Nízka hladina draslíka v krvi

eniko1992
16. okt 2019

Ahojte,
Mám taký problém, že od pôrodu je mi veľmi zle. Stále mám závraty, návaly tepla, búšenie srdca, svalovú slabosť, som extra slabá a unavená. Už som bola na viacerých vysetreniach, nikde mi nezistili nič, len to že mám tetániu(ale to aj predtým som mala), a zistili u mňa aj nízku hladinu draslíka v krvi. Aj nedostatok draslíka môže mať takéto príznaky, ale povedali mi, že to môže súvisieť aj so štítnou žľazou. Mala niekto také problémy po pôrode, buď štítnou žľazou alebo s draslikom? Dakujem za odpovede.

kristinaa300
16. okt 2019

Sice som este nerodila, ale take priznaky podobne som mala aj ja a zistili mi problem zo stitnou žľazou

drsmolinka
16. okt 2019

1, daj si vysetrit hodnotu TSH cize hormon stitmej slazy ci nemas hypo alebo hyper funkciu 2,moja sesternica ma nizke hodnoty draslika a casto jej byva zle je malatna a je jej na odpadnutie

nelinkabublinka
AMBASÁDORKA
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eniko1992
autor
21. okt 2019

@kristinaa300 dakujem za odpoved

eniko1992
autor
21. okt 2019

@drsmolinka teraz idem na vyšetrenie endokrinologovi, lekár mi povedal, že nižšiu hodnotu draslíka v krvi môže spôsobiť aj problém s o štítnou žľazou. U tvojej sesternici, čo spôsobuje nižšiu hladinu nevieš?

amarilka26
21. okt 2019

Aj ja som sa tak citila po porode, nakoniec to skoncilo cievnou mozgovou prihodou :( vraj sa to po porode stava, tak teraz namiesto uzivania si materskej beham po vysetreniach :(

eniko1992
autor
22. okt 2019

@amarilka26 ja už 7 mesiac mám takéto príznaky, o týždeň idem endokrinologovi. Po pôrode kedy si mala mozgovú príhodu?

amarilka26
22. okt 2019

@eniko1992 tak drzim palce 🙂 ja som rodila 08/2018 a prihodu som mala 06/2019. Pricina akysi pravo lavy skrat, v piatok idem na kardio ci sa to musi zoperovat alebo nie.

eniko1992
autor
22. okt 2019

@amarilka26 je mi ľúto, nech všetko je s tebou v poriadku. A od pôrodu stále ti bolo zle? Lebo začinam mať obavy, dúfam, že ja nedopadnem takto. Skore uzdravenie ti prajem.

amarilka26
23. okt 2019

@eniko1992 dakujem. Ja som tlakar, takze zavraty som nijako neriesila, hovorila som si ze to mam z tlaku. Nebolo mi ale stale zle, len obcas. Az mi zacla trpnut ruka, tak som sla na pohotovost. Nechcem Ta nijako strasit, pricin to moze mat naozaj vela. Teraz mavam opat zavrate, tak sa v piatok rovno spytam na odber, ci nemam draslik nizky. Na pohotovosti mi vtedy brali krv a draslik som mala velmi nizky. Drzim Ti palce, ak by si mala co ja, uz by ti na to prisli, neboj 🙂

eniko1992
autor
23. okt 2019

@amarilka26 ďakujem pekne 😊, ale keď máš taku nízku hladinu, prečo ti nevypisu nijaký liek na to? Ja beriem khaldium na to.

amarilka26
23. okt 2019

@eniko1992 davali mi infuziu s draslikom

eniko1992
autor
23. okt 2019

@amarilka26 aha, rozumiem. Tak už liek neberies na to

eniko1992
autor
24. okt 2019

@kristinaa300 a mala si aj nižšiu hladinu draslíka? Mala si hypotyreózu alebo hypertyreózu?

kristinaa300
24. okt 2019

@eniko1992 nemala som, busilo mi srdce a nevlad ala som prejst par krokov co mi prišlo zle, spravili mi testy na stitnu zlazu a mala som ju zvysenu, a odvtedy chodim stale na kontrolu a raz beriem tabletky potom uz nie a ked sa znova prihlasi tak zas zacinam s tabletkami.

