Nízky tlak a zelený čaj

30. jan 2024

Ahojte, mám veľmi nízky tlak 75/58 - 90/65 a som mierne anemická. Vypijem aj 5-6 káv denne, kvôli zvýšeniu tlaku, ale pravdepodobne mi to neprospieva. Musím prejsť na zelený čaj. Neznášam sypané čaje, s tými mám problém. Vedeli by ste mi poradiť nejaký dobrý sáčkový? Ktorý reálne aj pomáha, možno trošku nabudí? Ale zase ja mám tachykardiu a sklony ku úzkosti. Alebo odporúčate iný typ čaj? Ďakujem vám veľmi pekne 🙂

76california
30. jan 2024

skôr športovať pravidelne odporúčam 🍀

autor
30. jan 2024

@76california deje sa, ale pre točenie hlavy a závraty nemôžem - mám poškodenú chrbticu - čiže nemôžem skákať, behať, cvičiť so závažím

76california
30. jan 2024

tak len vydrž pri športe, akomkoľvek, ktorý môžeš a pri ktorom "rozpumpuješ" srdiečko aspoň na pol hodinu, a pravidelne - možno aj 3x týždenne - malo by to tomu tlaku pomôcť sa dvihnúť 👏

ibatanecnica
30. jan 2024

a čo tak rýchla chôdza? kvalitné botasky a ideš alebo chôdza po schodoch, tiež to dá zabrať a nie je to tak náročné. Inak zelený čaj ja kupujem v čajovni, Ak chceš mať ozaj kvalitu neodporúčam sáčkový. Alebo plávanie, bicyklovanie,

laura164
30. jan 2024

Ked máš tachykardiu a nízky tlak, treba doplniť železo. Káva znižuje železo v krvi, tak preto ti je zle. Skús ten čaj, ale max 2x denne

stanulienkat
30. jan 2024

Meriaš tlak na ramene v sede? Prvý tlak sa mi zdá dosť nízky, keď vypiješ toľko kavy, treba dopĺňať aj tekutiny, pretože káva je močopudná.

autor
30. jan 2024

@ibatanecnica chodím, kažý deň 10000 krokov

autor
30. jan 2024

@stanulienkat meriam tlak na ramene, kalibrovaným tlakomerom a robím podľa odporúčania lekára priemer z druhého a tretieho merania. Naposledy tlak u lekára 75/58.

autor
30. jan 2024

@laura164 zelezo - spodná hranica 120, ja mám 118, len ľahučká anémia

ibatanecnica
30. jan 2024

autor a akým tempom, bolo by dobrésa trochu aj zadýchať a príp. pridať ešte aj niečo z iných pohybov - čo som napísala.
anémia - kúp si melasu, 1 lyž.denne ti stačí

autor
30. jan 2024

@ibatanecnica robím každý deň aj drepy a brušáky. Cca. 100 drepov a 150 brušákov, tam sa tiež zadýcham. Do schodov chodím, ale vládzem len na 2 a 3 poschodie. Kvôli astme vyššie nevyjdem. Teda vyjdem, ale trvá mi to pol hodinu. Bývam na 8. poschodí 🙂

ibatanecnica
30. jan 2024

skús tú melasu, zvýšiť si železo budeš viac vládať. Ešte aj otužovanie, príp. striedanie teplej a studenej sprchy môže pomôcť a tlak zvyšuje aj zvýšený príjem soli, a znížiť čukor, pokiaľ môžeš soľ. Príp. ešte B12, C-čko. Ginko, ženžeš, guarana zvyšujú tlak,

ibatanecnica
30. jan 2024

ešte ma napadla - psychosomatika - Človek sa vyhýba situáciám, chýbajúca konfrontácia s konfliktami, nedostatočná dynamika, aktivita.

autor
30. jan 2024

@ibatanecnica ja mám psychiku celkom fajn si myslím, problém mám s tlakom, s krčnou chrbticou, ktorá sa žiaľ nedá operovať, lebo mi hrozí porušenie miechy a iba s ľahkou anémiou, ktorá má zdôvodnenie.

zuzulka558
30. jan 2024

Mne jedna babka hovorí 2dcl ríbezľove víno na nízky tlak aj si chodí čapovat stretávam ju poradil jej to doktor, lebo lieky na nízky tlak nie sú,,, verím jej proste stará škola starý ľudia vedia čo a ako majú odžité

ibatanecnica
30. jan 2024

autorka - asi si nepochopila. tu nejde o psychiku ako takú ale mnohé problémy -choroby vznikajú hlave. Aj to, čo prežívame vo vnútri v hlave, ovplyvňuje naše zdravie. napr. ak má niekto stresy, nervy, môže si to odniesť žalúdok. Ja som mávala problémy s bolesťou chodidiel. Všetky vyšetrenia boli v poriadku. Potom mi jedna pani povedala, že to môže byť z toho, že sa neviem pohnúť dopredu. Stačili nejaké zmeny, rozhodnutia a bolesť prešla. Takto som to myslela. Ale nie je to pre každého, nie každý tomu verí, tak si sama musíš vybrať, či ten tlak nemôže súvisieť aj s niečím takým.

autor
30. jan 2024

@zuzulka558 ja nepijem alkohol. Viem, ze jeden poriadny stamperlik, by mi tlak popravil, ale nepijem. Dakujem za tip 🙂

zuzulka558
30. jan 2024

Není zač ja len tak 🙂 tiež tomu moc nedám,,, známy mi hovorí ale všetko začína v hlave, verím mu pozná veľa DR a ma s nimi dobre vzťahy

autor
30. jan 2024

@ibatanecnica Urobila som velmi vela pozitivnych zmien vo svojom zivote. Zmenila som pracu a kolektiv, odstrihla som sa od toxickych ludi, zacala som cvicit a chodit na fyzio, a masaze, vela oddychujem, meditujem, zdravo sa stravujem, spim 8-9 h v noci, neponocujem, nepijem alkoho a nefajcim uz 3 roky, staram sa o seba, o svoje fyzicno a aj psychicno. Chodila som sukromne na jogu pod vedenim vlastnej trenerky jogy. Problem s tlakom mam 3t. Zrazu, z nicoho nic. Momentalne riesime rozne vysetrenia, kde je pes zakopany.

tundra
30. jan 2024

Mne pomahal cierny caj na nizky tlak,ale pozor obsah kofeinu, moze byt väcsi ako v kave.

ibatanecnica
30. jan 2024

aha tak to je krátkodobé. Tk možno aj štítna žľaza alebo niečo iné, čo sa teraz ,,vyskytlo,,.

autor
30. jan 2024

@ibatanecnica nemám nič, čo by sa teraz vyskytlo. Ak mám problémy, tak trvajú 20r. Viete mi poradiť konkrétny zelený čaj? Tak znela otázka.

ibatanecnica
30. jan 2024

autorka- myslela som to tak, že nejaká vnútorná zmena, ktorú si nemusela postrehnúť - napr. aj tá štítna. Ja idem vždy do čajovne a tam si nechám poradiť. Zoberiem to, čo sa mi vtedy najviac zapáči. Je tam viac druhov, tak k čomu ma to najviac ťahá to si kúpim.