Neustále počítanie. Neviem sa toho zbaviť.

marianella
24. júl 2018

Ahojte baby. Zažíva niekto niečo podobné? Niekedy mi to už fakt otravuje život....asi odjakživa to robím odkedy si pamätám. Počítam nezmyselne dokolecka všetko co moje oči vidia, len tak sa pri tom prichytim a snazim sa to zahnať a o chvíľu znova a znova a znova. Joooj chcem sa toho zbaviť. Pripadam si ako pako :(

0silvia0
24. júl 2018

@marianella žeby obsedantno-kompulzívna porucha? Ja som to ako dieťa robievala tiež, ale už ma to akosi prešlo.

danielak84
24. júl 2018

Ja tiez obcas nieco pocitam,napr schody,kachlicky v kupelni a pod.

whatever1
24. júl 2018

@0silvia0 aj ja si myslim..
@marianella na nete najdes toho vela o tejto poruche. Ak sa v tom nenajdes tak mas mozno len rada matematiku😆😃

cuttina
24. júl 2018

@marianella jasne OCD. Ak to neprejde same, treba vyhladat odbornika. Kamarat to mal rok, bol s tym aj na PN, potom to dostal pod kontrolu. Nakoniec prestal brat lieky a dnes je na tom velmi zle. Ma to casto tendenciu zhorsovat sa. Mne to preslo v detstve.

mtdk
24. júl 2018

Ziaden strees 🙂 poznam velmi vela ludi co takto pocita alebo cita veci ktore su v izbe niekolko krat za sebou 🙂 pokial sa to nezhorsuje tak to nieje porucha ale zlozvyk 🙂

olino17
25. júl 2018

Ja si pisem prstom pismena abecedy v 4 formach - pisane velke + male, tlacene velke + male a aj cele slova 😁 a hladam suvislosti v cislach na SPZ... Napr, ked tam je 341 tak 3+1=4 😂

janulato
25. júl 2018

Moja svokra to robi. Ale ta robila 20 rokov ekonomku a skladnicku v stavebnej firme.

thoughtfulweirdo
25. júl 2018

@olino17 To s tou ŠPZ robím aj ja 😂😂

pininka
25. júl 2018

Ja sa zasa vzdy pristihnem ze rozpravam nahlas sama so sebou, dost blbe, napr idem pozriet ako my ide bus a nehovorim si to v duchu ale nahlas si vravim kedy mi ide bus. Obcas ludia na mna aj pozeraju ale nastastie si to vzdy uvedomim a stichnem. Co si pamatam mam to od dietata.

marika2809
25. júl 2018

Snáď nikoho neurazím, nie je to asi z toho "súdka", ako to autorka myslela, ale ja som robila animátorku v detskom tábore, a od vtedy keď vidím väčšiu skupinu detí, mám tendenciu si ich porátať, či sú všetky😂, a ako naschvál, mám dvojičky, a tie prerátavam dookola denne aj sto-krát.... Myslím si, ze tieto "zlozvyky" sú len zlozvykmi, kým nám nestrpčujú život, a nespôsobujú zbytočný stres...

janinka007
25. júl 2018

Haha, ja to robím tiež, ale nikdy ma nenapadlo sa nad sebou zamýšľať 😀 V kuchyni zásuvky, dvierka a v spálni tak isto a napočudovanie, vždy mi vyjde rovnaký počet 😀

airaw
25. júl 2018

Tiež som to jeden čas robila, rátala som ľudí, auta, stĺpiky, okná, písmena v reklame.. skoro všetko 🙂 ale už to nerobím, ani neviem ako to prešlo

jana_eyre
25. júl 2018

kazdy clovek ma v zivote urcite cinnosti co sa podobaju na obsedantno kompulzivnu poruchu.. ak ta ale zivot s pocitanim neobtazuje, nestrpcuje ti napriklad odchod z domu, alebo nakup (napriklad stravis v obchode hodinu kvoli tomu, ze pocitas rozky tak aby si dosiahla cislo ktore ta ukludni) ak si dokazes povedat, ze teraz nic pocitat nebudem a aj to fakt dodrzis, tak je to ok.. ak zazivas ale opak, tak by bolo vhodne zajst za psychologom, ktory urci stupen ocd a pokusi sa s tebou pracovat.. ja mam ocd, ale odkedy mam deti, jej forma sa vyrazne zjemnila a neotravuje mi zivot.. mne sa zase vynaraju hrozne zle predstavy (aj ked zazila som aj pocitanie, ci uistovanie sa ci je vsetko tak ako ma byt) , ale odkedy viem ze to je ocd, tak si ich nejako vyrazne nevsimam a je mi tak lepsie..

