Neviem, či sa dať testovať

22. okt 2020

Mám dilemu.. neviem či sa dať odtetsovať. Zajtra to u nás v BJ začína.. ja som na materskej a muž chodí do práce. Nechcem tam ísť len kvôli tomu, že nemám kde dať malého a nechcem ho tam brat a nedajbože sa ešte nakazí alebo on alebo ja.. ale podľa všetkého muž asi musí ísť keďže chodí do práce či ?? Respektíve keby sa on dal odtestovat a ja nie , tak by tiez nemohol chodiť do práce, lebo žijeme v jednom byte?? O samostatne testy mi nejde.. ja len keď si predstavím, že tam bude plno ľudí a boh vie koľko pozitívnych a mám tam ísť s dieťaťom... Teraz nam nič nie je , vlastne ani nikam nechodíme.. čo keď sa tam nakazime ??

brezza
22. okt 2020

Vsak nech ide najskor on a potom ty. Alebo naopak

autor
22. okt 2020

@brezza problém je , že on celý víkend pracuje, vrátane zajtrajška. On sa stihne odtestovat možno pred prácou ale obaja neviem či by sme to stihli.. no dajme tomu, že áno.. ale aj tak sa bojim tej nákazy

brezza
22. okt 2020

Nakazit ta moze aj muz ak chodi do prace

ella199230
22. okt 2020

Ja tiež presne kvôli tomuto na tie testy nepôjdem . Akurát som pozerala video ako to tam akože ma fungovať a ďakujem pekne.. 🙄 keby to zabezpečili tak, aby nehrozilo take riziko nakazenia tak by som nemala problém ísť .
Ja som tiež doma na materskej , ale priateľ ten tiež musí chodiť do práce .

autor
22. okt 2020

@ella199230 a neviete ako to bude s ním ? Lebo tí,čo nejdú na testy musia ostať 10 dní v karanténe.. ale čo keď priateľ chodí do práce ? Ten nemôže byť so mnou v jednom byte ?

ella199230
22. okt 2020

Netuším ako to je 🤷🏽‍♀️ Ale aj mna by to zaujimalo keby niekto vedel .
Ale myslím si , že to by nemal byt problém keď on pôjde na testy a vy nie, dostane ten certifikát alebo čo to bude a nemusí byt v karanténe a vy budete .

janulik2008
22. okt 2020

Takže tých 10 dní platí?
Ja tiež neviem ešte. Šla by som aj ale ... pôjdem negatívna náhodou to donesiem domov. Ja budem bez príznakov ale napr malá bude mať alebo otec.

janinah
22. okt 2020

@janulik2008 domov si to môžete doniesť odkialkolvek....už načase robiť čo treba a prestať strašiť s nakazením na stoličke odberovej....zoberte si respirátor,ak sa tak bojíte....

mina17
23. okt 2020

čo ja som zachytila neplatí 10 dní ale kto nemá test bude do 24.11 doma jeden člen ak nemá berie sa že nikto nemá vychádzať sa smie len do prace doktora a obchodu všade vás môžu vyzvať či mate test ak zistia že nie môžu vás nepustiť do obchodu, odmietnuť vyšetriť alebo dieťa ak ste z ním a ma pod 10 rokov a nemá vlastný test ..... ja ako matka dieťaťa sa dám testovať hlavne kôli dieťaťu

najk
23. okt 2020

@janinah ako sa da nechat si spravit vyter s nasadenym respiratorom?

haaadanka
23. okt 2020

ja nejdem urcite

daisylucky
23. okt 2020

Ani ja nejdem, manžel robí z domu a ja som doma s najmladším, prostredný do škôlky nemusí, najstaršieho mi snáď ospravedlnia zo skoly.

lili929
23. okt 2020

Ja sa bojim ist na to ich testovanie, sme zdravi, nikde sa nezhromazdujeme, ani do obchodu nechodime, manzel robi z domu a teraz sa mame vystavit tomu, ze si to odtial donesieme domov?
A za to ma ma drzat doma 10 dni, akoze im asi nedochadza, co to je byt zavrety doma s dietatom v byte este bez balkonu? Nie kazdy mame haciendu s pozemkom a zahradou...
My mame aspon to stastie, ze mame 10 km od bytu chalupu v prirode, kde teraz chodime, to sa ani tam nedostanem po novom, ano?

