tak ďakujem pekne. Možno preto je tolko nehôd lebo veď aj oni si myslia že dobre vidia. V dnešnej dobe kedy sú okuliare módny doplnok a je ich milión druhov máš problém s výberom. Tak začni nosiť šošovky a máš po probléme.

siska53
23. okt 2021

@potkan212 Rob, ako citis ty. Ja som kedysi mala 8 a nie.preto, ze som okuliare nenosila..potom som sla na korekciu, nenosila som. Potom sa mi zas zacal.zhorsovat, ale len take malinke som mala. Nosila som ich ale.len vtedy, ked som citila potrebu.. myslim, ze mi predpisali podobnu velkost ako mas ty, ale nemala som nejak cas ist do optiky, az po roku, ked som uz par mesiacov robila ( bola som.totiz na rd), som ich zacala nosit, kedze praca s pc.. Cize pri tak nizkych dioptriach som vedela fungovat bez nich.. soferovat som nesoferovala. Ja tvrdim, ze zrak mi zhorsila praca na pc, lebo odvtedy mi ich este zvysovali.

daniela2202
24. okt 2021

@potkan212 ak raz dáš okuliare na oči, postupne budeš potrebovať viac a viac, je to ako droga, oko si navyjkne a bude pýtať časom viac... moja skúsenosť

ukulela
24. okt 2021

@daniela2202 plusky do istwho cqdu skorigujes a oko posilnis treningom. Ale po cca 40ke uz nie. Ono sa aj hovori, ze deti napr z plusiek "vyrastu". Len on ma minus, do dialky. Knihu precita, na pc dovidi, len nevidi do dialky,cez krizovatku, titulky v kine, .. to je ine.
@siska53 na pc potrebujes dioptrie na blizko, plusky.

lelet1609
24. okt 2021

Ja mam dioptrie ako ty a okuliare nosiim každý deň, pretože mi vadí keď nevidím poriadne. Žiaľ musím sa znova objednať na kontrolu pretože v priebehu roka sa mi zrak znova zhoršil aj napriek tomu, že mám okuliare normálne a aj slnečné dioptrické. Určite by som odporúčala ich nosiť, ja keď si ich ráno hneď nenasadim ale napr o hodinu tak sa mi stalo ze ma hlava veľmi rozbolela

zuzuliennka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzuliennka1
24. okt 2021

@daniela2202 nezmysel jak hrom…. a hlavne on ma minusky (teoret. sa to tyka plusiek, co pises, teoreticky), ked raz do dialky nevidi, tak okuliare potrebuje, s jeho pristupom to dopracuje na ovela vyssie minusky

sono2
24. okt 2021

@potkan212 máš astigmatizmus a môžeš sa stať tupozrakým, keď nebudeš nosiť okuliare
Si o tom prečítaj
Neni to sranda

siska53
24. okt 2021

@ukulela lenze ja do blizka vidim dobre! Pc mam ale.tak daleko, ze okuliare nosit musim. Tie do dialky. Na citanie alebo mobil si okuliare musim dat dole, inak uz neprecitam..