Neviem pribrať

renata27322
8. mar 2024

Ahojte, potrebovala by som radu. Nedarí sa mi pribrať, síce mám ideálnu váhu podľa BMI, ale trčia mi panvové kosti a moji rodičia na to stále majú poznámky. Celý život som mala problém s priberaním, celkovo s jedením, pretože mám emetofóbiu a bojím sa, že ak sa náhodou prejem, tak budem zvracať. Keď som mala 14 som bola u psychiatričky a predpísala mi antidepresíva, vtedy som pribrala na 64kg, lenže nechcem to riešiť tabletkami. Snažím sa mať aj pohyb, predtým mi pomáhalo intenzívne silové cvičenie na to, aby som pribrala, no teraz intenzívne cvičenie nezvládam. Nejaké rady čo by mi mohlo pomôcť okrem prejedania alebo užívania nejakých doplnkov? Ďakujem 🙂

anjelicek26
8. mar 2024

A nebolo by lepsie riesit blbe komentare od rodicov? Mas normalnu vahu... pri kazdej postave to proste inak vyzera... byvas este u rodicov? Najvyssi cas ist mimo dosahu blbych komentarov... nie riesit prejedanie, doplnky a kraviny, aby si zodpovedala ich "idealu".

renata27322
autor
8. mar 2024

@anjelicek26 nejde len o rodičov, tiež by som rada dala hore aspoň 3kg, minulý rok som mala operáciu a vtedy som schudla na 50kg, ťažko sa mi priberalo na 53kg a momentálne som sa zastavila na tejto váhe

ibatanecnica
8. mar 2024

a ty sa ako cítiš? Máš pocit že potrebuješ pribrať? Ak áno prečo? Druhých nerieš. polož si otázku, či si ty spokojná sama so sebou. A od toho sa odraz.

renata27322
autor
8. mar 2024

@ibatanecnica chcela by som pribrať, som so sebou celkom spokojná ale stále sa vidím veľmi vychudnuto, aj keď partner mi hovorí, že nie som, občas sa tak vidím a trápi ma to. Keď som bola po operácii tak som doslova mala zo seba pocit, že sa strácam zo sveta s bola som z toho veľmi smutná, veľmi na mňa vplýva stres a hlavne počasie, občas jem len 2x za deň lebo viac nemám chuť

ibatanecnica
8. mar 2024

@renata27322 máš nejaké zdr. problémy? 2x denne je málo. Treba zistiť z čoho to nechutenstvo.

renata27322
autor
8. mar 2024

@ibatanecnica nemám, iba fóbiu a keď je zlé počasie tak nemám chuť do jedla, momentálne mám aj pms takže vtedy vôbec nemám chuť

januska12323
8. mar 2024

Nepotrebuješ jesť veľa ale často normálne porcie. Aj keď nemáš chuť daj si kúsok jedla.

ibatanecnica
8. mar 2024

skús robiť to, čo robia ženy, ktoré tvrdia, že nemôžu schudnúť , aj keď nič nejedia. Popri jedlách chrúmaj na čo máš chuť. oriešky, keksíky, nejaké drobnosti. Nemusí to byť hneď nezdravé a sladkosti. Nájdi si niečo čo ti chutí. Ja si kupujem rôzne ovocie alebo oriešky v čokoláde. Objavila som višne v horkej čokoláde. to je závislosť. Kyselkavé a horké. A hlavne nejedz veľa , tak ti nič nehrozí. Ja zjem napr. na obed iba polievku. Viac do seba nedostanem. Neskôr si dám druhé.

endzi83
8. mar 2024

@renata27322 ja to tiež riešim a odporúčam knihu Medicínske medium, druhú knihu zelerová šťava od A. Williama píše v nej o chudnutí, môžem Ti čo to poslať do správy.

blonde7119
9. mar 2024

Ahoj, tiež mám podobný problem. Mám vyšlú 163cm - ani 60kg…som rok po druhom pôrode a kojím…ale už nie veľa….jem a aj tak nepriberiem

kismarika
9. mar 2024

@renata27322 Ahoj,skús tabletky (existuje aj sirup) Perirol,môze ti ich predpísať aj obvodný lekár. Ja som ich brala už dávnejšie,naozaj som po nich mala väčšiu chuť do jedla. Tak isto mi pomáhali aj pri nespavosti😉

kismarika
9. mar 2024

@renata27322 *Peritol