Nočné potenie

28. júl 2024

Ahojte. Prosim, ako to máte s potením v noci? Nikdy som s tým problém nemala, posledný cca polrok/rok sa to opakuje dosť často. Občas je to tak, že mám až premočený fľak na pyžame. Takmer vždy je to hrudník a záhlavie… keď čítam, že nočné potenie je príznak x diagnóz, … alebo nastáva menopauza? Cyklus mám v poriadku, vek by už ale na menopauzou aj mohol byt… dakujem

isis234
28. júl 2024

Istý čas som to mala. Prešlo to. Skús si večer uvariť lipový čaj s citronom, medom alebo z materinej dúšky.

danyelia
28. júl 2024

Ahoj, ak by mala aj iné príznaky (zväčšené uzliny či hrčky na krku, zimnicu, náhle chudnutie, veľká únava, svrbenie tela, kožné problémy, tlak na hrudi, pocit choroby...) navštív pre istotu lekára...

autor
28. júl 2024

@danyelia nie, žiadne hrcky, svrbenie… nemám. A nechudnem… skôr mám pocit, že nabalujem…(ale zas vahovo som stále skôr norma az mierne pod). Unavená som, ale dosť pracujem…

autor
28. júl 2024

@isis234 dakujem

isis234
28. júl 2024

Píšeš že si unavená, dosť pracuješ. Ty silno zaspíš. Od únavy a preto sa spotíš. Cez deň si uvar mätový čaj

autor
28. júl 2024

@isis234 ďakujem

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stellarstar
29. júl 2024

Kup si test na menopauzu a keď bude pozitivna tak chod na gyndu. Môže byť perimenopauza alebo aj štítna zlaza

autor
29. júl 2024

@taynee dakujem

autor
29. júl 2024

@stellarstar dakujem

majkaaa318
29. júl 2024

koľko máš rokov? ja sa tiež začínam potiť v noci, odsledovala som, že je to vždy pár dní pred začiatkom MS a počas prvých dní. Takisto hlavne na hrudi a na krku. A to nemám ešte ani 40, ale pripisujem to perimenopauze.

cukroska
29. júl 2024

Hormonálna nerovnováha,alebo štítna žľaza. Inak ja som začala to mať skôr uz v premenopaze cca 42 rokov. Ale zažila som nočné potenie s návaly aj keď dom kojila.U mna vždy to boli hormóny. Teraz to mám od 42 ky. Spočiatku sa dalo vydržať posledné roky katastrofa a beriem aj lieky nato.

autor
29. júl 2024
majkaaa318
30. júl 2024

Vek akurát na menopauzu. Pozri si doplnky z dateliny, ak by si to chcela skúsiť zmierniť prírodnou cestou. Ak to bude silnejšie, tak aj lieky ako píše @cukroska

autor
30. júl 2024

@majkaaa318 dakujem. MS mám však pravidelnú, raz za rok sa stane, že omeškanie cca 1 deň… na poslednej preventívne (necelý rok) mimlekark tvrdila, že to u mňa teda v žiadnom prípade nevyzerá na menopauzu… ale zas, ak áno, beriem to rak, že príde… mladšia už asi nebudem…