Neviditeľný strojček Invisalign - spokojnosť/nespokojnosť

zuzana0206
17. máj 2024

Ahojte, tie, ktoré máte, resp. ste mali neviditeľný strojček Invisalign, ako ste/boli ste spokojne? Viem, že je tu veľa diskusii o tom, ale ide mi hlavne o to, či dokáže vyrovnať aj predkus. Pripadne poraďte kliniku v Ba alebo v okoli, kde ste boli spokojne a aj cena bola primeraná. Niekde som našla za 3500€ a niekde aj za 5000-6000€. Dakujem

babovka2321
17. máj 2024

@zuzana0206 cena nie je rovnaka pre kazdeho, zavisi od stavu tvojho chrupu. Ja som dala 3800, ale nie v BA. Este ho mam a spokojna som velmi.

guudy
17. máj 2024

@zuzana0206 predkus sa zle riesi v dospelom veku. A ak by ste do toho aj sli, tak pocitaj s tymi 5-6 tis.
3,5 tis bude za viac kozmeticku upravu chrupu, predkus je najma funkcna vada.
Ci sa s tvojim predkusom da vobec nieco robit zistis len na konzultacii. Objednaj sa a uvidis. Drzim palce.

nairobi
17. máj 2024

@zuzana0206 momentálne nosím invisalign od Family dental care v Bratislave,,,zacala som v decembri 2023 a končím v júli 2024 a uz teraz mam niektoré zuby pekne vyrovnané,,, stalo má to 3300€ ,,,mozem len odporúčať, ale určite chod najskôr na konzultáciu, nech ti oni zhodnotia tvoj chrup,,,ja som napríklad nemala predkus ale opačne,predne zuby smerom dnu a rôzne prekrížené a teraz to mam uz krásne zarovnané,,,jedina nevýhoda tohto strojčeka je, ze sa s tým nesmie jesť a piť (iba čistá voda), zvyšok pijem so slamkou,,,pri jedle to musim dať dole a zuby znova umyť,,,ale nebanujem ze som do toho šla

janai1
17. máj 2024

Ja idem v štvrtok na konzultáciu do Family dental care. Treba sa objednať a konzultácia je bezplatná.

nttnnt
17. máj 2024

Co poznam a prestali ho nosit zacali sa im zuby krivit, takze nosia stale na noc nasady 🤦🏽‍♀️ to by ma teda ozaj nebavilo za tie prachy

nairobi
17. máj 2024

@nttnnt áno,budem nosiť na noc nasadu aj ja po dobu 3r...,,,na noc je to uz malina, horšie je nosenie 22h denne

chichua
17. máj 2024

Baby čo to nosíte, dáte prosím foto ako to vyzerá na zuboch.

korylan
17. máj 2024

Tiež mám tu skúsenosť,že vyrovnal pekne,ale časom sa zuby opäť vrátili do pôvodnej polohy. Aj ked sa po zložení nosili nočné.

oxana386
17. máj 2024

Aj ja aktuálne nosím 2.5 roka (uz som na konci liečby) a môžem len odporúčať. Za tie peniaze to určite stálo. Mne upravovali estetiku aj funkčnosť a výsledok je úžasný. Ale treba si na začiatku zvyknúť na vyberanie pri jedení. Mňa to spočiatku dosť obťažovalo, ale dá sa na to v pohode zvyknúť 👍

tanicka907
17. máj 2024

@nairobi Ahoj, v ktorej pobocke si bol? Dakujem

nairobi
17. máj 2024

@tanicka907 Family dental care na Kramaroch, tam chodim

corinne1108
17. máj 2024

Ja chodím tiež do Family Dental Care a spokojnosť

janocka
17. máj 2024

@zuzana0206 syn mal zly zhryz - spodne zuby pred vrchnymi. 2 roky nosil nocny strojcek, pomohol trochu. Potom sme mu dali Invisalign a ten spravil za par tyzdnov to, co nocny strojcek za 2 roky. Takze pomoze to aj na predkus. Ale u dospelych ta liecba bude trvat dlho a s neistym vysledkom. Syn ma 12r., invisalign ma 2 roky a este ho bude mat do obdobia, kym bude rast. Dr. hovoril, ze sme prisli prave vcas, lebo keby sme to zacali riesit v 15r., uz by bolo neskoro a muselo by sa to riesot operacne. Dieta je este vo vyvoji, da sa so sankou lepsie manipulovat.

janocka
17. máj 2024

@chichua moze byt aj foto dietata, ci chces vyslovene dospelka s invisalignom vidiet?

surama
22. máj 2024

@nttnnt Oni je to skor tak, ze je prva faza - vyrovnavacia a potom druha faza - udrziavacia. To je normalne, ze potom nosili este strojcek na noc, ved aj pri kovovom to tak je.

surama
22. máj 2024

@zuzana0206 Dnes mas us rozne znacky, najdes aj lacnejsie ako Invisalign.

zuzana0206
autor
22. máj 2024

Dakujem dievčatá za všetky odpovede, objednala som sa na konzultáciu a čakám na termín a uvidím, co sa s tým da robiť

zuzana0206
autor
22. máj 2024

@janai1 prosím ta ako dlho si čakala na termín na konzultáciu? Dakujem

janai1
22. máj 2024

@zuzana0206 týždeň. 16.5. v noci som poslala formulár čo majú na stránke. 17.5. mi volali a povedala som, že chcem čo najskôr a idem zajtra 23.5.

chichua
23. máj 2024

@janocka kľudne dieťaťa

janai1
23. máj 2024

@zuzana0206 bola som dnes na konzultácii. Trošku sklamanie lebo mi hneď povedali, že fixné nerobia iba invisalign aj keď na stránke majú uvedené aj fixné.
Konzultácia ale fajn, odpovedali na všetky info, vysvetlili ako funguje invisalign. Objednala som sa na vstupné vyšetrenie - 600€.

surama
23. máj 2024

@janai1 Vstupne vysetrenie 600e??? Fuha. Ja som neplatila nic, az za scan.

janai1
23. máj 2024

@surama no ved to sa robí pri vstupnom vyšetrení - RTG snímky, scan a fotky zubov a tváre

janai1
23. máj 2024
surama
23. máj 2024

@janai1 Ja som na vstupnom mala len rontgen - panoramu za 20e a potom som dosla inokedy na scan (potrebovala som jeden zub poriesit, inak by scan urobili hned) a ten stal 200e. Sumu za scan mi odratali z konecnej ceny strojceka, takze potom som uz len dosla po dlahy a vyplatila zvysok. Ale nemam Invisalign, ale inu znacku.

babovka2321
23. máj 2024

@surama uplne rovnako som to mala cenovo 20+200

janai1
23. máj 2024

@surama
@babovka2321 a koľko Vás to cele vyšlo ? Aký máte strojček?

babovka2321
23. máj 2024

@janai1 3800 komplet so vsetkymi kontrolami aj udrziavacim nocnym strojcekom, liecba vychadza na rok a popravde neviem, aku znacku strojceka mam, nikde to nemam uvedene

surama
23. máj 2024

@janai1 Ja som bola v Demident v Ke a oni si tie dlahy sami vyrabaju a vyslo ma to na 2740e vratane toho scanu. Este som len zacala liecbu, ale mam 14 dlah na 7 mesiacov.

zuzana0206
autor
24. máj 2024

@janai1 Dakujem za info, ja som im ten formulár na objednanie na konzultáciu poslala ešte minulý tyzden v piatok a zatiaľ sa neozvali a ani som sa tam nedovolala 🤷🏼‍♀️ skúsim v pondelok vyplniť formulár ešte raz.