Niečo účinné na uštipnutie včelou

vero652
21. okt 2020

Ahojte, prídem po radu 😔 Včera okolo 15:00 ma uštipol včela hodinu som jajkala a prestala som, dala som nato cibuľu a mama my poradila že ma nato dat otcový krém,
Pomohlo my to, ale strašne ma to páli a škrabe ma to, a strašne my to opuchlo prosím poraďte my niečo (nie som alergická)

brigit8
21. okt 2020

Antihistaminiká: dythiadene, fenystil....ja som alergická a vždy utekám na urgent, a pichnú mi hydrocortizon a dythiadene, skúste zavolať obvodnému, mne opuch klesá po 3 dňoch a strašné to svrbí... Ale ja mávam tú časť tela, kde má včela postipe 3 x takú ako bežné. Naposledy do členka a topánky som si nevedela obuť 😢 ani pred pôrodom som nemala tak opuchnuté nohy

simsalabim
21. okt 2020

@vero652 ak to bola naozaj vcela, nezabudni aj vybrat zihadlo. A zavolala by som lekarke, nech ti napise e-recept na dithiaden.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vero652
autor
21. okt 2020

@simsalabim nemám v tom zihadlo kukala som

lagunka0000
21. okt 2020

@vero652 niečo proti alergii, ja som alergik takže mne vždy musia dať prednison

jankapepe
21. okt 2020

@vero652 vatový tampón namoceny v octe a na noc Ibalgin gél.

erika2789
21. okt 2020

@vero652 to je normálna reakcia tela na bodnutie včelým žihadlom, ak niesi alergická vôbec ti to nezaškodí práve naopak včelí jed je prospešný, iba na to svrbenie odporúčam zodac, ja som bola toľko krát poštípaná a na toľkých miestach že s to ni zrátať nedá ( otec je veľkovčelar) max do 3 dni ti to odpuchne 🙂

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz