Nevoľnosť počas jedenia

21. aug 2024

Uz roky trpim na traviace problemy, nikdy nic nezistili. Ze vraj nejaka funkcna porucha. Mala som ct bruchu a gastroskopiu v aprili, vcsetko bolo ok. Ale uz cez 2 tyzdne mi je zle od zaludka, citim ze mi netravi, naduva ma, mavam pocit na zvracanie. Par dni ma aj pichalo v zlcniku. Bola som u dr. Usg v norme aj krvny obraz. Posledne dni som si ale vsimla ze ked nieco zjem (sice nie stale) tak uz pocas jedenie mi ostane nevolno, ako keby mi prebehol mraz po chrbte a ostane mi zle a citim aj taky neprijemny pocit medzi lopatkami. Dr na to nic nepovedal. Ze mam drzat dietu, tu ale drzim uz 2 tyzdne. Jem iba hrianky, slabu zeleninovu polievku s mrkvou a zemiakmi, dusene maso. Davam si pancreolan a rowachol ale zlepsenie ziadne nevidim. Nejake rady alebo typy? Dakujem

jaskolka
21. aug 2024

Nemáš nejaké stresové obdobie? Lebo keď výsledky máš všetky v poriadku, tak to môže byť aj psychického pôvodu.

tamvtme
21. aug 2024

vysetrovali ta na potravinove alergie/celiakiu/histaminovu intoleranciu?

autor
21. aug 2024

@tamvtme ano, vsetko negat

autor
21. aug 2024

@jaskolka som v strese. Zacinam novu pracu od septembra

pribinak
21. aug 2024

Máš odpozorované napr ktoré potraviny tá zaťažujú? Že by si ich na čas vylúčila z jedálnička?

autor
21. aug 2024

@pribinak vobec nie. Snazila som sa o to ale nemam pocit ze by to bola nejaka konkretna potravina