Neviem sa zhlboka nadýchnuť

13. nov 2019

Zdravím, mam taký menší problém. Mam pocit uz asi tak tretí deň ze sa nedokážem poriadne nadýchnuť, bol som u obvodného a ten mi povedal že mam dýchanie čisté, antidepresiva beriem uz druhý týždeň ale stale nič. Dnes som aj nasadil lieky na vysoký tlak tak ja uz neviem či toto všetko je len v hlave alebo je to ozaj dáka choroba. Nevedeli by ste mi poradiť? Za odpoveď ďakujem

zuzkap142
13. nov 2019

Ja som to tiez mala aj v tehotenstve pomáhalo mi zývanie vtedy som sa vedela tak zhlboka nadýchnuť.

autor
13. nov 2019

@zuzkap142 mne zývanie moc nepomáha a neviem prečo, aj ked si náhodou zývnem tak stále mám taký pocit. Občas sa mi podarí normálne nadýchnuť a potom príde ako taká úľava a potom zase nič.

mareka49
13. nov 2019

Smer alergologia, môže to byť začínajúca astma

renatka1985
13. nov 2019

u mna sa podobne prejavila silna alergicka reakcia. obvodak nepocul nic, az spirometria potvrdila problem. pomohla jedna hydrocortisonovka do zadku 🙂 - ako hovori Mareka, smer alergolog alebo plucne. Nechapem, ako ta moze s takou tazkostou obvodak odbit a neriesit dalej.

autor
13. nov 2019

Ako minulý piatok som dostal alergickú reakciu na mandarínky a bol dom na pohotovosti, tam mi tiež povedali ze dýchanie je čisté. Dnes som bol u ďalšej doktorky a tá tiež povedala ze všetko je v poriadku a je treba zhodiť len pár kíl. Tak ale spýtam sa to na tej alergolii na to dýchanie. Ďakujem za odpovede, ked zistím co mi je tak to sem napíšem (pravdaže ak zistím)

zuzi0911
13. nov 2019

Chrbtica a psychika. Nemysli na to a rozdychas sa.
Poznám to

malebiele
13. nov 2019

Chod si dat vysetrit srdce, pytaj si echo, ekg nemusi nic ukazat.. pre istotu

martyzpp
13. nov 2019

U mňa to býva dosť často chrbtica. Pár dní to tak je a potom to prejde.

otazka1
13. nov 2019

Ahoj, mozno pomozem. Mavam to pri extremnej unave, daj si magnezium, vypi vela vody a chod spat✌️odporucil mi to aj neurolog - magnezium a oddych, resp. pravidelny rezim, ziadne party, alkohol atd 🙄

autor
13. nov 2019

@otazka1 práveže ja nepijem alkohol, skúsim to magnézium ale ďakujem za radu a @malabiele na kardiu som bol pred mesiacom a robil mi asi len EKG ale to bolo v pohode. Čo som mal vyšetrenia krvy tak to bolo v pohode len trochu zvýšený cukor , krvný obraz bol v pohode a toto všetko su max 2 dni staré výsledky. Asi nepoznáte dake cviky alebo dačo na tu chrbticu.

danielahamar
13. nov 2019

Kúp si quajacuran, ak sa chceš uvilnit, poznám ten pocit, zo stresu to nie je, teda aspoň u mňa, ja to mam zo zla z ľudí, z miesta a tak

malebiele
14. nov 2019

Zo skusenosti viem, ze ekg nemusi nic ukazat, ani vysledky krvi, javi sa ze je vsetko ok a pritom moze byt problém so srdcom, az echo ukazalo kde je problem

martina2005
19. nov 2019

Je to z psychiky. Prvý krát keď mi to začalo som nevedela dýchať mesiac v kuse. Po troch rokoch zas a tiež aj dva mesiace takýto stav. Je to veľmi nepríjemné. Skús lexaurin, na YouTube si nájdi techniky dýchania pri panike.. mne to pomohlo