Nevoľnosť po masáži chrbta

9. aug 2024

Ahojte. Po masáži chrbta mi vždy býva pár hodín nevoľno. Vyskúšala som dve masérky. Jedna mi povedala, že je to v poriadku uvoľňuje sa von niečo zlé. Ja sa však bojím ísť na ďalšiu masáž je mi potom dlho na vracanie. Z čoho to môže byť?

esteris
9. aug 2024

Zvykli ti po nich naliať nejaký nápoj? Mne takto bývalo zle po thajských masážach z ich zázvorového čaju, ktorý na konci podávali.

di1234
9. aug 2024

Je to normálne. Masážou ti uvoľnia celé svalstvo, rozmasírujú spazmy. Točenie hlavy či mierna nevoľnosť je v poriadku. Samozrejme ak netrvá pridlho a nie je pre teba vyslovene obmedzujúca. Niektorí maséri dokonca odporúčajú dať si na večer paralen po masáži.

rozculena
9. aug 2024

točí sa ti pri tom aj hlava?

minenkak
9. aug 2024

Je to normálne,veľa pi ,spí a teplo.Masaz je fest veľký zásah ,môj muž keď ho obankujem spí aj trinásť hodín

anketkarka
10. aug 2024

Máš nejakú diagnózu s chrbticou? Ješ pred masážou? Masáž Ti robí masér len s kurzom, alebo má na to aj školu? Tí čo majú aj školu, tí Ti vedia poradiť a vedia koho masírovať nemôžu. Tí čo majú len pár dní kurz, tak tí nevedia posúdiť Tvoj zdravotný stav. Možno máš nejakú ešte nezistenú diagnózu a masáž ju len zvýrazňuje. Riešila by som u lekára, keď máš bolesti a masáž Ti ešte k tomu aj škodí.

autor
10. aug 2024

@esteris nie nič 🤷🏻‍♀️

autor
10. aug 2024

@rozculena áno

autor
10. aug 2024

@anketkarka nemám bolesti, ani veľké problémy s chrbticou. Chcela som len relaxačnú masáž a určite to boli baby s kurzom... máme ale novú v meste zo SZŠ tak vyskúšam a na začiatok jej poviem.

autor
10. aug 2024

@minenkak fíha. Ony mi tvrdili, že to tak má byť lebo sa vyplavujú toxíny 🤷🏻‍♀️ niečo také

rozculena
10. aug 2024

to máš z krčnej chrbtice,nemáš s ňou problémy? Nemusíš mať ani bolesti,ja tiež nemám nejaké veľlké,ale nález tam mám.
Mohla si tam mať spazmy,ktoré držali krk v určitej polohe,oni ti to pouvoľňovali.Mne sa to tiež niekedy stáva,aj niekoľko dní sa mi krúti hlava a mám jemný pocit na vracanie.Ono to prejde,ale na budúce maserku upozorni.
Hlavne nezakláňaj hlavu a neotáčaj s ňou v zaklonenej polohe.

autor
10. aug 2024

@rozculena ďakujem 🙂

stanulienkat
10. aug 2024

Veľmi veľa masérov ma upozornilo dopredu, že po masázi mi môže byť nevoľno, môže ma bolieť hlava a môže sa mi točiť hlava. Je to po uvoľnenom svalstve po masáži. Mám byť v kľude, nenamáhať sa a piť veľa tekutín.

autor
10. aug 2024

@stanulienkat no tak v tom prípade sa radšej masáži musím vyhnúť. Škoda

stanulienkat
10. aug 2024

Nemusis sa vyhnut. Len sa zariad, ze to moze nastat. Alebo vyuzi elektroliecbu. Aj ta je fajn.

autor
10. aug 2024

@stanulienkat no mne bolo tak zle že už to nechcem zažiť 🤷🏻‍♀️

minenkak
10. aug 2024

Ja som po prvej masáži mala úplne zablokovanú čeľusť,skoro týždeň