Nízke železo a veľká slabosť

Včera o 12:36

Ahojte, mal niekto z vás pri nízkom železe príšernú slabosť len ležať ležať? Čo vám najviac pomohlo ? Prírodné veci ani suplementy mi nezaberajú.

ferala
Včera o 12:39

A kolko cerveneho masa prijmes? Dobre by bolo zaradit asi aj brokolicu do jedalnicka a vypytat si od dr. Maltofer. Este mozno magnezium by ti mohlo pomoct.

autor
Včera o 12:52

@ferala skoro každý deň mám červené mäso aj strukoviny , melasu, čučoriedky ….

cookie29
Včera o 12:54

no zelezo nevybehne okamzite, to moze trvat aj pol roka... ako dlho suplementujes?

autor
Včera o 12:58

@cookie29 5 mesiacov

nik7171
Včera o 13:03

Mám to isté a v období MS je to ešte horšie. Každý pohyb,všetko je nesmierne únavné.

majulino
Včera o 13:10

Dávaj si denne lyžicu trstinovej melasy

martinka13
Včera o 13:18

Samozrejme. Pomohol Maltofer. Viac menej okamžite.

autor
Včera o 13:26

@nik7171 no presne pred a pocas MS ,som úplne nevládna. Užívaš niečo?

engel76
Včera o 13:39

Testy na celiakiu ti robili? Alebo sa vie pricina?

januska12323
Včera o 13:42

Dávajú sa aj infúzie keď to inak nejde, rieš s lekárom.

autor
Včera o 13:46

@engel76 celiakia vylúčená , príčinu vôbec neviem

autor
Včera o 13:47

@januska12323 nevieš náhodou pri akých hodnotách dávajú infúzie ?

nik7171
Včera o 14:00

Mám sirup z Nahrinu a mám aj klasický Sorbifer predpísaný. Brokolica,strukoviny,pečienka,cvikla každý týždeň a aj napriek tomu. Najhoršie je ,že mne doma tvrdia že to nemôžem byť z toho taká unavená. 😏 Takže som za hypochondra.

lonely66
Včera o 14:50

@engel76 prosím ťa, tie testy na celiakiu sa robia aj z krvi?

lonely66
Včera o 14:51

autorka, infúzie sa dávajú tuším, keď klesne hlboko hemoglobín. nejak pod 80. (ja mám teraz 84 a veru mám poriadne točáky, tiež beriem železo).
autorka, ešte mi napadlo, že či neprijímaš veľa mliečnych výrobkov? vraj brzdia-spomaľujú vstrebávanie železa....

engel76
Včera o 15:24

@lonely66 ano z krvi na gastroenterologii. Obvodna ma poslala na gastro, ked som mala pri preventivke nizke zelezo.

zukino
Včera o 15:33

mne pomohla chlorela

autor
Včera o 16:11

@lonely66 nooo veru jedávam denne jogurty

autor
Včera o 16:12

@nik7171 ani mne neveria 🙈

svetlonos
Včera o 16:51

Obmedz mliečne výrobky, kofeín! Daj si pichnut infúzie komi viť C a železo. Zápaly v tele obmedzujú vstrebávanie zeleza. Pozri oleovital forte 30mg, brala som 3x denne v tehotenstve, pomohlo a bez vedľajších účinkov. No je to dosť drahé. Teraz skúsim tiez ten maltofer a uvidím. Dúfam že zaberie hneď.

autor
Včera o 18:22

@svetlonos len kto mi tie infúzky pichne ? Cecko viem že sa dá hocikde ale železo neviem

euka210
Včera o 18:53

6r syn mal tusim 66hgl a dostal kvoli tomu transfuziu krvi. Mne pocat tehu pod 100, ze uz je zle. Ja mam od skoly nizky hgl, vysetrenia tiez na hematologii ok.
Je maltofer, sorbifer, prirodny Nahrin si ludia chvalia...ale cena vyssia

lonely66
Včera o 19:04

@engel76 budem musieť osloviť "gastráča", lebo roky sa sťažujem na nízke železo (som tam sledovaná už viac než 10 rokov) a na bolesti brucha, závraty.... naposledy kolonoskopia pred 7 rokmi - všetko negatívne... no ale nikdy som nemala až také točáky a tak nízky hemoglobín, ako teraz. asi mu napíšem a požiadam o krvné testy...

huginko
Včera o 19:09

Prečo nechodíš na hematologiu? Ja som mala 98 hemoglobín, obvodak ma hneď poslal. Beriem železo, postupne hodnoty stupaju

mamatroch
Včera o 19:23

Mne pomohol Sideral Fol, su to take sacky. Zelezo vzdy treba brat spolu s vitaminom C, ktory ho pomaha vstrebat. A medzi zelezom a mliecnymi vyrobkami min 2-hodinovy odstup, lebo mlieko spomaluje vstrebavanie zeleza.
Sideral Fol obsahuje 200% dennej potreby zeleza, prvy mesiac som brala 2 sacky denne, odvtedy jeden... Po cca. 2 mesiacoch mi uz bolo vyrazne lepsie.
Ja toho masa moc nezjem a bezne fungujem s hemoglobinom 112 cca. uz roky... Teraz som ho nemala nejako drasticky nizky, 108, ale evidentne to bola uz hodnota, ktoru moje telo nedavalo. To moze byt u kazdeho rozne. Presne, tocenie hlavy, zatmievanie pred ocami, pocit na odpadnutie, slabost, pocit chvenia ruk... Teraz ho planujem brat dlhodobo, maso ine ako kuracie nezjem a v tom nie je prakticky ziadne zelezo a z rastlinnych zdrojov je vstrebateonost Fe nizka. Toto "umele", co beriem, je snad jedine, co mi nerobi ziadne problemy a este je aj chutne...

tinkybinky
Včera o 19:41

Ahoj čučoriedkový Narosan viem poslať ihneď zajtra . Obsahuje všetky vitamíny typu B plus obohatený o železo ,podporuje krvotvorbu,tiež výborný doplnok pre ženy po pôrode.Napiste mi kedykoľvek 🙂

svetlonos
Včera o 19:56

Idealne internista v nemocnici, keby si mala negatívnu reakciu. Mne zelezo predpísal kardiológ a pichol obvodný priamo vo svojej ambulancii.
Druhý krát som to chcela od iblnternistky, ambulantne. A že ani za svet, lebo ona raz videla negatívnu reakciu a to nechce zažiť mimo nemocnice 😁.
Ale dôležité je skôr, kto ti ho predpíše.

evicka530
Včera o 19:56

Nevládala som ani vyjsť do polky kopca, ktorý som dávala viackrát denne cestou domov. Tabletky na predpis ma dali celkom rýchlo dokopy. Za mesiac boli výsledky OK. Stačí ísť k obvodnému

engel76
Včera o 21:17

@lonely66 krvne testy na celiakiu aj mlieko ho poziadaj