Neviem sa nadýchnuť .

itsmenela
14. jún 2020

Dobrý deň potrebovala by som poradiť . Som slabá astmatička . Mám problém s tým že sa neviem poriadne nadýchnuť . Dýchanie sa mi ako keby zastaví a aby som sa nadýchla musím na silu zívnuť . Viete mi poradiť čo mám robiť ? Toto sa mi deje iba občas hlavne večer ale niekedy aj cez deň . Ďakujem .

whatever1
14. jún 2020

@itsmenela Inhalator máš?

jany149
14. jún 2020

@itsmenela ja mám ľahkú astmu,mám na to sprej...
a toto čo opisuješ som mávala aj ja niekedy a vtedy som si strekla Ventolin a pomohlo

terezka1947
15. jún 2020

@itsmenela ja mam to iste....vobec neviem preco.
Pridam sa sem,ci sa nieco nedozviem.

romanka_369
15. jún 2020

Aj ja to obcas mavam a neviem preco🤷‍♀️..

7miriam77
15. jún 2020

mam slabu astmu a uzivam symbicort...Obcas mavam stav ako opisujes, nastastie je to len vynimocne...vtedy si uzijem este jednu davku symbicortu...Predpisuje sa aj Ventolin

terezka1947
15. jún 2020

Baby...ako vam prisli na slabu astmu?

7miriam77
15. jún 2020

@terezka1947 robili mi testy na alergie, astma vznika z alergie, ked sa ta alergia nelieci a vcas nepodchyti. Potom existuje taky pristroj spirometria...tam im to ukaze

7miriam77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
terezka1947
15. jún 2020

@7miriam77 hm...ja,som ten moj problem riesila s obvodackou

terezka1947
15. jún 2020

@terezka1947 populosielala ma na interne,kardio...atd. a vsetko ok. Po porodocg,oboch cisarskych som iba predychavala...akoby mi.niekto stlacil hrudnik. Aj teraz mavam sem tam taky stav...ale neviem,ci to psychika,ci co.
Poslala ma pred XYrokmi aj na nejaky pristoj,kde som.dychala....mozno ta spirometria. A viem,ze ta zena,ky.ho obsluhivala mi vravela,ze strasne slabu kapacitu pluc mam. Ze ci fajcim.
A zvyknem sa zadychat po vybehnuti po schodoch,ale nie vzdy....alebo ked ideme na turu,zo zaciatku mam tiez tento problem.
Ale nikto ten vysledok z toho pristroja neriesil...ze mizno len som zle dychala.
Tak ja uz neviem.
Neviem,ci som alergik.....ale pred 2r.dozadu som pri mori chytila alergiu,bud z preteplenia alebo zo slnka(?),neviem.....

silviazlat
15. jún 2020

@itsmenela Mne lekár povedal, že je to zo stresu. Vymenila som prácu a prestalo to.

vierkainka
15. jún 2020

Aj ja mam to iste.. Mne na to pomáha Ventolin

jany149
15. jún 2020

@terezka1947 ja som si tiež trochu zanedbala alergiu a vyvinula sa z toho ľahká astma

normab
15. jún 2020

No mala by si mat vzdy pri sebe tzv. Zachranny sprej, napr. Ventolin.. a v noci spis dobre? A urcite si baby treba najst alergologicku, ta vas vysetri, spravi testy, aj spirometriu

leuska15leuska15
15. jún 2020

@itsmenela astmu síce nemám ale stáva sa mi to, že sa nemôžem nadýchnuť tak akoby naplno, musím si zivnut 🙂 🙂 ako opisuje ty. Ale stáva sa mi to len keď som v strese alebo unavená, niekedy aj dlhodobo celý týždeň-dva sa mi to deje. Ako mladšia som strávila celých 5 dní v pľúcnej nemocnici do Vysnych Hagoch a uzavreli to ako psychicky vyvolané. Nie je to aj tvoj prípad? Teraz už omnoho menej stresujem a poriadne spavam a stane sa mi to tak raz za 2 mesiace