Neviem sa zhlboka nadýchnuť

maaaria3
26. jan 2016

Ahojte, mám problém a už neviem, čo s ním... s pocitom nedostatočného dýchania / že sa neviem poriadne nadýchnuť/ som problém mávala niekedy, ale vždy po chvíli ustúpil... no už týždeň neviem dýchať od rána do večera, v noci neviem zaspať a ak sa mi to aj podarí /diazepam/, asi o tretej sa zobudím na to, ako lapám po dychu opať, a kolotoč začína odznova... som z toho vyčerpaná, bojím sa, ako zvládnem vobec ísť do práce... v minulosti, aj počas tehotenstva som trpela úzkosťami, no neliečila som to / navštívila som psychológa a ten mi navrhol lieky, to som nechcela/...... v poriadku som nebola ani potom, no úzkosti sa zmiernili a vždy to boli len psychické stavy, nikdy mi to neprešlo do telesných prejavov... myslím, že sa nejedná o panickú poruchu, lebo nejde o ataky, skrátka len celý deň a noc lapám po dychu, v noci sa pridáva triaška... máte niekto podobnú skúsenosť? budem rada za akýkoľvek komentár, ďakujem pekne

ammellia
26. jan 2016

Navrhujem navstevu lekara, mne to znie ako priznaky astmy.

alusha
26. jan 2016

test na tetaniu ti robili? mne to pripada ako tetania

8291
26. jan 2016

Mne to tiež pripadá ako tetánia,ked máš pocit nedostatku vzduchu a nevieš sa rozdychaj,tak skus predýchať do sáčku a uvidíš,malo by sa to zlepšiť,a samozrejme návšteva opäť lekára a minimálne by ta mal poslať na spirometriu,takto cez MK to moja nikto nevyrieši

cervenaruza123
26. jan 2016

Urcite chod k lekarovi, to nie je sranda, ked nevies poriadne dychat tak dlho.

lubi40
26. jan 2016

ja som mala podobne pocity, isla som k lekarovi, merali my objem pluc a mala som 105% - tiez som si myslela, ze astme (som alergicka). Lekar mi povedal, ze je to psychicke. Nemala som pocit, ze by ma nieco trapilo, tak sa mi to zdalo divne, ale fakto me, ze ked som zmenila pracu, tak to uplne zmizlo. Cize to bolo psychicke. Mozno si ani neuvedomujes, ze ta nieco trapi, tazi a toto je sposob, ako si telo pyta zmenu. Ak je to, ale tak vazne, ze sa v noci budis a lapas po dychu, urcite by som zasla za lekarom a aj za psychologom (ak bude treba). Drzim palce

mnamko
26. jan 2016

Kup si v lekarni Persen mne to pomohlo

cammille
26. jan 2016

Podla mna psychika...mala som podobne stavy, nadtadtie mi zo preslo...ak ti to ale uz dlhsie trva, treba jednoznacne navstivit psychiatra, ak sa psychika prejavuje uz aj fyzicky, najvyssi cas...pises ze lieky nechces, no tak potom sa musis sama rozhodnut, ci to zvladnes aj bez nich...😊

lienka_snehulienka
26. jan 2016

Poznám, ja som si podobne ako @lubi40 myslela, že to súvisí s alergiou/astmou, vtedy som však aj mala biedne výsledky spirometrie. Doktorka mi dala inhalátor, prešlo to. Neskôr som vypozorovala, že sa mi to objavuje, keď ma niečo ťaží, čiže tiež psychika.
Takže by som ti tak, ako baby predo mnou, radila ísť v prvom rade k lekárovi, aby si mala istotu, že to nie je nejaký zdravotný problém a keď sa úkaže, že je všetko v poriadku, riešiť psychológa. (Resp. psychológa môžeš riešiť popri tom, aby si nestrácala čas.) Skús porozmýšľať, či nie je niečo, čo ťa stresuje, trápi, čoho sa dlhodobo obávaš atď. Psychológ by ti mal pomôcť sa v tom zorientovať a nájsť spolu s tebou spôsob, ako s tým pracovať, ako to odbúrať. To ale samozrejme nie je otázka jedného sedenia. Daj vedieť, ako si dopadla...

paris3
26. jan 2016

@maaaria3 ako pisali kocky, ist k lekarovi ... podla toho, co si popisala, si myslim, ze pravdepodobne to mozes mat psychickeho povodu. jednak tie priznaky o tom nasvedcuju a aj sama si pisala, ze si uz mala problem s uzkostami. niekedy si ani nemusis uvedomovat, ze by ta nieco tazilo. jednoducho to je len taky 'blby pocit'. a panicka porucha to nemusi byt, ale napriklad uzkostna porucha ano... hlavne ked mas len taky vseobecny pocit stiesnenosti a nevies ani z coho....

maaaria3
autor
26. jan 2016

ďakujem za odpovede🙂 Začnem hľadať odbornú pomoc, lebo už 5 rokov s tým všeličím bojujem sama, ale telesné som to nikdy nemala, memocť dýchať je strašný stav

silvicka247
3. feb 2016

@lubi40 ja som to mala tiež a bolo to kvôli práci...vymenila som prácu a po mesiaci to prešlo...

