Nízky hemoglobín a pozitívny test na krvácanie v stolici

15. okt 2022

Dobrý deň prajem,mám taký problém ,mám oca ktorý chodí často darovať krv ,a zistili mu nižší hemoglobín tak nemohol ísť darovať nakoniec krv ( mal 125 hodnotu) ,urobili sme mu doma test na krvácanie v stolici a vyšiel pozitívny ,taktiež je objednaný na kolonoskopiu aj na gastro,vraví že sem-tam ho bolí žalúdok ale to len párkrát pri nejakom konkrétnom jedle a mimo toho sa cíti dobre,má dobrú stolicu ,nemá žiadne bolesti tak teda čakáme čo bude u lekára,nemali ste náhodou niekto niečo podobné ? Otec ma 57 rokov,športuje stále ,nefajčí,ma zdravý životný štýl.

kacena4
15. okt 2022

nieco podobne ma kopu ludi, aj ja, aj moj otec, tiez je objednany na kolono. moze to byt hoco

oliolijanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
15. okt 2022
oliolijanka
15. okt 2022

Dik, som myslela, ci to nema z prekonaneho kovidu. Mne tiez rapidne klesol hemoglobin, takze som tiez nemohla darovat.

mikadooo
15. okt 2022

Ahoj, mňa každú chvíľku vyraďovali z darovania. Vždy mi predpísali sorbifer durules, mesiac som to brala a hotovo. Zdá sa mi, že to súviselo s hemoglobínom, ale je to už 10r. dozadu, tak už som zabudla. Potom som "prešla" na darovanie plazmy a tam to bolo ok, nakoľko tam hemoglobín nepotrebujú 😄. Akurát to o dosť dlhšie trvalo a musela som pri tom popíjať nejaký nápoj, tuším kalcium alebo čo to bolo, má to nejaké chemické vysvetlenie. Škoda, že sa nepýtal priamo tam, povedali by mu, aj by mu poradili možno nejaký výživový doplnok. To krvácanie z konečníka, no je to príznak aj rakoviny hrubého čreva, ale nemusí to byť. Môže byť aj iná príčina (napríklad niekde nejaká poškodená stena, vriedok v žalúdku/čreve, atď.). Viac zistia na kolonoskopii. Neviem, či mu brali aj krv (klasické odbery u dr), alebo nie, lebo aj z krvi sa to dá kopec zistiť. Ale ak ho rovno poslali na kolono, tak tam prešacujú všetko.

susans13
15. okt 2022

Môžu to byť aj hemoroidy, mne sa po ich odstránenie zvýšil hemoglobín...