Nočné štípance

sasulka1111
23. apr 2024

Ahojte v ráno medzi 1 a 3h mam pocit ako keby ma niečo štipalo. :( na posteli som nič nenašla a to som ju dnes komplet povysavala a dala bielu plachtu či náhodou dačo nenájdem lenže bohužiaľ nič. :/ len ma ako keby dačo kusalo štipalo robia sa my ako keby štipance od komára opuchnute na dotyk po dajakom čase zmizne :( ide oto ze mam malého syna nema ani rok ten spi bez ponoziek a budi sa na plac a šucha si nôžky o seba a place dnes sme od 1 rána hore zaspal až okolo pol 5. :( neviete my poradiť alebo po pripadne s čoho ren kusanec môže byť?? Ako píšem všetko som popozerala nič som nenašla . :(

stellariaaquatica
23. apr 2024

@sasulka1111 vyzerá to na ploštice, mali sme doma tento problém. Skús všetko oprať a vyčistiť matrac, vo všetkých izbách. Nám to pomohlo

sasulka1111
autor
23. apr 2024

@stellariaaquatica Práve že madrace sme vyhodili a spíme na gauči v obývačke :/ periem v kuse aj gauc sme striekali a aj . Nič som nenašla :(

sasulka1111
autor
23. apr 2024
bylinka25
23. apr 2024

Ak máš tento pocit, že po tebe niečo lezie a potom ťa to poštípe, vstaň, rozsvieť mobil, či baterku a uvidíš, či ti niečo lezie po posteli, malému po postieľke.
Tieto potvory "hodujú" len v noci, cez deň zalezú do skýš.
Pozoruj ešte, či sa to zopakuje, tie štípance od ploštíc sú viaceré za sebou, ale aj od bĺch.
Ak na plachte, obliečkach, matracoch nájdeš čierne bodky, pravdepodobne ide o trus ploštíc.
Kontaktuj deratizéra, sama si tým neporadíš.
Vlastná skúsenosť, bola som taká doštípaná, že až. Bol to ťažký boj, skoro pol roka som nespala, lebo aj tak som ešte pre istotu striekala sama po poučení od odborníkov.

sasulka1111
autor
23. apr 2024

Práve že nič v noci som pod perinou nenasla. :( a stipe ma aj cez deň pokozka tak ja už neviem :( dnes som všetko popozerala poprehadzovala a nič som aj tak nenasla . Mením každý deň posteľné prádlo vysavam no aj tak neviem nemoze to byť aj s pracieho prasku pretože sme menili a v oblečení zanecháva prach prasku :/ 🤔

bylinka25
23. apr 2024

@sasulka1111 Tak to môže byť aj žihľavka, Navštív kožnú.

sasulka1111
autor
24. apr 2024

@bylinka25 Bola som beriem lieky na alergiu ktoré nezaberaju skúsim ešte prasok zmeniť na tekuty. :/

bylinka25
24. apr 2024

@sasulka1111 A nedala ti premasťovacie krémy?
Mne to kožná predpisuje kôli alergii na nikel.
Robia to v lekárni, takú chladivú, večer sa tým natriem, kľudnejšie spím.
Na noc si pýtaj Dhithiaden, alebo niečo, čo ťa utlmí.
Neviem, či nedojčíš, v každom prípade kožná by mala vedieť, čo je pre teba dobré, aby si mala pokoj od tých nepríjemností.