Nonstop stuhnutý krk

20. nov 2023

Je tu niekto kto ma stále problém s krčnou chrbticou? Ja si už neviem dať rady nonstop stuhnutý krk cítim sa ako dobitá, v poslednom čase sa mi asi z toho aj hlava tocieva
Nič mi doposiaľ nezabralo v minulosti aj rehabilitácie to nepomohlo vôbec, masáž uľaví nachvilku ale nemôžem ju mat každý deň . Mám pocit že stále som veľmi napnuta stuhnuta aj keď idem spat a neviem to ovplyvniť
Nie je to posteľou vankúšom a pod lebo môžem spat kdekoľvek no to ja som stále akoby v krci.
Hlavu otocim asi tak do polovice a už ma taha krk
Je pravdou že pohybu mám žalostne malo ani neviem čím a ako začať ale budem musieť robiť nejaké cviky na tuto časť tela, máte nejaké osvedčené?

isis234
21. nov 2023

Nesedíš v prievane? Maj šatku okolo krku i doma. Nielen vonku.Alchemilkovou masťou si potieraj krčné stavce,Aj krk, od uší dolu k ramenám. Skús magnézium užívať, C vitamín

letmebe8
21. nov 2023

Pozri si na internete (youtube) cviky na krcnu chrbticu a udrzuj si krk v teple. Ja mam tiez problemy s krcnou chrbticou a k tomu sedavu robotu - zacala som chodit do fitka. Ale okrem toho som tiez mala predtym 0 pohybu. Mne tiez nepomahali rehabilitacie ani masaze. Tie cviky na krcnu chrbticu nie su tazke ani casovo narocne a urcite si najdes par minut denne - rano / vecer, len ti to pomoze 🙂