Nízky alebo kolísavý cukor

martinka152
25. feb 2024

Zdravím je cukor v poriadku ?ráno na lacno 3.91 u lekára. Inak si nemeriam do teraz som problém nemala ale posledný týždeň musím jest kazde 3 hodiny inak ma zacne triasť a som neskutočne hladná ak sa najem všetko je v poriadku. Mam babo plne kojeny ale nemám pravidelnú stravu .Ďakujem krásne za každý koment.

mamina7070
25. feb 2024

to je hranicna hodnota glukozy
treba sa pravidelne stravovat
ja riesim az ked padne na 3,0 a nizsie (som diabetik)

pri kojeni davas von vela energie treba pravidelne jest

majamat
25. feb 2024

glukoza v krvi nie je hodnota, ktoru mame stale rovnako, ani nalacno nie.
videla som rozne referencne hodnoty medzi 3,3-4,2 ( spodna hranica ), no vseobecne 4,2 mi pride dost a 3,3 uz torhcu menej. skor by som povedala, ze spodna hrnaica je niekde okolo 3,6-3,8 ( vskole sme mali spodnu hranicu 3,6 ).
neviem ake mas ty referencne hodntoy, ale podla mna je 3,9 uplne vporiadku.

martinka152
autor
25. feb 2024

@mamina7070 Ďakujem krásne budem musieť asi jest pravidelne posledné 3 mesiace som jedla veľa cukru telo si to žiadalo a ja som nevedela prečo nikdy som nejedla sladké iba sem tam keksíky .mne bývalo zle až na zvracanie z cukru tak preto som bola prekvapená že môžem jest sladké a nič mi nieje 🤣🤦‍♀️mam 6 mesačného syna a kojim ho ešte aj v noci 2-3 krát a fakt jem malo raňajky vôbec 🤣 len obed .. tak skúsim to napraviť.

majamat
25. feb 2024

co sa tyka trasu pre najedenim, to moze byt sposobene konzumaciou potravin s obsahom rychlych sacharidov. to vie narobit riadnu paseku.
a citam, ze si jedla moc sladke, tak potom to je dosledok.

majamat
25. feb 2024

je lepsie preferovat "pomale" sacharidy, ktore tu udrzia hladinu cukru stabilnejsiu.

martinka152
autor
25. feb 2024

@majamat no tak ja som si teda dala 🤦‍♀️len som nechápala prečo mi zrazu cukor chýba v tele keď do teraz mi to nechýbalo

martinka152
autor
25. feb 2024

@majamat Ďakujem krásne

martinka152
autor
7. mar 2024

Takže bola som na diabetickom mam si merať cukor no nakoniec ešte mam práveže zvýšený cukor 🙈aj pred jedlom som mala 8.1 tak uvidíme na kontrole o 5 dni

majamat
7. mar 2024

@martinka152 drzim palce, nech je to ok,ale aj tak budes asi dlhsie pod dohladom. vsak uvidis, ako to dopadne