Nízky tlak v 32 rokoch

katarina40
21. dec 2020

Mam 32 rokov a mávam tlak 94 /56 pulzov mám vždy okolo 60 až 70 je to v poriadku??ako nemám žiadne problémy žeby závraty alebo tocenie hlavy len sa chcem uistit ci to tak ma byť ďakujem ;)

zuzka251
21. dec 2020

vy sa mate tak rada a tak dbate o svoje zdravie, ze sa toto pytate na nejakom hlupom laickom fore? odporucam vam aspon skupinu Zdravotnici na MK...🤦🏼‍♀️

mogaa
21. dec 2020

@katarina40 je to nízky tlak, ideálny je 120/80....ale sú ľudia ktorí bežne mávajú nízky tlak a k takým patrím aj ja......v kúpeloch pri tlaku 90/50 mi kardiolog povedal nech hneď po návrate idem k internistke nech mi nasadí lieky na nízky tlak😉internistka mi povedala že existujú len kvapky na nízky tlak ale tie mi nepredpíše, lebo majú viac nežiaducich účinkov ako benefitu......takže mám viac piť hlavne vodu, veľa minerálky a nemusím sa obmedzovať v solení a mám piť červené víno a rekreačne šport.....že vekom sa tlak zvyšuje a ja mám aj preddispozíciu na vyšší tlak keďže mamu liečila po porážke z vysokého tlaku.......tak som sa smiala že mám povolené to čo iným zakazujú - červené víno a solenie😉

miadi
21. dec 2020

@mogaa cervene vino nezakazuju je zdrave kludne aj pohar denne pri veceri. Taliani vdaka tomu maju nizke kardio problemy statisticky. Len vsetko s mierou. Aj kava by ti mala zvyšit tlak.

katarina40
autor
21. dec 2020

@mogaa Taak to sú celkom dobre metódy ;))na liečenie tlaku 😁

cawes
21. dec 2020

@katarina40 mam ten isty problem s tym ze ja mam obcas 85/40 to ledva chodim a ledva vidim. Doslovne vyzeram ako pripita. V nemocnici tiez nevedeli co robit. A tiez povedali ze chodit -rozprudit krv, pit vela vody, obcas vino a kava

andrejka1974
21. dec 2020

Ja mam tlak bezne 90/60 casto vrchny aj 80 mne je zase dost zle ked mam horny 110 a dolny 80 cize moje telo je zvyknute na nizky tlak cize da sa s tim zit

katarina40
autor
22. dec 2020

@cawes tak kazdy deň si prisolime jedlo dame vínka a raz dva nám to rozprudi;))

katarina40
autor
22. dec 2020

@andrejka1974 veď ako ja nepociťujem našťastie nič takého zatiaľ obcas len závrat ale to číslo ma znepokojilo preto som sa opýtala a zase k lekárke ísť stym veď by ma vysmiala;)

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina40
autor
22. dec 2020

@miriam11 nie nie nič neuzivam ani nepijem vodu z osmozy