Nízky tlak po liekoch

11. mar 2023

Ahojte baby, potrebovala by som radu od tých z vás, ktoré sú znalé problematiky.
Tento týždeň v stredu som mala nejaký veľký stres alebo čo, neviem, ale vybehol mi tlak na cca 150-160/90. Šla som na pohotovost, tam mi dali magnezium a tlak šiel dolu. Potom, vo štvrtok rano som šla za mojim obvoďákom a ten mi dal na tlak liek Triplixam v kombinácii s polovičkou Nebiletu. Problém ale je, že od piatku mám ten tlak zas veľmi nízky, pohybuje sa to okolo 90-105/60. Motkám sa ako zombík. Bojím sa, źe odpadnem. Myslíte, že by som to mala vysadiť? Alebo už do pondelka vydržať? Lebo čo, pojdem na pohotovost s nízkym tlakom? Poraďte.

loginexistuje
11. mar 2023

aky gramaz ti dal triplixamu ? tlak jednorazovo 160/90 nie je vobec na liecbu liekmi a uz vobec nie triplixamom a uz vobec nie ak je sposobeny stresom (namiesto liekov ti mal odporucit navstevu psych)
nizky tlak sa nelieci na pohotovosti daj si kavu zeleny caj vela pit a hlavne treba riesit pricinu stresov a nie jednorazove zvysenie tlaku na hranici a hned takymito liekmi 🙄

a este v kombinacii s nebiletom preco ti dal k tomu ten triplixam ? on vedel ze ho uzivas ?

janickadr
11. mar 2023

V Triplixame su 3 druhy liekov na vysoky tlak a Nebilet je dalsi... Urcite vysad Triiplixam a Nebilet si pripadne zajtra daj a v pondelok zavolaj obvodnemu. Ale, na mierne zvyseny tlak (navyse taky, ktroy je skor zo stresu) nasadit z voleja 4 druhy liekov je z medicinskeho hladiska cista katastrofa (zo strany lekara)... ☹

nevenka
11. mar 2023

@janickadr presne, som sa zhrozila 😱

loginexistuje
11. mar 2023

@nevenka ja tiez ja beriem triplixam vyssiu gramaz dlhodobo a dostala som ho az po roku a pol titrovania davok jednotlivych ucinnych latok kardiologickou a teda pri inych hod otach tlaku

ale co sa cudujeme ked niekto pri takomto tlaku leti na pohotovost namiesto toho aby si dal magnezko a riesil pricinu stresu
na lelarov je potom vyvijany tlak aby dali lieky aj ked ma zmysel skor dat sa psychicky do poriaku a vyriesit pricinu stresu

autor
11. mar 2023

Baby, aby som to uviedla na správnu mieru - brala som Prenessu 4 mg 1 tabletku a pol tabletky nebiletu. Dva roky v pohode a teraz mi tlak vybehol. Tak sa doktor zľakol, Prenessu vyhodil a dal mi ten Triplixam. Lenže ten mi tlak znižuje už priveľmi. Rozhodne to ale nebola prvá voľba ako píšete.

loginexistuje
11. mar 2023

a preco si pri hranicnom tlaku sla hned na pohotovost? a coho sa lekar zlakol ? ved to bola len hranicna hodnota a najma ak na to zabralo magnezko ?

a triplixam ti dal ktory cerveny pasik alebo sedy ?

autor
11. mar 2023

@loginexistuje no šla som lebo som stressman, čo ti poviem? Doma som namerala 150/90, na pohotovosti 180/90 (treba to brat s rezervou, mám syndrom bieleho plášťa).
Triplixam mám ten na fotke. Myslíš, že to moje zvýšenie tlaku mohlo byt len situačne a mam sa vrátiť k Prenesse?

autor
11. mar 2023

@loginexistuje ja mám s tlakom problém kvôli štítnej žľaze

mogaa
11. mar 2023

ber len polovicu nového lieku na tlak....a sleduj si ho...to je bežná prax ak ti nasadia lieky na tlak ty si ho máš premeriavať, ak je nízky dáš si polovičnú dávku, ak vysoký, voláš lekárovi a zvýši ti dávku účinnej látky alebo pridá/zmení liek.....lieky na tlak treba jednoducho vyskúšať nie každému zaberú rovnako a dávka sa zo začiatku upravuje na daného pacienta....ono je to vždy aj od váhy pacienta je rozdiel dať rovnakú dávku človeku čo má 120kg a žene čo má 55kg aj s topánkami

loginexistuje
11. mar 2023

ja nie som kardiolog ale ak si mala jednorazovo zvyseny tlak popri uzivani liekov tak by som pred takouto zmenou liekov ziadala vysetrenie min holzet (ci to bola ojedinela epizoda) plus kardiovysetrenie ale tam sa nacakas na termin
ale s tak nizkym tlakom sa normalne fungovat neda

osobne by som (ale toto ti posem len svoj nazor) sa vratila k predchadzajucej scheme pridala ked tak magnosolv alebo nejake magnezko) a poziadala o kardio vysetrenie
a na taketo chvilkove situacie su pohotovostne lieky napr tensiomin

autor
11. mar 2023

@loginexistuje na interné som objednaná 18.4. Keď som mala taký vysoky ten tlak tak som si dala Tensiomin 12,5 mg, ale nezabral mi, preto som sa vystraśila. Zajtra ráno si teda dám Prenessu, polku nebiletu a cez deň budem piť Magnosolv, aj keď ma po ňom preháňa. V pondelok sa poradim s doktorom.

autor
11. mar 2023

@mogaa na tom lieku nie je deliaca ryha - z toho dedukujem, že sa asi nemá brať po polovičkách. Mýlim sa?

loginexistuje
11. mar 2023

moze sa polit aspon teda moja kardio mi tak hovorila

mogaa
12. mar 2023

veľa liekov nemá deliaci ryhu a polí sa...tam ide o to aby si dostala účinnú látku v menšom množstve ako pri celej tabletke....

veteranka
25. jún 2023

Aj ja užívam triplixan a v poslednej dobe sa mi tiež veľmi znižuje tlak, on obsahuje 3 kombináciu liekov, takže určite sa nemôže deliť,, k tomu ešte užívam concor, anopiryn, Lexaurin podľa potreby, no zistila som ze ma začali bolieť veľmi nohy, kĺby lekárnik mi povedal, že to bude asi z triplixan pretože obsahuje jednu zložku ktorá robí zle na kĺby nemá prosím niekto s tým skúsenosť.. Ďakujem

marika1066
2. feb 2024

Prisim vás a po prenese sa vám neznížil veľmi tlak? Lebo ja mám ráno dobr ytlak až nízky a večerom vysoký no 150/100 doktor mi predpísal prenessu ráno jednu tabletku ale bojím sa ju zobrat aby sa mi veľmi neznížil tlak,