Neznesiteľná angína

5. dec 2022

Ahojte, poradte prosim zaruceny sposob ako zmiernit rezavo pichlavu bolest hrdla, mam anginu a nemozem jest, pit, spat aj dychanie ma stipe a reže, nevladzem ani prehltat sliny. V lekarni mi dali najsilnejsi cerveny Strepfen ale nepomaha, kloktam aj so slanou vodou, med citron a cibula nezaberaju. Uz 3 den ma ide porazit. Dakujem

keiko33
5. dec 2022

Na angínu antibiotiká. Bola si u lekára?

ana82
5. dec 2022

nariediť peroxid s vodou a kloktať poradil lekár a mne najlepšie zaberá flector

nelca84
5. dec 2022

mne vzdy krcny kaze kloktat JOX, ale to len ako doplnok, na anginu potrebujes antibiotika

dzescebuly
5. dec 2022

Treba ísť k lekárovi,toto není sranda,ja som dostala tak zápal osrdcovnika

anjelicek26
5. dec 2022

Na anginu potrebujes antibiotika, nie cibulu med a citron...bohuzial, smer lekar otocit.

autor
5. dec 2022

Mam antibiotika, uz stvrty den, penicilinove, aj strepfen na hrdlo ale nezabera to zatial vobec sa to nezlepsuje to hrdlo bolo prvy den znesitelne ale posledne 3 dni amen..

dzescebuly
5. dec 2022

Presne tak som to mala aj ja, absolútne žiadna úľava,pri každom prehĺtaní som až plakala. Skúsila by som sa ešte aspoň telefonicky spojiť s lekárom čo povie

anjelicek26
5. dec 2022

Tak ked nezaberaju antibiotika, zvaz, ci nemas mononukleozu napriklad... syna strasne bolelo hrdlo... je to virus, na to antibiotika nezaberaju...

nelca84
5. dec 2022

a robili ti crp?

gemerka17
5. dec 2022

Mne pomohol flector, bolelo to aj tak ale dalo sa aspoň zaspať a niečo minimum zjesť.

autor
5. dec 2022

@nelca84 nie nerobili

autor
5. dec 2022

@anjelicek26 vraj ozaj tu anginu, ine vylucil dr, mam ich casto ale takyto brutal este som nemala

bublinka1426
5. dec 2022

SUMAMED MI ZABRAL.

nelca84
5. dec 2022

tak bez crp-cka si nemoze byt isti, ci je to bakterialna infekcia
mne vzdy hovori, ze ak sa na treti den necitim lepsie, tak je niekde chyba, minimalne by som mu zavolala, ze sa to nezlepsuje

janikk54
5. dec 2022

mne na silnu anginu zabrali proste iba antibiotika. bez doktora by som sa z toho veru nevystrabila, uz som nevedela co so sebou, nic nezaberalo. takze istotne by som sla, mozes si privodit len dalsie problemy.

sss777
5. dec 2022

Určite sa spoj s lekárom, môže byť za tým absces a to už nie je sranda, na 4.den antibiotickej liečby by si už mala cítiť zlepšenie.

pralinka25
5. dec 2022

mozno zmenit lieky. urcite by som s tym sla znovu k Dr. antibiotika by uz za 4 dni mali zabrat

strasko
5. dec 2022

mne na angínu tiež pomohli len ATB, no na bolesť hrdla som objavila pri poslednej chorobe parádny recept - 3% peroxid vodíka z lekárne zriediť podľa návodu na fľaške a kloktať 2-3x denne. Skús prípadne zázvorový čas zo strúhaného zázvoru vypiť teplý a šup do postele. Ak máš ale pocit, že sa ti stav nezlepšuje alebo dokonca zhoršuje, minimálne zavolaj svojmu MUDr.

lilke
5. dec 2022

Pred rokmi som tu čítala radu jednej mamičky, ktorú jej dala pediatrička: potierať mandle propolisom, jej dcéra mávala dovtedy pravidelne hnisavé angíny. Aj nám to zaberá, a hlavne hneď stlmi bolesť a škrabanie, odporúčam.

janinah
5. dec 2022

Také bolesti som mala pri covide,porovnateľné s bolesťami po operácii mandlí. Bolesť sa rieši ako každá ina-analgetika,mne pomáhal flector,je na predpis.

deedol
5. dec 2022

Prave som tiez chora, nezabrali mi atb, dnes mi zmenili. Pytaj si crp (ja som mala v piatok aj dnes 150) a podla vysledku iny typ atb, pripadne vyter. Skore uzdravenie

gabika8855
5. dec 2022

Mne tiez tvrdili ze angina angina aj 2x menili antibiotika odisla som na pohotovost na orl ze uz druhe lieky zas nezaberaju ekdze bol vikend a tam ze ved to je mononukleoza

basska_b
5. dec 2022

Zazvor skus žuť... ale uprimnu sustrast, ja mam velke mandle a na anginy mam nabeh a vzdy to odtrpim

marrydreamkas
5. dec 2022

mne pomohol na bolest hrdla (nie angina) zabal z masti okolo krku, lebo strepfen, co mi vzdy zaberal vobec neulavil, az zabal mi pomohol, potom kloktat vincentku a dnes mi poradila kolegyna ze super zabera vykloktat domacou palenkou

xsandrax
5. dec 2022

Ak ta moc boli hrdlo normálne si šupni tabletku od bolesti a utlmí ti to 🙂 ja som to tak robila, keď som sa chcela nejesť, inak to bolo nemožné

dzina007
5. dec 2022

Mne na anginu okrem antibiotik dali na bolest lieky Novalgin. Kym poriadne zaucinkovali atb som ich hltala jak lentilky. 🙈

sunshine_18
6. dec 2022

Dorithricin, nariedit betadin 1/10 s vodou a kloktat, Salviovy čaj pit, tantum verde kloktat