veronikaszabova
23. okt 2020

@lili929 ak nepojdes na test, tak od 2.11 do 15.11 budes doma.

majkeel
23. okt 2020

Je to zadarmo, clovek sa aspon dozvie, ci teda to ma a je bezpriznakovy, alebo to nema a este su ludia lenivi tam ist. :D
Ked budu ludia chori a mali by si zaplatit 70 eur za sukromny test, to by bolo ineho kriku.

anastazia93
23. okt 2020

Ja neviem no ale podľa mňa je väčšie riziko že sa nakaziť niekde v Lidli ako tam,kde budú germicidne ziarice, dezinfikovany priestor. U nás je to podobné, tiež sme doma, ja na materskej plus tehotná, ale nemám strach že by som sa nakazila.
Samozrejme tiež som zvedavá ako sa to tam bude zhromažďovať ale ako som počúvala ministra obrany, mne to prišlo v celku premyslené. Uvidíme zo záberov..

didaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
23. okt 2020

Za tých pár sekúnd bez ruska, čo trvá odber, sa tam asi ťažko niekto nakazí. Co je sprostosť je čakanie na výsledky. Lebo ľudia nebudú dodržiavať odstupy a nebudú mať kde ak príde naraz 100ludi...

zuzanka.zuzu
23. okt 2020

my neplánujeme ísť, ale ak budeme musieť kvôli niečomu, tak handra na hube nás nezachráni v tej uzatvorenej miestnosti ☹ popozeraj cez bazar respirátor a daj si poslať poštou kým sa ešte dá, lebo rúško ti je nahouby... obzvlášť ak si tehotná, neváhaj

u2jana
23. okt 2020

@didaa v obchode si nedavaju ludia - aspon ti pricetni - dole ruska...

mogaa
23. okt 2020

no pokiaľ chceš sedieť s dieťaťom 3týždne doma tak sa otestovať nemusíš dávať.....ale pochybujem že tvoje dieťa ti bude vďačné , veď ho na tú chvílu daj povarovať susedke alebo kamoške, rodine.....

mogaa
23. okt 2020

@zuzanka.zuzu len taká maličkosť - väčšina respirátorov cez bazár je použitých😉

janulik2008
23. okt 2020

@janinah poviem to takto áno môžem to doniesť. V škole sestra mala pozitivnu spolužiačku a nšťastie klop klop nič. Máme ešte týždeň čas tak sa rozhodnem ... alebo veď pekne prídem do roboty ako negatívna možno som len prenášač a HOP krásne to roznesiem v robote. A už vidím po 5tich nočných aká natešená budem. Okrem toho je to DOBROVOĽNÉ tam by podmienky byť nemali.

mogaa
23. okt 2020

@anastazia93 ľuďom to nevysvetlíš......tá armáda tam má byť preto aby zabezpečili potrebné rozostupy a čo som ráno pozerala - niektoré miesta sú pripravené super - tí čo čakajú - vonku stoličky na 2m od seba a aj testovanie sa bude robiť vonku pokiaľ to počasie dovolí

mogaa
23. okt 2020

@u2jana nie rúška si v obchode dole nedávajú ale väčšina ich má pod nosom - taká je bohužia realita, čiže to rúško je im na 2veci....

anastazia93
23. okt 2020

@simca06022011 nemá to byť náhodou nejako podľa abecedy a podľa času?
Určite sa budú dať dodržiavať rozostupy. Neverím že nie.

reagujempsychpo
23. okt 2020

@simca06022011 preco by sa za par sekund bez ruska niekto nemohol nakazit?

majamat
23. okt 2020

vsak nech sa da rano pred pracou otestovat a uvidis podla vysledku, ak bude negativny, je sanca, ze si negativna tiez a ak bude pozitivny, aj tak musi zostat doma.

majamat
23. okt 2020

@anastazia93 germicidne ziarice tam nebudu stale zapnute a ked nesvietia, ani nedezimfikuju.

majamat
23. okt 2020

inak podla mna,a k by aj mm rano nestihol v praci by mu mali umoznit dat sa otestovat. neviem teda v akom case to bude, ale predpokladam, ze asi cely den., a ty sa potom teda zariad podla jeho vysledku.