Nonstop sa potím

26. sep 2023

Ahojte.. už posledné 2 mesiace si všímam abnormálne potenie sa. Aj pri najmensej fyzickej aktivite. Napr. doma sa vymalujem, oblečiem, učešem a kym sa dostanem von z bytu som do nitky prepotená. potí sa mi tvár, krk, prsia, chrbát, zadýchavam sa. Mám 33 rokov. Chodím aj cvičiť 2x do týždňa na také spoločné fitness, hanbím sa tam ako pes, lebo este ani nezačneme a ja mám mapy po tričku. Na konci hodiny totálne bordová hlava a pot kvapká z nosa. Do práce to mám 10 minut, kym tam prejdem pomalycky tie 2 ulice a vyjdem na 1 poschodie tak som kompletne upotená upachtená a trvá aj 10 minút kým sa skludním. už ma to prestáva celé bavit. Len tak zfleku som si kupila z DM tabletky pestrec mariánsky a vitamíny na správnu funkciu štítnej zlazy ale nič to nerobí. Máte niekto skúsenosť? pred 2 rokmi na poslednej preventívke bol verdikt, že som zdravá, všetko mi funguje, nepovedali mi nič ani na štítnu zlazu.. podľa vás? co to môže byť, máte skúsenosti s týmto ?

babulkomale
26. sep 2023

Skora menopauza? 🤔

h2
26. sep 2023

Keď si bola na preventívke pred dvoma rokmi, tak ak už uplynuli, objednaj sa na ďalšiu. A určite toto spomeň lekárovi. Ak si to predtým nemala, tak niečím to bude.

lenkahvh
26. sep 2023

toto ma moja svokra cele roky, vsade mozne chodi a stale bez vysledku. ona ma ale vela pridruzenych diagnoz a po 70tke. Ty si mlada - toto urcite nie je normalne, ziadaj vsetky mozne vysetrenia - preventivka asi naozaj nic neukaze, ty musis riesit tento konkretny problem- nedaj sa odbyt lekarke, trvaj na poslanie odbornikovi - endo, atd - musi to byt hrozne, drzim palce

lenkahvh
26. sep 2023

aha teraz citam, ze preventivka bola pred dvomi rokmi a bola si zdrava - no to uz dnes moze byt vsetko inak, dva roky su dlhá doba - sup k doktorke este dnes volat

anna777115
26. sep 2023

Nepribrala si v poslednej dobe? Niekedy, takto organizmus reaguje na prílišný nárast na váhe.

lucia851
26. sep 2023

Ja to mám tiež dlhé roky mám 38 a asi to bude zo skorej menopauzy