renca55
3. feb 2016

@maaaria3 Ja s tym bojujem uz 2 roky...mozes mi napísat IP ked chces. 🙂

lubina
3. feb 2016

@maaaria3 ja som sa stale snazila takto nadychovat ale neslo...u lekara mi zistili dost tazku anemiu, nedostatok zeleza, co vlastne znamenalo, ze som mala akoby nedostatok kyslika, a´j ked kyslika bolo dost. Bol to nedostatok krvného farbiva, ktore rozvadza ten kysik v tele. Dostala som zelezo vo forme liekov, robili aj dalsie vysetrenia, preco mam nedostatok zeleza...ale to nie je podstatne, ide len o to, ze ak sa stale nadychujes moze to byt aj z nedostatku zeleza, treba si dat skontrolovat krv...

silvicka247
3. feb 2016

@lubina aj ja som to mala z nedostatku železa...Teraz bierem pravidelne vitamín C, železo a magnezium zdravú stravu a športujem a zatiaľ som o.k...

maaaria3
autor
3. feb 2016

ďakujem pekne, tiež ma napadlo železo, pretože som extrémne bledá, všetci ma na to stále upozornujú🙂 Ale mám pocit, že to zhoršuje aj stres, taký pocit napatia.. to železo skúsim veru, vďaka ešte raz

lubina
4. feb 2016

@silvicka247 aj mne sa to zlepsilo, jeden tyzden v mesiaci beriem zelezo a tiez ten vitamin C, aby sa to dobre vstrebavalo a tiez sa snazim zdravo stravovat, tak to mam pod kontrolou...hlavne je zistit, z coho to je, potom sa s tym da aj nieco robit 🙂

katuliena82
4. feb 2016

necitala som predosle prispevky, ale ja som mala problem s dychom kvoli histaminovej intolerancii. A odkedy si davam pozor na stravu, zlepsilo sa to

lubina
4. feb 2016

@maaaria3 ale mala by si si dat vysetrit krv, lebo nasadzovat si zelezo sama nie je asi najlepsi napad...ale mas pravdu, ak si bleda asi to bude ono...len treba zistit preco mas nedostatok zeleza, alebo sa aspon pokusit, pretoze u mna to po vsetkych vysetreniach uzavreli ako anemia nezisteneho povodu...

katuliena82
4. feb 2016

@lubina anemia moze byt aj z dovodu nedostatocneho vstrebavania zeleza. Ked sice clovek je stravu bohatu na zelezo, ale kvoli alergiam alebo intoleranciam nedokaze ziviny stravit. Ale jasne, to je len jeden dovod. Moze byt toho ovela viac

lubina
4. feb 2016

@katuliena82 presne, preto treba ist k lekarovi, aby zistili, ci ma nedostatok zeleza, alebo preco ma anemiu, aj nedostatok vitaminu B sposobuje anemiu...ale to zisti len lekar a krvne testy...uz som si tym presla...

silvitita
4. feb 2016

@maaaria3 bude to zniet absurdne ale toto su priznaky z chrbtice skus cvičiť nahrievat sa...su tam stiahnute svaly poznam pripad kedy z chrbtice mal dotyčnypriznaky na infarkt trpnutie ruky .....

silvicka247
4. feb 2016

@silvitita aj to krčná chrbtica

womankc
4. feb 2016

@silvitita potvrdzujem tvoje slová , stalo sa to manželovi nemohol sa nadýchnuť , bolesť ako hovado , podozrenie na infarkt , nakoniec som na pohotovosti neurologičke ja musela ukázať prstom spazmu medzi lopatkami , lebo ona to " nevidela " opichla ho a do 20 minút bolo dobre .....

mamka_danka
4. feb 2016
Používateľ mamka_danka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamka_danka.

ach to su lekari niektori ...

lubka1983
4. feb 2016

ja som s tym bola u dr..skoncila so u plucneho..zatial nezistili nic len ze mam malu kapacitu pluc idem este na speci spirometriu....

erienka
4. feb 2016

tiez som to mala a bolo to psychicke, preslo to samo od seba

rokka
4. feb 2016

ja mam tiez tieto priznaky a urcite je to zo stresov...strasne je to neprijemne...hlavne ked som v klude, ked mam robotu alebo beham tak nic...mne inak pomohlo cvicenie...skacem jumping 3x do tyzdna, vtedy dycham uplne v pohode 😀 ...beriem praskove magnezium. Boze ja ked som sa chcela z hlboka nadychnut to bol cirkus ...steklila som sa v nose aby sa mi chcelo kychnut a vtedy som sa na paradu nadychla 😀 😀 😀. Bola som s tým aj u dr. ale ten ma vysmial, zevraj je to zo stresov.

sarinka1011
15. jan 2017

@renca55 ja to mam.uz tiez nejak.okolo roku a pol som.uz vicerpana vsetko testy su v poriadku neviem.co.stim.uz niekedy mi zacne bit aj srdce a vtedy.dostavam paniku uz ani nezaspim nevedel.bi.niekto s tim pomoct pocula.som.ze vela.ludi trpi s timto ochorenim je.to.velmy hnusny pocit dufam.ze to raz.prejde

rokka
15. jan 2017

Skus si obcas zacvicit alebo zabehat...uvidis ze je to len v tebe. Asi sa moc sledujeme...urcite to bude tym. Kup si magne B6. ☺

aninka421
2. feb 2017

@maaaria3 ahoj chcela som sa opytať ako ste na tom s tym vašim dychanim lebo take niečo sa aj mne,čo vam pomohlo?ďakujem