Nikdy mi nebolo lepšie. Mohli ma antidepresíva tak zmeniť?

3. mar 2021

Ahojte beriem antidepresiva mala som tazku depresiu lieky po 8 mesiacoch zabrali a mne je fantasticky taku radost zo zivota som nemala ani pred depresiou vzdy som bola pesimista teraz vsetko vidim optimisticky tesim sa uz len z toho ze som sa rno zobudila a svieti slnko. Je mozne ze ma tabletky az takto mohli zmenit ?

paulinka17
3. mar 2021

Bud rada a držím palce nech ti to ostane čo najdlhšie 🙂

fotoarch
3. mar 2021

Coskoro ich cela republika budeme potrebovat, normalne ti zavidim 🙂, vdobrom.

jaass
3. mar 2021

super, teším sa s tebou 🙂 drž sa!

pralinka25
3. mar 2021

hlavne pri zlepseni svojvolne lieky nevysadzuj. treba pod dohladom lekara. drzim palce nech ti je akto dobre stale. 🙂

hanka1505
3. mar 2021

@fotoarch pripájam sa.... Uz mam chut si ich dat predpísať.... A autorke, prajem aby jej toto uz ostalo❤️❤️❤️❤️❤️

panelacikova
3. mar 2021

v živote som nič také nebrala, ale kamarátka mi hovorila, že 3x v živote mala takéto stavy, tuším raz z manželstva a potom dvakrát z diagnózy, ktorá jej veľmi strpčovala život, šlo o ťažké stavy ulceróznej kolitídy... a zakaždým s rozostupom niekoľkých rokov šla na antidepresíva, ale názov si nepamätám, niečo na "C", ak sa nemýlim a veľmi jej pomohli. ale musela byť prvé cca 3-4 mesiace trpezlivá, lebo účinky mali pomalší nástup.... tak asi áno, asi ti mohli zabrať, čo je fajn 🙂

stanulienkat
3. mar 2021

To je super citat aj taketo pozitivne spravy. Len ma udivuje,ze taketo lieky ucinkuju az po 8 mesiacoch? Nevyznam sa (chvalabohu).

autor
3. mar 2021

@stanulienkat postupne mi pridavala lebo nezaberali a nemohla mi dat vsetko naraz tak upravovala lieky aj davky a konecne sme nasli vhodnu kombinaciu 🙂

autor
3. mar 2021

@pralinka25 nie nie to mi ani nenapadlo vysadzat ked uz je konecne zivot farebny a nie len cierny a tazivy 🙂 aj vravela doktorka ze to budu na dlhsie tie lieky lebo len posledny mesiac sa to konecne zlepsilo tak urcite nebudeme vysadzat

stanulienkat
3. mar 2021

Nevysadzaj ich,to je jasne. Uvidis,ze aj v zivote sa ti bude lepsie darit. Psychika vela urobi.

miskaradko
3. mar 2021

Ano je to liekmi...mnoho ludi medzi nami nema dostatok serotoninu a nevie to cely zivot. Je viac pesimistickejsi,naladovy,nervozny,nevie spracovat viac naporu a tlaku na vlastnu osobu. Kazdy chce nadavat na antidepresiva,ale tieto lieky v mnohych pripadoch vyliecia vnutro cloveka...preto tesim sa s vami a prajem vam to. Budte stastna,aj s liekmi🥰😇🧡💛💚💙💜

miskaradko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pralinka25
3. mar 2021

super. lebo v mojom okoili poznam viac pripadov kedy po zlepseni hned vysadili a malo to velmi zle nasledky. tak som rada ze tak rozumne uvazujes. drzim palce a prajem aby tvoj sved bol uz len farebny 😘

juliet86
3. mar 2021

existuje manio depresia. nemohla sa tvoja depresia preklopot z depresivnej fazy do manickej? trosku mi to tak znie. porad sa s doktorkou alebo si poguglli

lubiss
3. mar 2021

nechto to vydrzi a hlavne ked ich zacnes postupne vysadzat

deti95060810
3. mar 2021

áno... žiješ v úplnej eufórii, aj keby ti padlo na hlavu kus strechy aj tak sa budeš usmievať... 😉

any_soj
3. mar 2021

Podľa mňa dávno pred oficiálnou depresiou si už nebola zdravá, čiže to nie je že tabletky ťa zmenili. 🙂 Antidepresíva nemenia náladu, len prispievajú k chemickej prirodzenej rovnováhe v tele.

autor
4. mar 2021

@juliet86 moze byt lebo ja som ako vymenena ale tesim sa ze mi je dobre

autor
4. mar 2021

@any_soj aj mne to tak pride ze uz predtym som nebola ok ked to porovnam s tym ako sa citim teraz

any_soj
4. mar 2021

Manžel tiež až po liečbe si uvedomil, že mu už roky bolo zle, len to nebolo tak vážne a myslel, že je to normálne

autor
4. mar 2021

@any_soj to presne sa teraz deje mne. Ja som si stale myslela ze som len velky pesimista a vsetko vidim cierne az teraz prichadzam nato ze sa zrazu na zivot pozeram inak tesim sa z kazdeho dna akoby som doteraz len prezivala lebo musim a zrazu zijem chcem si plnit sny chcem a som stastna je to uplne iny pocit

maria1989
4. mar 2021

To už budeš brať stále? Alebo vysadíš postupne, a dobrá nálada ostane? Či ako to funguje?

autor
4. mar 2021

@maria1989 neviem akodlho teraz sa mi to este len upravilo cize tak skoro to nebude ale ked sa vydadzaju tak postupne ano a neviem ci nalada ostane to uvidime potom

teleskop
4. mar 2021

ano

spadzira
4. nov 2021

možem sa opýtať, ako sa máš a ako sa volajú tie lieky?

autor
4. nov 2021

@spadzira medzitym mi uz lieky menila kedze mi zacalo byt zas velmi zle nezaberali stale som bola smutna a nestastna az som nedavno podstupila regresnu terapiu lebo uz som nevedela co so sebou a konecne sa moje trapenia a smutok vyriesili.

belaanabela
4. nov 2021

Moja známa takto fičí na Serlifte, zo začiatku ok super naladicka, pohodicka
Časom sa stála uplne závislá na antidepresivach... A hlavne v jej prípade jej úplne zmenili osobnosť!? To už nebola Ona takže hl. Všetko s mierou...
Tebe prajem všetko dobré 🧡pozitívne myslenie, kľudný život 😍👌❤️