Nezvládam prekonať únavu

sumalee
28. okt 2023

Ahojte mamičky, musím sa vyzalovat lebo ja už neviem čo robiť, mam polročné bábätko ktoré od narodenia strašne zle a malo spí, ja som tak strašne vycerpana ze nevlazdem už ráno ani základné veci porobiť, je mi na odpadnutie...v noci každú hodinu sa zobudí s vreskotom, pol hod kojim, niekedy spí 1 - 1,5 hod a zas toto isté..mam aj staršiu dcéru čiže od 6tej sme hore každý deň...beriem magnézium, vitamíny, 2 kávy, spať s nim cez deň sa nedá lebo spí len pri hojdani alebo v kočíku...muž sa snaží pomáhať ako vie, včera som spala večer od 5tej do 7mej ale bolo mi lepšie len chvíľu...nemám silu na nič...ja viem ze si poviete s tým si mala rátať, ale no nezvládam to...neviete ešte niečo poradiť? Ďakujem..

hederamonstera
28. okt 2023

Poradit neviem ale mam to rovnako, musime vydrzat aj ked niekedy sa mi uz chce vzdat ale nemozem a z toho mam este aj uzkosti😭 ale nastastie je to tiez druhe dieta, takze viem, ze naozaj to raz skonci. Pri prvom mi tento pocit chybal, vtedy mi to prislo, ze uz to tak bude navzdy. Drz sa, zvladnes to, urcite. Sme zeny💪🏻

deti95060810
28. okt 2023

prestať kojiť, popr. dať na noc UM...UM zvládne dávať aj manžel, ty môžeš spať.

ariannazara
28. okt 2023

Bože pamätám si tie časy keď som bola ako vyflusnuta. Prejde to časom bude lepšie, treba vydržať.

viestta
28. okt 2023

Oducit od hojdania a spania v kociku. Bude to strasny tyzdene, ale nauci sa a ty budes mat cas na spanie aspon obcas. Cez vikend dat dieta do kocika a poslat ocinka na prechadzku, ty si za ten cas pospi.

hederamonstera
28. okt 2023

@viestta ako sa to da oducit?

sumalee
autor
28. okt 2023

@hederamonstera ja tiež mam pocit ze to nikdy neskončí aj keď viem ze áno,ale psychika strašne mi tiež trpí,uz uvažujem nad psychológom ale ono je to všetko podľa mňa z tej neskutocnej únavy...ach držím aj tebe palce..
@deti95060810 tak to nejde len tak prestať kojiť :(

sumalee
autor
28. okt 2023

@viestta zaplatila som si aj prednášku lepsispanokbabatiek,aj som sa snažila podla toho ale on tak strašne reve ze až prestaval dýchať takže to nešlo...

viestta
28. okt 2023

@sumalee ked reve, ze sa az zadusa tak utisit a vratit naspat do postielky. Nemyslela som, ze nechat vyrevat do vysilenia, postupne sa nauci, ze sa nebude hojdat

tatehotna
28. okt 2023

ako uz bolo spomenute, tak vyslat tatinka na prechadzku s detmi ked je s vami doma a ty si oddychni. alebo ak mas moznost tak popros rodinu, ci nejaku dobru ochotnu kamosku. Ja som vzdy spala, alebo oddychovala ked spalo babo. Nas starsi syn spal dlho a v kuse len ked som pri nom bola, stacilo aby som lezala. Len co som odisla sa zobudil do par min. Ked som pri nom ostala pospal aj dve h. a veeelmi dlhe obd.som spala,lezala s nim a pomohlo, neskor som skusala odchadzat a prestal sa budit, ale trvalo to dlho mozno aj pol roka

domiklik
28. okt 2023

@sumalee dojčenie je krásna vec, napriek tomu by som mu večer skúsila dat fľašu s um...

