Nízky tlak a vysoký tep

sjuu1998
21. feb 2021

Ahojte, stáva sa vám že máte nízky tlak a vysoký tep? Pohybuje sa mi kolo 100/70 a tep mam až 80. Viete poradiť čo na to? Respektíve ci to je nebezpečné? Nechcem čítať po na Google lebo zase budem len prestrasena 🙉

majamat
21. feb 2021

ak je tlak nizsi, pulz byva vyssi - vseobecne, lebo srdce musi viac pumpovat, aby bol zachovany krvny obeh.

co sa tyka tvojich hodnot, tlak je tochu nizsi, vela ludi taky mava a pulz je v norme, hlavne ak si si ho nemerala v klude. no aj keby si ho v kude merala, toto sa este nepovazuje za zvysenu hodnotu.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sjuu1998
autor
21. feb 2021

@majamat ja len preto, że na nete som už Videla, že niekdy sa považoval za normálny pulz 80. Ale vraj to už tak nie je a zdravý človek by mal mať 60 Max 70 úderov Za minútu 🙉 občas sa mi točí hlava a bývam unavená tak som si začala sledovať tlak a stále ho mam taky nižší. Skôr ma však znepokojil ten pulz. ale ďakujem za odpoveď, som kľudnejsia 🙂 možno to chce len viac pohybu a dat si dobrú kávu 🙂 pekný deň prajem

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanulienkat
21. feb 2021

Tlak mas ok. Pulz je este v norme. To byva pri nizsom tlaku. Menej sa pozoruj.

majamat
21. feb 2021

@sjuu1998 ako si si ho merala? bola si v klude? ak si sa len podvihla,aby si si vzala tlakomer, alebo si lezala a posadila sa, to bola chyba. to uz moze skreslit hodnoty.

to,a ky mame pulz je trochu individualne, napr. sportovci - tym, ze pri pohybe maju vyssi pulz, ich telo je nadstavene tak, ze sa pulzovy priemer ( tym ymslim aj v klude aj v pohybe ) posunie nizsie. a teda v klude mozu mat kludne okolo 50. preto si myslim, ze sa stava aj opak, neviem ci sportujes ( tym ymslim teraz ) pripadne aku ams aktivitu vseobecne, ale v takom pripade mozu yt zrejme hodnot yja vyssie. no nestretla som sa nikdy s tym,a by dr. riesili pulz okolo 80. vobec nie.

ja som obcas mavala v klude aj 130. to sa uz riesilo a absolvovala som vysetrenia a vsetko OK, mam sice extrasystoly a teda viac ako 1300 za den, ale nie ej to nic vazne. udajne za to moze zrejme aj nadvaha. a teda v obdobi, ked am vysetrovali, uz som taky vysoky pulz v klude nemala rok.

xena0
21. feb 2021

Práve teraz to riešim... :( Tlak mám ešte nižší a tep 118 ...a mám nízke hodnoty železa, takže určite najprv na krvný obraz musíš ísť a v prvom rade riešiť životosprávu a možno železo brať

irusa
21. feb 2021

A aký tep by si chcela mať..veď 60-80 je ideálny a aj tlak máš ukážkový