Niečo s uchom

16. júl 2023

Prosím vás chcem sa spýtať mali ste niekdy problém ako keby ste mali stále vodu v uchu? Pozemkom si ucho a stále pocit vody. Stále každý deň cistim uši v jednom nič a v tom druhom žlté stále svrbenie ucha zalahnute ako keby. Ďakujem z skúsenosti

viestta
16. júl 2023

mozes mam zatlaceny usny maz na bubienok. Treba ist na ORL vyplachnut zvukovody a vyhodit uchostury a cistit si usi napriklad usnym sprayom

beeesy
16. júl 2023

Mám toto isté po zapálenom hrdle a dostala som kvapky na ucho lebo v ňom mám zápal ale zatial beriem 4 den a bez zmeny. A do toho aj závrate

jaskolka
16. júl 2023

@beeesy ucho po zápale môže "odlahovat" aj celé týždne. Dôležité je mať priechodny nos.

jaskolka
16. júl 2023

Autorka, zrejme si si tými paličkami sama zatlačila maz hlboko do ucha. Alebo ti za tiekla voda a drží ju tam práve ten stvrdnuty maz. Nič iné ako ísť na orl, ti nepomôže. Tam ucho vyplachnu, pripadne potom zistia, či ide aj o nejaký iný problém.

beeesy
16. júl 2023

@jaskolka to ano ale autorka sa este vysetrit nedala cize rovnako to moze bytmaz ako zapal a z toho ma pocitplnosti v uchu 🙂 len som povedala ze mam presne ten isty pocit akoby vodu v uchu a plne ucho a leker ma vysetril povedal ze ucho neuveritelne ciste ani voda a ani maz len zapal takze nemusi tam mat ani stopu mazu len tu plnost sposobuje opuch zo zapalu. Preto treba ist na vysetrenie a necakat lebo sa to moze rozsirit 😕

svokrinjazykmonika
16. júl 2023

Ako prvé skús, si namočiť vatu v alpe, urob guličku a strč si to do ucha. Mne to vždy veľmi rýchlo pomohlo. Ale tak bohvie čo je tebe, treba ísť ku lekárovi. Ja len radím že môžeš aj toto skúsiť

jaskolka
16. júl 2023

@beeesy áno, ale ja to píšem na margo toho, aby si sa ty nestresovsla, že 4 deň ešte zalahnutie ti trvá. Je to normálne, že to pomaly odoznieva
Autorke som okrem iného aj to, že môže tam byt aj iný problém, ako len maz čiže áno, aj ona môže mať zápal stredného ucha

beeesy
16. júl 2023

@jaskolka hej no snaď to postupne odíde mám nejaké kvapky Otobacid vraj je to priamo na zapal take olejove su 😕

autor
16. júl 2023

@svokrinjazykmonika ďakujem za radu vyskúšala horí mi ako keby ucho nevieme možno pomôže

ankare
16. júl 2023

Nápis do skupiny Zdravotníci na MK

svokrinjazykmonika
17. júl 2023

Super, dajte potom vedieť či pomohlo trochu. Mne to pomáhalo keď mi do ucha nafúkalo a bolelo.