Nízky tlak, čo vám pomáha?

viera1107
4. jún 2019

Ahojte, je tu niekto s nízkym tlakom? Včera mi u dr. merali tlak, bežne mávam okolo 98/72 a včera 88/68..už ma to dosť trápi, bolo mi až na odpadnutie. Máte nejaký osvedčený trik ako upraviť tlak? Káva mi nepomáha, na nete som našla že rozmarínový čaj.. Ďakujem..

annamivo
4. jún 2019

@viera1107 ahoj ja mám tlak v podobných hodnotách ako ty. Zaberá mi coca cola, rezky pohyb a hlavne veľa tekutín a dostatok spánku ( čo pri pár týždňovom babe nemám) . Ani mne káva nič nerobí. Pýtala som sa aj ja Dr ale nič mi neporadila okrem kávy 🤷

kikulienkadd
4. jún 2019

Ahoj,žijem s takým tlakom a 2-kavami denne. Občas pri zmenách počasia sa mi krúti hlava a vtedy nepomáha nič,len počkať až to prejde. Keď som sa na to pred pár rokmi pýtala dr,že čo s tým,povedala,že nič a mám sa tešiť,že nizkotlaki ľudia sú dlhoveki...😂

eliska13
4. jún 2019

@kikulienkadd to je rada akú som ja dostala.Co z toho, keď mám pocit, že žijem na 50%

@viera1107 vodu, zelený čaj, kávu, ráno studensia sprcha dobré nohy vysuchat smerom k srdcu, a veľa športovať rozprúdiť krvný obeh...plavat
Aj mne je ťažko, som často unavená, malatna, mám hviezdičky pred očami, keď sa postavim

tomaskova
4. jún 2019

Ahoj, ja mam tiez taky tlak. pomaha mi zeleny caj (3 pol litrove saljy denne 😂)..ma viac kofeinu ako kava. Ked je uz moc zle tak vypijem dva pohare coly.to mi pomoze. a zvysujem tlak behanim. je fajn robit neaky sport...teda ak sa Ti da

lorela
4. jún 2019

@viera1107 Skús piť minerálky, jedlo o niečo viac soliť a koreniť, najmä štipľavým korením, feferónky a chilli 🙂

viera1107
autor
4. jún 2019

Ďakujem za odpovede 😉

chupakabra
5. jún 2019

Mne pomaha ked ma nahneva muz 😁 inac ked si dam kardio 10min mi je lepsie tiez alebo ked si prisolim obed viac

anonymm12
11. jún 2019

@annamivo tiež mávam takýto tlak, dosť nízky a hovorí sa, že by mal človek viac športovať, ale ja sa toho trosku bojím a robím to s veľkou mierou... Vždy sa bojím, že mi z toho pohybu príde na odpadnutie.. Ako to riešite?

eliska13
11. jún 2019

@anonymm12 prečo by Ti malo byť zle?mne je najlepšie po športe žiadna únava nič...veď nemôžeš sa hneď zničiť, ak necvicis pravidelne pozvoľna...netreba sa toho bat

podkovickaa
11. jún 2019

@viera1107
Ja mam okolo 95/70 stale.Nic nerobim a nemam ziadne problemy.Po prebehnuti maratonu 42 km som si raz hned merala tlak a mala som 120/80 😂A to som isla dusu vyplut