Nočná mora - nedokázala somsa pohnúť

mamulik10
10. dec 2018

Ahojte mamičky. Túto noc som prežila asi nočnú moru. Neviem... idem po radu názor.. pamätám si že sa mi snívali zle sny pred tým ako to začalo. A potom som mala pocit ze som hore vedela som ako ležím a že sa nemôžem pohnúť ani rukou ktorú som mala na mužovi a chcela som ho zobudiť lebo som mala pocit ze sa dusim. Čím viac som sa dusila tým viac som sa snažila kričať a hýbať ale nešlo to. Odišlo to Ja som vstala a boli 3 hodiny rano. Pred tým som nič také nezažila dakujem

dominika7990
11. dec 2018

Takéto podobne som jednu dobu mávala pomohlo mi uvedomiť si vo sne že je to len sen a opakovať si v ňom stále do okola že je to len sen a musím sa zobudiť. Len u mna bolo horšie že som sa prebudzala stále do toho istého sna 🙈 no vždy na 4.x som sa už normálne zobudila naozaj 🤣

prevenar
11. dec 2018

@mamulik10 ..jedna sa o spankovu paralizu. mas to kazdy bozi den . je to obranny mechanizmus tela v case ked sa ti sniva, tak ta mysel znehybni, aby si sa nematala pocas snov. zriedkavo sa moze stat zhodou nahod, ze sa ciastocne preberies a uvedomis si samu seba ..a zistis ,ze si paralizovana, nie si vsak pri vedomi uplne. toto moze posobit na osobu, ktora nevie o co ide desivo, co sa stalo tebe 🙂

v zasade nic sa nedeje - kedze sa ti to deje denne , len o tom nevies 🙂 vsetko dobre.

beuss
11. dec 2018

@mamulik10 tak tak ako pisal
@prevenar je to spankova paraliza..pozri na nete, je tam toho kopec 🙂

tamvtme
11. dec 2018

@mamulik10 tiež sa mi asi trikrát stalo, je to veľmi nepríjemné... Je to niečo ako keď si namesačná ale opačne... Keď si namesačná, telo je hore a myseľ spi a v tomto stave myseľ je hore ale telo spi....

roomaa
11. dec 2018

Aj moja sestra mala raz takýto stav. Taktiež jej všetci povedali, že je to spánková paraliza.

zankapetro
11. dec 2018

suhlasim, ze je to strasny pocit. ked som bola mladsia, som to mavala. nastastie uz teraz nie.

landsmanka
11. dec 2018

a to sa baby dá aj nejako liečiť? ja o tom počujem prvý krát :-O

prevenar
11. dec 2018

@landsmanka co na tom ches liecit ? LOL spankovu paralizu zazivas denne, len o tom nevies, lebo si v hlbokom spanku a ak sa aj prebudis, tak sa zobudis celkovo a paralize vobec nevies. je extremne zriedkave, ze sa niekto preberie zrovna vtedy ciastocne. stava sa to tak par krat za cely zivot , casto sa to niekomu nestane za cely zivot ani raz.

jedine liecenie by bola samovrazda 😉

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sweetdreams
13. dec 2018

@mamulik10 mne sa to čas od času stane a teda je to hrozne. Vždy sa snažím buchnut rukou po mužovi, aby sa zobudil, ale nedá sa....

gabika0825
20. dec 2018

Spánková paralýza a môže sa ti to opakovať... no nabudúce sa nelakaj keď sa ti to stane. Ono to trvá v celku pár sekúnd, nemôže sa ti nič stať neboj. Iba je to nepríjemné a môžeš vidieť aj rôzne nepríjemné veci alebo počuť. To že si sa dusila bol iba následok toho že si sa vylakala, lebo pri paralýze sa nedá dusiť.