Nižšia maternica po pôrode

anndy1
5. júl 2013

ahojte co znamena ked mi gynekolog povedal ze mam po porode nizsie matrnicu?moze to mat neskor vplyv na dalsie tehotenstvo?ci mam sa niecoho obavat?

livocka21
5. júl 2013

@anndy1 moja znama to mala a vraj si musis davat vacsi pozor, pretoze mozes rychlejsie otehotniet....ona otehotnala 4 mesiace po porode...ale neviem ci je to pravda...

anndy1
autor
5. júl 2013

zeby?tak chystame sa sa druhe babo mohli by sme hocikedy ale akosi nemozem sa odhodlat kedze som predtym dva krat potratila....od aprila mi meskavala ms lekar mi dal lutenyl na upravu a zevraj ked ich beriem je vescie riziko otehotnenia...aj checm aj sa bojim..neberem ziadnu ochranu ani manzel ...a ako berem tie tabletky kazdy mesiac mam kramy uz tri krat 2 v mesiaci a meska len tri dni..upravilo sa to ale moze to byt aj psychikou..

livocka21
5. júl 2013

@anndy1 hmm chapem a je mi to luto.... ja som potratila 3x :(... ak si potratila este v prvom trimestri.... tak ti radim necakat.... z vlastnej skusenosti viem ze cim skor tym lepsie... drzim palceky 🙂

anndy1
autor
5. júl 2013

hej prvom 6tt a tusim 10tt uz neviem presne...preco mi radis aby som necakala?vsak ano...zas zo zaciatku prezivat ten stary znamy strach...dakujem 🙂 vsak budem sa musiet rozhybat..

deny81
5. júl 2013

@anndy1 ahojky, ja som mala papdnutu maternicu - vyslovene sa mi chuda otocila - v podstade mi padla a ohla sa -tym padom vytiahla trochu krcok hore (vraj najlepsie potomm na otehotnnenie je odzadu - opak klasiky). no ale neskor mi zistil myom - a bol tam kde bol ten ohyb - ako mi padla maternica. takze ja si myslim, ze to sposobilo to namahanie v tom bode. "padnutie maternice" je casto dosledok toho, ze sa uvolnili svaly pri tehotenstve a porode. mne sa osvedcili mojzisovej cvicenia - po 2-hom potrate somm ich zacala cvicit a maternica sa mi dala do povodnej polohy. cvicenia pomahaju celkovo na upevnenei vertebrogenneho systemu - ja svom cvicila na oblast drieku a panovoveho dna. posilnuju sa tym aj pc svaly. co sa tyka toho, ci skusat babo alebo nie......podla toho ako sa citis. ja uz mam 3 potraty za sebou :( po tom tretom zistili ze mam syndrom lepivych dosticiek (normalne nevadi, ale kedze spodobuje tromby,t ak aj infarkty placenty a nedostatocne vyzivanie placenty). neviem ci to bolo dovodom, to mi nik nepovie - inak som mala vsetky vysledky vzdy ok. teraz sa davam do poriadku....aj po psychickej stranke. ale skusime to znovu. uvidime. snazim sa to brat tak, aby to nebolo to jedine, co je pre mna dolezite. hoci strach mam. ale nechcem aby strach sposobil to, ze sa nebudem moct pohnut z miesta. ..... uvidime. drzim ti moc moc palceky, cviky vseobecne pomozu na celkovu pohodu "tam dole"

anndy1
autor
5. júl 2013

@deny81 dakujem..to mi je luto ze mas take problemy....clovek musi tusim prezit vselico aby konecne mal to po com tuzi... ☹ a bude to uz len neprijemna spomienka...ale pri malej mi tie dni tak letia ako blaznive ved uz mala dva roky....

deny81
5. júl 2013

@anndy1 veru 🙂 este ze mam aj to toho maleho sibala, pomaha, veru. bohuzial nie som sama, mnohe maju problemy a aj o dost vacsie.... cloveku nezostava nic ine, len sa s tym nejako v ramci svojcih sil vysporiadat a ist nejako dalej 🙂 aj napriek vsetkemu co sa mi stalo, aj napriek dlhom a hypoteke a neviem comu este, sa mam v podsate dobre, lebo mam zdraveho syna, muza - ktory ma sice vytaca, ale i tak ho lubim 🙂 - a mame strechu nad hlavou a pracu. a hrasok na dvore 🙂

anndy1
autor
5. júl 2013

@deny81 🙂 presne tak ked pozrem na malu vtedy mi nic nechyba......napriek vsetkym problemom ktore clovek ma...je to tak aj iny maju problemy a ako si napisala omnoho vecsie alebo skor vzdy vravim kazdy ma tie svoje problemy...ale o tom je zivot nemozes sa mat len dobre vsetko zle je na nieco dobre,veru aj ten moj manzel obcas nastve ale to patri k tomu 😉 co uz s nim no....

livocka21
5. júl 2013

@anndy1 lebo poznam viacero pripadov, u ktorych to vyslo tak ako u mna ked po potrate necakali a hned zacali so snazenim...

anndy1
autor
6. júl 2013

no vsak ja som hned o dva mesiace otehotnela mam 2rocnu dceru a chceme aj druhe len na to sa akosi neviem odhodlat po tom co bolo predtym vies.inak tehotenstvo som mala bez problemove aj porod..

slava76
7. júl 2013

ahoj.. ja mam spadnutu alebo nižšie položenu maternicu.. či otehotneš škôr neviem, ale ja mam 3 tehotenstvá za sebou tak za to že mám ju nizko položenu tak som mala problém s donosením.. musela som neustále ležať, otvárala som sa už v 5 mesiaci a bola som len na magnezie... aj v nemocnici ... a lekárka povedala že to za to že mam položenu nižšie maternicu a mi tlačí dole .. takže dávaj pozor ak otehotnieš, nič ťažke nedvíhaj.... 😝