Nízky tlak a neustála únava u 23-ročnej

beatamarjakova
21. dec 2023

Ahojte, mam 23r a uz asi vyse mesiaca trpim neskutocnou unavou cely den som stale unavena a mavam bolesti hlavy. Vzdy poobede ked uspavam dceru zaspim s nou.
Vnoci mam dobry spanok spavam 8-9h cez den vypijem aj 3-4 žurove kavy a uz ani tie nestačia aby som vydrzala sem tam si dam aj energetak.
Neustale mam nizucky tlak 102/60 aj po vypiti kavy a energetaku, neviem preco, uzivam drahe vitaminy na nizky tlak, aj caj na zvysenie tlaku, absolutne nic mi nepomaha, lieky na nizky tlak nie su a k dr mam ist az kebyze odpadavam koli tlaku inak sa to neda nijako liecit. Nemate s tym niekto skusenosti z coho by to mohlo byt? Alebo co robit aby som ho nemala taky nizky a nebola nonstop unavena? Alebo to mozu byt priznaky nejakej inej choroby?

sense
21. dec 2023

Kolko vypijes vody okrem energetakov a kavy, nemas problem so zelezom? Vit D, stitnou zlazou?
To co uvadzas ako nizucky tlak je moj bezny prevadzkovy? Ale stavi te vypijem viac kav a menej vody a uz mam bolesti hlavy.zavrate. ake vitaminy uzivas

beatamarjakova
autor
21. dec 2023

@sense neviem ked som bola pred tristvrte rokom na prehliadke u vseobecneho vysledky krve som mala dobre
Vypijem tak 1,5l denne viem ze sa ma pit aj vela cistej vody preto davam nato pozor
Ja som taky nizky nikdy nemavala mne skor vadia tie bolesti hlavy a strasna unava neda sa mi normalne fungovat cely den.

nyusika
21. dec 2023

Na nizky tlak vitaminy nie su.
energetaky a vela kavy ti iba skodi, to vy som teda nepila.

aku mas stravu, kolko pohybu denne mas ?

sense
21. dec 2023

Tak pridaj estw aspoň liter vody a uber 2 kávy, vyluc úplne energetaky a začni športovať aj nesportujes.

beatamarjakova
autor
21. dec 2023

@nyusika som na materskej takze som stale s malou doma max pohyb su prechadzky s nou

nyusika
21. dec 2023

@beatamarjakova
To, že si materskej ale neznamená, že máš byť iba doma, alebo vonku s dieťaťom
.

beatamarjakova
autor
21. dec 2023

@nyusika hej a kam ju mam dat? Zobrat zo sebou do fitka?😂

nyusika
21. dec 2023

@beatamarjakova si na dieťa úplne sama ? Ani kamarátov nemáš ?
Má dva roky, u vás nie sú ani žiadne detské centra, kde sa dá dať na pár hodín dieťa postrážiť?

Kto chce, hodinu párkrát týždenne na seba si nájde.
A cvičiť sa dá aj doma.

stanulienkat
21. dec 2023

Tlak máš trošku nižší, vôbec nie nizučký ako píšeš. Je celkom v pohode. A úplne primeraný tvojmu veku. Jedine, čo by si mala vyhodiť su hnusné a škodlivé energeťáky. A s takým tlakom už vôbec nemusíš chodiť k lekárovi. Na nižší tlak sa odporúča pit veľa tekutín a zacvičiť si a nepi toľko kávy, pretože káva ti odobera vodu ( je mocopudna) a môžeš byť dehydratovana. Unavená mizes byt zo starostlivosti o dieťatko.

beatamarjakova
autor
21. dec 2023

@nyusika ano som na nu sama, moji rodicia pracuju, dcera ma diabetes 1 typu takze ju nemoze strazit nikto kto neovlada podavanie inzulinu a vypocet sacharidovych jednotiek, a pohybu doma mam az az 🙂

nyusika
21. dec 2023

@beatamarjakova dobre
Tak si daj ešte viac energetickych nápojov 🙈
Bože, mladá žena a myslenie ako dôchodkyňa

beatamarjakova
autor
21. dec 2023

@nyusika mna by zaujimalo podla coho usudzujete ze rozmyslam ako dochodkyna😂
To ze pohyb a cvicenie je zazrak na vsetko som vedela uz pred tym ako ste to napisali 😌

bubka23
21. dec 2023

Ahoj podľa tohto čo čítam by som určite žiadala celkový krvný obraz a skúsiť sa zamerať na štítnu žľazu

zuwa78
21. dec 2023

@beatamarjakova tie vit.lipozomalne su topka....rychle vstrebavanie a viac sa vstrebe...

zuwa78
21. dec 2023

@beatamarjakova pri nizkom tlaku potrebujes viac soli....daj si slane čipsy, posol si jedlo....a k tomu zeleny čaj....hned ti stupne tlak....zeleny čaj (flaša, tetrapack)
Energie napoje prestan piť....su take nezdrave ....

becyn97
22. dec 2023

@beatamarjakova akoby si pisala o mne🙈 cely den som unavena, boli ma hlava skoro stale…tiez mam nizky tlak a toci sa mi hlava…inak dnes som vyskusala ze som jedla sol…ano iba sol len tak…a prestala sa mi tocit hlava😳 neverila som, …tiez vypijem denne 3-4 kavy +kolu…

mira0611
22. dec 2023

@beatamarjakova ahoj, ja mam tlak pod 98/58, sice ked je pocasie take na uspatie, tak hej tazko sa mi existuje, ale taketo ako mas ty nie, mam malokedy.
Ja si myslim, mala by si drzat koffeinovu dietu. Tvoje telo ako keby bolo zavisle na koffeine, a potrebujes ho coraz viac a viac, a ked ho nemas tak mas taketo priznaky.
Postupne by som na tvojom mieste zacala, odvykavat od koffeinu, napr.das si 3-4 kavy a energeticke napoje. Napr. Das si napr.2 napoje denne, tak si 2 tyzden daj len 3-4 kavy a 1 napoj, potom uz len 3-4 kavy, a po dvoch tyzdnoch uz len 3 kavy, atd. Prve dni budu najhorsie, budes este viac vycerpana a unavena, po tyzdni by to malo byt lepsie.

domininini
22. dec 2023

@beatamarjakova mozes mat aj problem so stitnou zlazou, ja som mala take prejavy