Neutíchajúca bolesť po trhaní zubu múdrosti

lekita
24. júl 2021

Môžem poprosit o radu? V pondelok mi trhali zub múdrosti na pravej strane nie preto že by som ho mala zapálený ale ma pobolieval a zubný chirurg rozhodol že bude lepšie dat ho von. Spravil mi jeden steh a poslal ma domov. Hned v ten istý den zhruba o štyri hodiny neskôr som tam musela íst znova lebo mi to strašne krvácalo napchali mi do rany takú látku proti krvácaniu ktorá sa vraj neskôr sama vstrebe a dali mi dalšie tri stehy. V stredu v noci som dostala strašnú zimnicu opuchlo mi líce a bolela ma celá pravá polovica hlavy, hrdlo, ucho a hlavne kost za uchom doslova až také bolesti mi vystrelovali hore do hlavy. Hned vo štvrtok som išla naspet za tým istým zubárom a ten mi predpísal antibiotiká AUGMENTIN. Opuch mi už ustúpil aj bolest hlavy a hrdla ale bolest za uchom nie. Stále mi z tej kosti za uchom vystreluje ostrá bolest ale už nie hore do hlavy ale do krku a do pleca. Ked si dám liek od bolesti trvá aj hodinu než mi to ustúpi a potom znova. Na pohotovost som volala a tam ma odbili že mám antibiotiká tak mám počkat že oni zaberú. Ale kedy? Už som užila piatu tabletu z antibiotík ale úlavu necítim.

lekita
autor
24. júl 2021

@ctrl dakujem

nelca0510
24. júl 2021

@lekita ja by som sla hned v pondelok k zubarovi. ATB zaberaju zvacsa za 2-3 dni

lekita
autor
24. júl 2021

@nelca0510 v pondelok idem k zubárovi vyberat stehy

lydia86
24. júl 2021

@lekita pri všetkých 4 zuboch múdrosti som to mala aj ja keď mi ich trhali. Silné bolesti až za uchom a až ako keby mandle boleli. Je dobré že ti dali Augmentin. Ja som ešte brala k tomu aj Flector od bolesť pretože sa nedalo vydržať. Treba tomu dať este čas neboj každým dňom bude lepšie. Ja som sem tam bolesť cítila časom aj pri zmene počasia. Tieto zuby sú katastrofa...🤦🏻‍♀️

nelca0510
24. júl 2021

@lekita chapem, len strasne,ze na pohotovosti ta takto odbili

marcellka32
24. júl 2021

Môžeš skúsiť aj nimesil, je to prášok, zarába sa do vody, zaberá na bolesť