Nevysvetliteľná únava

30. mar 2021

Ahojte žienky chcem sa s vami poradiť. Som celé dni unavená mam 34 rokov a mam jedno 2 ročné dieťa. Chodím spať o 23:00 a vstávam o 07.00 alebo o 08.00. Proste celé dni iba tak prežívam a čakám kedy príde noc. Som ako chodiaca mátoha. Krv mam dobrú brali mi ju pred mesiacom. Pijem menej vody mohlo by to byt z toho? Inač rozmýšlam či to nemôže byť aj depresia, nič ma nebaví iba by som spala čo sa vlastne ani nedá kedže mam dieťa. Další problém je aj v tom že dieťa spí v posteli s nami takže ta kvalita spánku je nič moc. Ste aj vy také unavené či nie?

felicita027
30. mar 2021

určite to môže byť vodou aj ja keď niekedy pijem málo som podráždená, unavená, nič sa mi nechce a najradšej by som spala a keď sa napijem tak hneď je mi lepšie a aj tou kvalitou spánku to môže byť niekedy aj 4hodiny kvalitného spánku sú viac ako 12 hodín nekvalitného 🙂

evulienkaeko
30. mar 2021

Inak ja mam to iste. Tiez mam take stare dieta ako ty a tiez niekedy len cakam kedy bude vecer. A velmi rozmyslam, ze to bude tou vodou. Ale ja to mam aj z toho celeho, cele dni to iste, clovek musi sedet doma. Mozno to bude lepsie teraz ked pride leto.

nadzieja
30. mar 2021

Mne rak bo, keď mal syn 3roky.. S o a som k 😷 vi, že som príšerne unavená.... Urobil testy, zistil nefunkcnu stitnu žľazu.... Dali lieky, upravilo sa to....

vikusjk
30. mar 2021

Jedz vela cerstveho ovocia a zeleniny, samozrejme aj normalne jedlo, ktore ti doda energiu. Daj si cokoladu a pi viac vody. Chod von na prechadzku, dopraj mozgu trochu zmenu a ine podnety na rozmyslanie, ako mas doma. A v sobotu/nedelu popros manzela/partnera, aby bol rano s dietatom on a ty si pospi.

cookie29
30. mar 2021

Jarna unava, depresia, vycerpanost, psychika... ono toho je vela. Pises, ze krv Ti brali, ale co Ti robili? Len nejaky zaklad, alebo aj nieco detailnejsie? Stitna zlaza? Zelezo? Vitaminy? Mas nejake konicky? Hobby? Nieco co Ta bavi? Alebo mas len pocit, ze dokolecka to iste?

deti95060810
30. mar 2021

podobá sa to na depresiu... len diagnostikovať ju musí lekár na základe vyšetrení, nie my tu na MK... Skús navštíviť odborného lekára...Držím palce.

via88
30. mar 2021

Moze to byt vsetko co pises dokopy, mne uz tak bolo na konci rodicovskej, nastupila som do prace a prebrala som sa.

sszuzu8
30. mar 2021

Jarná únava 🙂

nevenka
30. mar 2021

Co znamena, ze "krv mam dobru", co vsetko Ti brali, ake parametre? Minimalne zelezo - to asi myslis, ze je okej. TSH na stitnu zlazu Ti aspon brali? Aky mas tlak a pulz?

fantaghiro21
30. mar 2021

Ja som prvýkrát mala túto únavu pri prvej dcérka, nevladala som vstať z postele, každy milimeter tela ma bolel. Zistili mi nedostatok B12. Teraz mam dve dcéry, jedna z toho autista, a mam to opat.a nemám kedy ísť na injekcie... Tak niektoré dni len prežívame. Ale samozrejme trpím aj depresiami, neskurocnou unavou,...
Posledné 4 roky boli na mňa extrémne náročné. Predčasne pôrody, rizikové tehotenstva (na 6 mesiacov zavretá v nemocníci dokopy pri obidvoch dcérkach), dcérky staršia mala veľmi náročný štart do života, oživovania na dennom poradku, 15 doktorov, revala 1.rpk vkuse, zistenie autizmu, hyperaktivity.. ,do toho sťahovania, kúpa chalupy, prerabky, choroby, koorona, neistota...
Takže mňa toto všetko položilo a potrebujem ísť oapt na injekcnu kúru

gbgb
30. mar 2021

Kupila som si v lekarni vitaminy pre tehotne a pomohlo mi to na tu unavu pri detskach 🤣

panelacikova
30. mar 2021

čo znamená výraz "krv mám dobrú"? ide o to, čo konkrétne ti lekár bral, aké odbery? môže to byť milión diagnóz, ktoré sa neukážu v základnom krvnom obraze... alebo nedostatok železa napríklad. hocičo. menej ale i viac závažné... takúto dlhotrvajúcu únavu je potrebné riešiť určite s lekárom a nie na koníku.

panelacikova
30. mar 2021

@nevenka až teraz pozerám diskusiu, že podobne zmýšľame 😀

avril299
30. mar 2021

skus brat pravidelne magnezium + dodrziavat pitny rezim ako tu uz bolo spominane

kaktus87
30. mar 2021

Ja mam presne to iste

beata444
31. mar 2021

Ja tak zvyknem mať tiež... mám dvojročné dieťatko, ktoré ešte kojím...spí tiež s nami a v noci si pýta mliečko 2 - 3 razy...ani nehovorím aká som bola doteraz unavená...no povedala som si musím s tým niečo robiť...začala som brať železo, magnézium, pohyb vonku, začala som jesť čierny sézam, ale čo sa zmenilo dcérka začala spinkať ráno dlhšie, tak do 9:30 a ja som sa konečne🙏vyspala.... mám lepšiu náladu,lepšie mito myslí...a čo z toho mi na koniec pomohlo bolo sa iba dobre sa vyspať...takže popros muža nech sa venuje dieťatku a ty sa vyspi...🙂