eniko1992
autor
26. okt 2019

@kristinaa300 Aha rozumiem, ďakujem za odpoved, aj ja sa cítim tak isto

drsmolinka
28. okt 2019

@eniko1992 neveim ale aj ona ma problem so SZ

viellik
28. okt 2019

Môže to byť aj jedno aj druhé, ja som mala takéto problémy a keď som začala denne užívať draslík, tak sa to zlepšilo, ja som aj často mala, že som pociťovala akoby svalovú slabosť, ale to potom tiež prešlo 🙂

eniko1992
autor
28. okt 2019

@viellik Rozumiem, ďakujem za odpoveď. A tiež si to mala po pôrode?

viellik
3. nov 2019

@eniko1992 Nie ja som tento problém mala ešte pred tehu 🙂

eniko1992
autor
7. nov 2019

@viellik A zistili ti, ze preco mas nizsiu tu hladinu? Ja uz neviem, co je to. Teraz som dostala vysledky, problem so stitnou zlazou nemam. Povedali, ze moze byt nieco s nadoblickami. Preto som zvedava, ze tebe co sposobilo nizsiu hladinu.

adusa1987
8. nov 2019

Tiez mam malo draslika mne to ale vyrovnava liekom verospiron a nakazala mi jest vela bananov tie obsahuju vela draslika

adusa1987
8. nov 2019

A aj ja mam problem s nadoblickami

eniko1992
autor
8. nov 2019

@adusa1987 aha, dakujem za odpoved, a na problem s nadoblickami beres nieco, hormony?

adusa1987
9. nov 2019

@eniko1992 no ten verospiron beriem precitaj si o nom na nete...mna poslala do nemocnice endokrinologicka na take tyzdenne ako testovanie kde mi do zily davali nejaky roztok a mala som 4 hodiny lezat bez pohnutia dostavat infuzku a len chodot atd a vzdy po kazdom teste mi brali kvapkanu krv a vysledky jej poslali a sa zistilo ze v nadoblickach mam take ako keby tumoriky ale nieje to rakovina a su 2 druhy jeden druh sa da vyoperovat druhy celozivotne liecit liekmi ja mam ten s liekmi a aj to ten najhorsi preto tie lieky..uplne cely rozhadzany hormonalny system som mala musela mi pomoct aj s otehotnenim lebo inak by som neotehu...prooste cele zle

eniko1992
autor
9. nov 2019

@adusa1987 huh je mi to luto ☹️☹️☹️a ked beres lieky je ti lepsie? u mna to je zaujimave, ze tieto priznaky mam len od porodu, mozno ze aj ja mam rozhadzany hormonalny system 🤔 ty ake priznaky si mala a po akom case prisli na to ze mas problem s nadoblickami?

adusa1987
9. nov 2019

@eniko1992 ja som od asi 14 rokov nemala pravidelnu ms ale tak ze som mala mozno raz za rok viac som nejako necitila a este tlak...a to vsetko koli tomu k tomu mam este aj PCOS a aj cysty v oblickach

viellik
4. dec 2019

@eniko1992 Brala som tabletky, ktoré zvyšujú vylučovanie draslíka obličkami. Ale tvoj prípad si myslím, že bude úplne iný, hlavne sa vopred nestresuj, nestrachuj.
Už aj niečo nové vieš??

eniko1992
autor
4. dec 2019

@viellik ahoj, no vyzera to tak, ze je to tetania, a porod to vyvolal, takze neviem, ze kedy to prejde. Berem horcik kazdy den, ale aj tak petrvavaju priznaky. Este cakam na vysledky od endokrinologa na nadoblicky a potom uvidime.

suzy_dm
21. feb 2020

@eniko1992 Ahoj, citala som si tvoj problem a musim ti povedat, ze ten moj je ako cez kopirak. Od porodu mam rovnake problemy. Potvrdili mi tetaniu a dlhodobo mi klesa draslik, takze ho musim uzivat v tabletkách. Akonahle si na to nedam pozor, klesne mi draslik, tak mi zacina byt zle. Presne ako u teba. Uz ti zistili nejaku pricinu? Dakujem.