Užívanie lieku Norethisteron

26. júl 2024

Ženy, SOS, prosím o rady. Ideme na dovolenku, po dohode s lekárom mám predpísaný Norethisteron, mala som ho začať brat pozajtra (o 5 dní mám očakávanú menštruáciu), ale začala mi dnes. Ak si ho ešte raz dám, zastaví mi to? Alebo som úplne v kelu aj s celou dovolenkou? Ďakujem za každú radu.

pluss
26. júl 2024

Mne ju zastavil....alebo skús Ascorurin...3x denne po 2...do 3 dní som mala po

e1i
26. júl 2024

Nezastavi

autor
26. júl 2024

@e1i teraz som sa dočítala, že sa používa aj na zastavenie krvácania. Tak by mohol pomôcť nie?
@pluss Ďakujem, skúsim. Ale nezačnem potom znova krvácať? Alebo to mám takto brať cez celú dovolenku?

e1i
26. júl 2024

Moze,nemusi,skor sa priklanam ze nepomoze

oliviakatka
26. júl 2024

Nezastavil mi už rozbehnutú menštruáciu ale bola úplne slaba - pár rokov dozadu 🙂) tento rok som kvôli dovolenke brala norethisteron opäť a nikdy viac 🥲

sima234
26. júl 2024

A ako dlho mávaš menštruáciu? Veď si ju dostala o 5 dní skôr, tak do dovolenky ti bude hádam aj končiť, či?

autor
26. júl 2024

@sima234 mala mi začať uprostred dovolenky. Keďže mávam silnú a dlhu menštruáciu s bolesťami, lekár mi predpísal norethisteron. Ten sa ma začať užívať tri dni pred očakávanou menštruáciou. To je pozajtra. Zajtra odchádzame na dovolenku. Menštruáciu mávam 7-8 dni.

luccija
26. júl 2024

Zastaví ja som ho dostala na zastavenie dlhého krvácania, ale zistí si dávkovanie.Moze byť, že je iné ako pri oddialeni.do 48 hodín som nekrvacala

stasch
26. júl 2024

Ahoj. Mne lekár povedal, že keby náhodou, tak si mám dať 3 x za deň, pokiaľ sa mi nezastaví a potom pokračovať 2 x za deň.

luliu
26. júl 2024

Mne sa to stalo začiatkom júla, nasadila som a menštruácia sa zastavila

pluss
26. júl 2024

Po ascorutine nezacnes znova krvácať...skrátka menzes skončí skôr...v mojom prípade trval 3 dní a keď skončil tak som aj prestala ascorutin jesť

taktotedanie
26. júl 2024

Nezastavi radsej si chod kupit tampony ci menstruacne plavky