Nevoľnosť počas zápchy

8. apr 2024

Je bezne mat pocity nevolnosti, tazoby na zaludku, pocas niekolko dni trvajucej zapchy? Moze ta nevolnost pramenit prave z toho?

majamat
8. apr 2024

samozrejme.
vezmi si, ze organy maju v brusnej dutine svoje meisto, ak mas niekolkodnovu zapchu, creva su plne a to tlaci na okolite organy, ktore sa tam nezmestia, reps aj tie creva sa tam nezmestia a vytlacaju sa dohora.

majamat
8. apr 2024

no ak by sa vyskytlo vracanie, kedy by zvratky zapachali ako stolica, treba okamzite vyhladat lekara.

autor
8. apr 2024

@majamat a co to znamena, ked zvratky zapachaju ako stolica?

majamat
8. apr 2024

to znamena, ze obsah criev nemoze ist spodkom, ale ide vrchom. je to priznak zauzlenych criev. je to akutny stav.

bezne sa to nestava, vacsinou je nejaky dovod, ale pre istotu na to upozornujem.

tam su casto aj ine priznaky - slabost, malatnost, schvatenost, bolesti brucha, kolapsove stavy, moze byt aj horucka.

mmirka02
8. apr 2024

A skúšala si vyriešiť tento problém ?

autor
8. apr 2024

@mmirka02 ako to myslis?

taktotedanie
9. apr 2024

Tvoje odpovede su absolutne neadekvatne ked sa ta niekto nieco pyta

autor
9. apr 2024

@taktotedanie mne sa zda absolutne neadekvatny tvoj komentar. Takze sme si kvit.

tamitamitami
9. apr 2024

Však ak máš niekoľko dní zápchu je na mieste začať to riešiť, či už prírodným preháňadlom alebo zájsť do lekárne a poradiť sa tam (je kopa možnosti čípky, sirupy a ak nič nezaberie tak smer lekár).

autor
9. apr 2024

@tamitamitami ano, samozrejme, ze to riesim 🙂 Ja ani nerozumiem otazke, ci som to skusala nejak riesit, ved jasne ze ano, ze nebudem trpiet ked nemusim. Mna len zaujimalo, ze pocas tych dni, ked ta zapcha tam je a je mi vtedy nevolno, ci to moze suvisiet prave s tou zapchou. Ci maju take pocity pri zapche aj ini ludia, a pod. Alebo ci to mam len ja a tym padom to bude asi pramenit odinade. S lekarkou mame “dohodu” ze skusam upravit stravu, zaradit viac vlakniny, pohybu, tekutin atd, a ked napriek tomu pocas niekolkych dni zapcha neprechadza, mam prehanadlo ktore mi pomoze.

tamitamitami
9. apr 2024

Môže to spolu súvisieť, kľudne choď za dr znova a povedz jej že sa pridala aj nevoľnosť...môže to byť celé aj prejav napríklad alergie/intolerancie.

majamat
9. apr 2024

skus denne ovsene vlocky. bud namocene, alebo ovsenu kasu. asi radsej zacni pomaly.

a neprehanaj to s bielkovinami, udajne mozu nicit crevnu mikrobiotu.

mozes skusit probiotika.

ja mavam obcas zapchu. teraz cez velku noc - kolaciky, salat, rezniky a zapcha jak vysita. teraz sa snazim dietovat, jem fakt vela zeleniny a zapcha stale, ajked menej.
no ked som jedla ovsenu kasu denne, skoro ma az prehanalo. ovsene vlocky su fakt zazrak v tomto, ale chce to dlhodobo jest.
kludne mozes najskor zacat 1PL a zaliat horucou vodou, pripadne ak chces mliekom. aby napucali.

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
9. apr 2024

namiesaj namocene vlocky kludne do jogurtu