deti95060810
28. okt 2023

@sumalee nemáš odsávačku? odsaj mlieko z prsníka a do chladničky...v noci ocinko dá malému...
alebo aspoň v noci UM....
prosím ťa, ja som od 3 týždňového malinkého bába išla denne do školy a bábo som kojila. odsala mlieko a moja mama malému dávala...takto sme fungovali mesiace.
alebo potom môže byť separačná úzkosť - okolo roka skončí.

sumalee
autor
28. okt 2023

Dievčatá ja niekedy dávam aj UM tak raz za 2-3 dni keď mu nestačí moje ale nikdy ta noc nie je lepšia ako bez UM...akurát ho nemôžem ukludnit kojenim keď tak strašne place ale zas len nosením a hojdanim,keďže umelé pomalšie trávi...a keď odsávam tak odsajem úplne malo,vyslovene len keď on ťahá tak je ho dosť...:(..
Ono ja ani nepočítam ze ta noc bude teraz v blízkej dobe lepšia, predsa zuby, separacna uzkost, vývojové míľniky...skôr len ja by som chcela tu únavu nejako lepšie zvládať bez toho žeby som chcela utiecť na opačný koniec sveta...ale to by som asi veľa chcela že :(

ivangeline
28. okt 2023

Hovor si..je to len odbobie a vzdy,ked moze niwkto iny,chod si lahnut. Moja druhorodena bola taka..do 8m...potom sa budila UZ LEN 6x za noc...a az po nejakych 14m sa to zacalo znizovat... Od roka a pol 2x..

ivkav5
13. feb 2024

@sumalee ahoj, môžem sa prosím opýtať Ako si dopadla? Ja som síce len tehu, ale mám extrémnu nespavosť a odpadávam od vyčerpania..som strašne psychicky na dne z toho, že nespím🙈 neviem zvládať to vyčerpanie a únavu..ako si s tým pobojovala?

sumalee
autor
13. feb 2024

@ivkav5 ahoj, no veru priznám sa ze nič moc, síce malý trošičku lepšie spi, ale u mňa sa z toho rozhádzaného rezimu rozvinula nespavosť, čiže aj keď môžem spat tak zas nemôžem zaspať...stále mám dní kedy sa len snažím prežiť nejako do večera, ale kupodivu to telo si uz asi tak zvyklo ze vladzem uz viac fungovat cez deň, ani necítim už takú únavu...asi som veľmi nepomohla, mrzí ma ze sa tak cítiš :( ale aj keď neveríš ze to zvládneš, tak zvládneš, proste musíš deň po dni...drž sa 🙂

ivkav5
13. feb 2024

@sumalee jooj ďakujem za odpoveď, to nevadí…tiež sa pripravujem na to, že to asi bude už len horšie…ďakujem za podporu🙏🙏 a mala si z toho tiež také psychické stavy chvíľkové? 🙈 ja sa bojim aby mi z tých stavov nepreplo, lebo keď na mňa príde taká extrémna únava, neviem s tým bojovať a mám pocit, že mi vypne mozog, že ma chyti uzkosť a podobne..

sumalee
autor
14. feb 2024

@ivkav5 veru mam z toho všelijaké psychické stavy, veľmi sa snažím stále s tým bojovať, lebo tiez mam aj uzkosti z toho az depresiu, casto az apatiu od únavy, mam chut rezignovať úplne na vsetko..podľa mňa to je normálne aj keď proste mozog nie je oddychnuty nemá regeneraciu, to je proste doslova na zblaznenie ..ale musíme si to uvedomiť ze to raz prejde, snažim sa často zhlboka dychat,púšťam si meditácie...

ivkav5
14. feb 2024

@sumalee presne taak; také isté stavy z tej únavy pociťujem aj ja🙈 dnes som sa vyspala tak som zvedvaá, snáď to bude konečne lepšie..aj ja skúšam meditácie..ale neriešiš to cez nejakého psychológa, terapeuta alebo lieky nedajbože však?