zuzanka.zuzu
25. júl 2018

😂😂😂 toto som ešte nepočula... nuž ak ti to výrazne nestrpčuje život, tak by som asi neriešila, tak ako mnohé čo pridali príspevok. a dúfam, že nikoho neurazím (ani to tak nemyslím) ale ja sa strašne bavím 😀 že počítať deti alebo špzky 😝 som zvedavá na ďalšie príspevky...

0silvia0
25. júl 2018

@zuzanka.zuzu ja 3x stlačím kľučku keď odchádzam z domu/z práce, aby som sa uistila, že NAOZAJ som zamkla. 😎

bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bianka532
25. júl 2018

mam tam chyby doktori

dominika6
25. júl 2018

@marianella treba rozoznať či sa jedná o blbý zlozvyk,alebo chorobu..neriešila by som vôbec psychologa a tobôž nie sa pchať oblbovákmi aby som si život zničila úplne..
proste počítaj..a čo..
j1) a zas mám tendeciu všetko vyrovnávať..neznášam ked je niečo nakrivo,ked je niečo uložené nezmyselne,ukladám to bud podla velkosti,alebo nejakého súvisu..farba,odtieň,použitie,materiál atd atd..
2) tak isto nenávidím omrvinky..na zemi,na stole,na linke..metličkujem vždy a všade 😀 a to myslím všade aj na návšteve 😀

marianella
autor
25. júl 2018

@whatever1 tak matematiku mám rada :D
vidím, že v tom niesom sama, to ma trocha upokojuje 🙈 neničí mi to život, ale niekedy to fakt otravuje, teraz mám už 5 den volno v práci a hrôza, mám pocit, že môj mozog musí stále frčať na plné obrátky 😅
nikdy ma nenapadlo, že by som to riešila s lekárom a už duplom nie nejakými liekmi... teraz mi ale manžel hovorí len tak z ničoho nič - že a čo ak sa to bude nejak extrémne zhoršovať? on sa ma totižto často len tak spýta, majka a teraz čo počítaš :D?
na nete toho veľa o počítaní nieje, skôr o strachu.

bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dominika6
25. júl 2018

@bianka532 áno tie odtlačky od nôh nenávidím aj ja 😀..nedovolím doma chodiť nikomu naboso,lebo všade samé odtlačky a je to nechutné 😀

bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fadama
25. júl 2018

@bianka532 skor chodia vyzuty ako obuty.

dominika6
25. júl 2018

@bianka532 ano toto viem,oni vojdu do domu a topánkach si sadnú a vyložia ešte aj nohy na stôl...alebo sú v posteli obutí..presne ako vo filmoch či seriáloch..humusáci

takaakoty
25. júl 2018

@marianella OBsedantna porucha, tiez mam tuto istu formu. Kedysi som to hrozne prežívala, citila som sa vadna, ale ked mi psycholog povedal, ze sa to velmi ťažko odstraňuje aj silnými liekmi, zmierila som sa s tým. Teraz uz to neprezivam, je to súčasť mojej cholericko-uzkostlivej povahy, tak si počítam s úplným kludom okná na domoch, tlačidlá vp výťahu, madla na kuch.linke a kopu iných veci 😂😂

takaakoty
25. júl 2018

@marianella Zhoršovať sa ti to bude ked budes v strese. Týmto sa tvoja myseľ snazi upútať pozornosť inde, ako na to, co ta niekde omina. Vyries si uzkosti, pochop ich a potom sa zlepší aj OK porucha.

marianella
autor
25. júl 2018

@takaakoty potom to budú musieť byť nejaké skryté uzkosti, lebo mám pocit, že prežívam šťastný život, ako po sukromnej tak aj pracovnej stránke.

bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fadama
25. júl 2018

@bianka532 myslela som Holandanov. Ja zas co poznam tak oni furt bosy aj ked nie je najteplejsie tak su bosy.😀