Nevoľnosť po jedle

27. sep 2024

Ahojte je tu niekto s podobným problémom? Už je to vyše mesiaca čo sa trápim s "pokazeným žalúdkom" alebo lepšie povedané s pokazeným trávením (po zjedení pokazeneho jedla). Na gastre som bola , zmeny na sliznici neboli žiadne, dostala som Itoprid na zlepšenie trávenia, každý druhy deň beriem Emaneru a dávam si každý deň aj traviace enzymy konkrétne Pangrol a probiotika. Brali mi vzorky na celiakiu + nejaké imunitne ochorenie žaludka ale vysledky budú az o týždeň. Helikobakter je negatívny. Mám dni kedy je to v pohode že mi nič nie je ale potom príde deň alebo lepšie povedané moment kedy mi príde po jedle veľmi nevoľno až na vracanie. Síce nevraciam ale tá nevoľnosť je veľmi nepríjemná- nasadim hneď žalúdočné kvapky a pangrol a potom to do hodinky, dve prejde. Všimla som si že keď tá nevoľnosť príde tak je to väčšinou večer keď zjem niečo po 18stej hodine. Čím to môže byť? Prejde to niekedy?

ssimusska
27. sep 2024

Mala som podobne, bolo mi zle po každom jedle hocikedy zjedenom. Nikto mi nič nezistil, žiadne intolerancie. Samé sa to ako keby opravilo. Doteraz neviem čo mi bolo, tak sa prikláňam, že stres aj keď nemal byť z čoho. 😅

kavasmliekom
27. sep 2024

Čiže pred mesiacom si zjedla niečo pokazené a odvtedy ti je stsle zle po jedle?
Asi treba odsledovať ktoré potraviny ti robia zle, akú porciu zješ.
Možno ti niečo nesedí. Choď na to vylúčovacou metódou. Vždy, keď ti bude zle, napíš si, čo si jedla. Po týždni by si mohla na to prísť.

name_354
27. sep 2024

Mna vzdy po jedle napina zacne ma dusit a myslim si ze kazdu chvilu za dovracam alebo skolabujem.

name_354
27. sep 2024

Skuste Buscopan je to liek na žalúdok mne veľmi pomaha😊

autor
27. sep 2024

@name_354 a dávate si ho vtedy keď začínate pociťovať nevoľnosť? Či?

autor
27. sep 2024

@kavasmliekom ano presne tak..pred mesiacom som zjedla pokazené jedlo a odvtedy mám takéto problémy..začínam byť z toho zúfalá už🥲

vanilkovazmrzka
27. sep 2024

Moze to byt stresom, mozno sama podvedome cakas ze ti zas po jedle bude zle, a sama to vsugerujes
Teda az nemas alergiu alebo intoleranciu na nejaku zlozku potravy
Skusala si vylucovacou metodou, ze po com ti je dobre a po com zle?

name_354
27. sep 2024

Ako kedy niekedy hned po jedle hlavne ked som v skole pretoze ma napina a je mi zle